1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брадавичен оргазам

Дискусија во 'Секс' започната од mihaela.barbi, 28 октомври 2012.

 1. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  133
  Темава ја крстин „Брадавичен оргазам“ затоа што ако го пишев целиот наслов ќе еше предолг насловот на темава.А, инспирација за оваа тема добив од натписите на повеќе портали кои објавија некое истражување на научници во кое се тврди дека жените можат да доживеат оргазам само со дразнење на брадавиците.
  Па ме интересира што вие мислите за тоа и дали имате искуство од тој тип. Дали сте доживеале оргазам само со дразнење на брадавиците, без разлика дали сами или со помош на некој друг. Но ме интересира општо што вие мислите за тоа без разлика дали сте имале или не такво искуство.
   
 2. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.602
  Допаѓања:
  8.003
  Јас ова би го карактеризирала во Si-Fi! Некако несфатливо ми е тоа брадавичен оргазам, ама можеби затоа што мене не ми се случило, ако на некои им се случува :clap: Браво за нив. Билокаков оргазам е секогаш добредојден :D Искрено не ми е баш веродостојно, зашо на брадавиците нема толку нервни завршетоци и не важат за некоја wow-ерогена зона...а и денес за се и сешто прават истражувања, ако воопшто се прават или само маркетингшки " објавуваат резултати" :^)
   
 3. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.511
  Пол:
  Женски
  Мнооооогу ама стварно многу работа треба за да доживееш вакво нешто. Не сум имала можност да доживеам, некако нереално ми изгледа.
   
 4. hello-kitty.90

  hello-kitty.90 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  2.476
  Допаѓања:
  14.082
  Ваков оргазам сигурно ке доживеам кога ќе доживеам оргазам од само галење на нога. :D
  Не верувам да постои нешто такво
   
 5. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.602
  Допаѓања:
  8.003
  Кога ја прочитав темава се потсетив на филмов, еве конкретно и која сцена ако сте го гледале да ви текне и вас ако не да ја доловите споредбата :) Не можев да најдам несинхронизирано, ама секако нема врска кога ќе смотате на моментот ( од 2мин)

  http://www.youtube.com/watch?v=AgFLc5otF3c


  ова ми беше реакцијата:
   

  Прикачени фајлови:

  • Sure-Thing.gif
   Sure-Thing.gif
   Големина на фајлот:
   482,6 KB
   Прегледи:
   743
 6. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.355
  Допаѓања:
  2.488
  Пол:
  Женски
  никогаш сум немала а и не верувам дека ќе имам :D едноставно не ме пали тоа :D
   
 7. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.218
  Допаѓања:
  151.572
  Пол:
  Женски
  Како што мразам да ми ги допираат, обидот ќе заврши или фатално или нема ни да почне:lol:
   
  На SexyGirl2, Згодно Момче и Petar80 им се допаѓа ова.
 8. winter flower

  winter flower Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2016
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  12.204
  Пол:
  Женски
  Со оглед на тоа дека тоа ми е една од најсилните точки за максимална возбуда, можно би било, само сепак мислам дека би требало или ептен многу време или сепак стимулирање и на некоја друга точка :lol:
   
  На Arjanit2021 и Petar80 им се допаѓа ова.