1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брадавичен оргазам

Дискусија во 'Секс' започната од mihaela.barbi, 28 октомври 2012.

  1. mihaela.barbi

    mihaela.barbi Нов член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    138
    Темава ја крстин „Брадавичен оргазам“ затоа што ако го пишев целиот наслов ќе еше предолг насловот на темава.А, инспирација за оваа тема добив од натписите на повеќе портали кои објавија некое истражување на научници во кое се тврди дека жените можат да доживеат оргазам само со дразнење на брадавиците.
    Па ме интересира што вие мислите за тоа и дали имате искуство од тој тип. Дали сте доживеале оргазам само со дразнење на брадавиците, без разлика дали сами или со помош на некој друг. Но ме интересира општо што вие мислите за тоа без разлика дали сте имале или не такво искуство.
     
  2. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Јас ова би го карактеризирала во Si-Fi! Некако несфатливо ми е тоа брадавичен оргазам, ама можеби затоа што мене не ми се случило, ако на некои им се случува :clap: Браво за нив. Билокаков оргазам е секогаш добредојден :D Искрено не ми е баш веродостојно, зашо на брадавиците нема толку нервни завршетоци и не важат за некоја wow-ерогена зона...а и денес за се и сешто прават истражувања, ако воопшто се прават или само маркетингшки " објавуваат резултати" :^)
     
  3. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Мнооооогу ама стварно многу работа треба за да доживееш вакво нешто. Не сум имала можност да доживеам, некако нереално ми изгледа.
     
  4. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.922
    Допаѓања:
    20.464
    Ваков оргазам сигурно ке доживеам кога ќе доживеам оргазам од само галење на нога. :D
    Не верувам да постои нешто такво
     
  5. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Кога ја прочитав темава се потсетив на филмов, еве конкретно и која сцена ако сте го гледале да ви текне и вас ако не да ја доловите споредбата :) Не можев да најдам несинхронизирано, ама секако нема врска кога ќе смотате на моментот ( од 2мин)

    http://www.youtube.com/watch?v=AgFLc5otF3c


    ова ми беше реакцијата:
     

    Прикачени фајлови:

    • Sure-Thing.gif
      Sure-Thing.gif
      Големина на фајлот:
      482,6 KB
      Прегледи:
      746
  6. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    никогаш сум немала а и не верувам дека ќе имам :D едноставно не ме пали тоа :D
     
  7. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.557
    Допаѓања:
    171.454
    Пол:
    Женски
    Како што мразам да ми ги допираат, обидот ќе заврши или фатално или нема ни да почне:lol:
     
    На SexyGirl2, Згодно Момче и Petar80 им се допаѓа ова.
  8. winter flower

    winter flower Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2016
    Пораки:
    512
    Допаѓања:
    12.212
    Пол:
    Женски
    Со оглед на тоа дека тоа ми е една од најсилните точки за максимална возбуда, можно би било, само сепак мислам дека би требало или ептен многу време или сепак стимулирање и на некоја друга точка :lol:
     
    На Arjanit2021 и Petar80 им се допаѓа ова.