1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брачни Води (Married with Children)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од NightAir, 17 октомври 2011.

 1. NightAir

  NightAir Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  491
  Е најјаката серија што се има давано некогаш на Тв од страна на комедија ми била оваа
  [​IMG]
  Од мала ја гледав и сега да ја даваат пак би ја гледала.
  Порано ја емитуваа на Fox Life и на некоја од хрватските баш и не се сеќавам.
  Што мислте за неа?!
  http://images3.wikia.nocookie.net/__cb2 ... _bundy.JPG
  http://www.youtube.com/watch?v=8kt-bCaF ... re=related
  Посебно ми беше омилен таткото, Ал Банди, со неговите сарказми, тоа нaвредитe на дебелите жени, жена му дома што не си ја сака, колата таа запустената :D :D
  Добри времиња!
   
 2. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  1.558
  Пол:
  Женски
  Врска немам која е серијава, не ја знам ни па сум ја видела порано :)
   
 3. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Јас ја сакав многу кога ја даваа на Фокс Лајф пред неколку години,многу ми беа смешни и интересни.
  Омилен лик - сите од фамилијата Банди а особено мајката Пеги Банди :) .
  Се сеќавам на една од поинтересните епизоди кога некој натрапник доаѓаше на прозорците за да шпионира жените од соседството но само Пеги не.И оваа навредена прави се за да дојде натрапникот и кај неа,па му оставаше колачи и млеко на прозорецот,абе сум се кинела од смеење.
   
  На NightAir му/ѝ се допаѓа ова.
 4. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  158
  Мене па ми е единствена серија што не можам да ја поднесам. Додека студирав ја даваа на некоја телевизија, ама ужасно ме нервираше. Ете, вкусови, пак ќе речам :)
   
 5. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.471
  Ааааа, Married with children!
  Ја следев секоја епизода додека ги даваа на Fox life.
  Ми беше интересна. Доволно интересна да тепам време кога немаше што да се прави. Меѓутоа не верувам дека би ја симнала да си ја гледам на компјутер.
   
 6. TS-310

  TS-310 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  37
  Ја обожавам серијава!!!!!Ја гледав на Fox Life и секој пат се кинев од смеење,сеедно дали ја имам гледано или не таа епизода!!! :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Омилен лик Ал и Кели,а понекогаш Марси(кога се караше со Ал).А најјако ми беше кога Ал ќе си ја ставеше раката во пантолони

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На NightAir му/ѝ се допаѓа ова.