1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Боја на кармин

Дискусија во 'Лице' започната од mackice, 10 септември 2010.

 1. mackice

  mackice Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  12
  На бринети која нијанса на кармин најубаво стои.........
   
 2. mar17

  mar17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  107
  две нијанси потемно од устата !!! тоа е идеална боја за кармин ;) поз
   
  На mislilo и blue.jeans им се допаѓа ова.
 3. mackice

  mackice Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  12
  Лилаво убаво стои на бринети
   
 4. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  да, јас скоро секогаш ставам лилава боја :up:
   
 5. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  само црвен...и по некогаш розев али мн ретко..
   
  На Mai4 и butterflyyy им се допаѓа ова.
 6. IviA

  IviA Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  24
  Користам Golden rous кармин за усни со боја на праска , карамел , и лила
   
 7. mackice

  mackice Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  12
  obozavam boja na praska koe brojce e karminot pozz
   
 8. mackice

  mackice Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  12
  мене ми се допагаа и кармините на Max faktor,фантастични нијанси има..
   
 9. ma4ence-d

  ma4ence-d Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  8
  Летно време бледо портокалова праска боја а зимно време или црвено али не мн јако црвено или јако розева боја во зависност од облеката што ја носиш.. позз
   
 10. bile991

  bile991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  10
  Сите нијанси на црвена, а може и вино боја..мммм многу убаво изгледа :*
   
  На martine му/ѝ се допаѓа ова.
 11. violinistka

  violinistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2010
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  152
  Црвен,розев,понекогаш и понеутрални нијанси..
   
 12. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.086
  Пол:
  Женски
  Не се сведува се на бојата на косата, во предвид треба да се земат и тенот на кожата , бојата на очите , облеката која планирате да ја носите , руменилото кое го ставате, мејкапот во целина. Јас инаку сум природна бринета , веќе некое време црноскоса. Можам да кажам дека ми стојат сите бои , розова во сите тонови , нијанси , праска,светло кафени и неутрални, лилави ;)
   
 13. unique-s

  unique-s Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  9
  Сите освен кафен :)
   
  На violinistka му/ѝ се допаѓа ова.
 14. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.064
  Допаѓања:
  87.687
  Пол:
  Женски
  Секоја боја, црвен, розев, кафен, лила...
   
 15. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  651
  Пол:
  Женски
  Само црвена и тоа за некоја посебна прилика, не обожавам кармини, устата ми е сува и ми се лупи од нив :makeup:
   
 16. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  Во последно време ставам црвен, а инаку користам и светло кафеави нијанси!
   
  На detelinkaa му/ѝ се допаѓа ова.
 17. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Овие бои ми се убави

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 18. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.732
  Допаѓања:
  17.880
  Пол:
  Женски
 19. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  [​IMG]


  Нијансата dark plum [​IMG] ми е дефинитивно омилена.
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 20. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  meso boja i rozev moite omileni moze i crveno stavam za vo specijalni prigodi:)
   
  На mssuniquee и wonderful1 им се допаѓа ова.