1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брза Диета

Дискусија во 'Диети' започната од Scorpio93, 12 јануари 2011.

  1. Scorpio93

    Scorpio93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    3
    Ова е најбрзиот начин за слабеење, но само доколку немате проблеми со стомакот.
    Со оваа диете доколку точно се придржувате би требало за 3 дена да ослабнете 5 килограми. Ви посакувам успех.

    -Доручек: 1 чаша минерална вода (не поголема од 150 мл) со една лажичка мед и 5-7 капки лимон. По 10-15 минути- чај или кафе.

    -Ручек: Варено или печено пиле, свеж зеленчук но не повеќе од 500 гр.

    -Вечера: 150-200 гр.зелка сварена во 150 мл.вода (се вари околу 15-20 минути без сол) Течноста се пие бавно околу 30-40 минути.
    Пред да заспиете доколку чувството за глад е многу големо може да се напиете една чаша јогурт разреден со вода. Оваа диете не се препорачува да се држи повеќе од 3 дена. Но може да се повтори после 2 дена.
     
  2. Danny.T

    Danny.T Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    15
    И резултати?
    Колку килограми се губат за тие 3 дена? :?:
     
  3. UniqueCreature

    UniqueCreature Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    44
    Уффф, па за 3 дена не можеш 5 килограми да ослабнеш па само вода да пиеш и ништо во уста да не ставиш. Ако има некој такво искуство, нека го сподели, да почнам да верувам во чуда :) Меѓудругото не е здраво да се слабее повеќе од 1 килограм неделно, се што е повеќе од тоа му штети на организмот многу повеќе отколку што му помага. Диетава е премногу ригорозна, според мене.
     
  4. Danny.T

    Danny.T Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    15
    Леле кој КРЕТЕН сум! :worried:hock: :roll:
    Извини, не прочитав горенаведеното, јас дирекно си отидов на диетата.. :$
    Ццццц, срамота...
     
  5. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Диетава е катастрофаааааа. Како е можно за 3 дена да изгубиш 5 килограми? Како прво и основно на ораганизмот му се потребни најмалку 3 дена да се навикне на диетата. Најдобра диета според мене е да се намалат оброците, да се отфрли вечерата, повеќе зеленчук и овошје и многу многу вода.
     
  6. Barbieeeee

    Barbieeeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Ne e normalno za 3dena-5kilogrami