1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бременост со генитален херпес

Дискусија во 'Бременост' започната од merina.93, 10 декември 2018.

 1. merina.93

  merina.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2013
  Пораки:
  329
  Допаѓања:
  296
  Знам дека ова е табу тема.. кога доага до сексуално преносливи инфекции и дека можеби нема никој да одговори пошто се срамите... но еве јас барам искуства за бременост со генитален херпес... читав дека е голема опасност за бебето за време на поминување низ родилниот канал дека може да се зарази па дури и до фатален исход може да дојде.... ве молам кој може нека ми сподели искуство навистина ми треба
   
 2. tincemajmunce

  tincemajmunce Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 февруари 2014
  Пораки:
  2.238
  Допаѓања:
  26.608
  Пол:
  Женски
  Постои и царски.
  Нема да мора бебето да поминува низ родилен канал.
  Незз немам искуство со генитален херпес.
  Ама моја претпоставка е дека би завршила на царски рез.
  Другарка ми заради позитивна стрептокока мислам беше,царски ја ппродија.