1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Боја за текстил

Дискусија во 'Мода и стил' започната од бон жита, 25 септември 2017.

 1. бон жита

  бон жита Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Дали знаете каде да најдам боја за текстил и како да го изведам фарбањето во домашни услови?
   
 2. milaaa20

  milaaa20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  37
  Нема одговори на темата но и мене ме интересира каде може да најдам црна боја за текстил за фарбање на пантолони кои се нови но од 2перења одма изветвеа