babylove овошни кашички

Брза географија II

Дискусија во 'Форумски игри' започната од TheLovelyGirl, 30 јуни 2016.

 1. TheLovelyGirl

  TheLovelyGirl Активен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2016
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Женски
  Држава
  Град
  Село
  Река
  Планина
  Растение
  Животно
  Предмет
  Име


  Начинот на игра е следниот. Започнуваме со буквата А и за секој од горе наведените поими треба да се напише држава, град, село.... на буквата А.
  Јас ќе започнам со Држава, па вие продолжете со Град на А, Село на А, итн...
  Ако има ваква тема слободно мојава в канта..
   
 2. TheLovelyGirl

  TheLovelyGirl Активен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2016
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Женски
  Албанија
   
 3. TheeQueen

  TheeQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2016
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Женски
  Амстердам :inlove:
   
 4. mari91

  mari91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  Аргулица
   
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.959
  Допаѓања:
  52.735
  Пол:
  Женски
  Амазон
   
 6. krofnicka27

  krofnicka27 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  9.730
  Пол:
  Женски
 7. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.811
  Допаѓања:
  7.037
  Растение- Ананас.
   
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.959
  Допаѓања:
  52.735
  Пол:
  Женски
  За прегледност

  Држава
  Град
  Село
  Река
  Планина
  Растение
  Животно - Ајкула
  Предмет
  Име
   
 9. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.811
  Допаѓања:
  7.037
  Држава
  Град
  Село
  Река
  Планина
  Растение
  Животно -
  Предмет атлас
  Име
   
 10. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.673
  Допаѓања:
  19.603
  Пол:
  Женски
  Држава
  Град
  Село
  Планина
  Растение
  Животно
  Предмет
  Име - Андреј
   
 11. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.141
  Допаѓања:
  46.915
 12. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.959
  Допаѓања:
  52.735
  Пол:
  Женски
  Сега на Б?

  Држава - Белорусија
  Град
  Село
  Река
  Планина
  Растение
  Животно
  Предмет
  Име
   
 13. Аliсe

  Аliсe Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2015
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  6.976
  Држава
  Град-Берово
  Село
  Река
  Планина
  Растение
  Животно
  Предмет
  Име
   
 14. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.959
  Допаѓања:
  52.735
  Пол:
  Женски
  Држава
  Град

  Село - Белица
  Река
  Планина
  Растение
  Животно
  Предмет
  Име
   
 15. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.261
  Пол:
  Женски
 16. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.959
  Допаѓања:
  52.735
  Пол:
  Женски
  Прво прочитајте ги правилата. Не е иста.
   
 17. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  930
  Допаѓања:
  5.851
  Пол:
  Женски
  Држава
  Град
  Село
  Река - Бабуна
  Планина
  Растение
  Животно
  Предмет
  Име
   
 18. Аliсe

  Аliсe Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2015
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  6.976
  Држава
  Град
  Село
  Река
  Планина - Бистра
  Растение
  Животно
  Предмет
  Име
   
 19. TheeQueen

  TheeQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2016
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Женски
  Држава
  Град
  Село
  Река
  Планина
  Растение - босилок
  Животно
  Предмет
  Име
   
 20. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.959
  Допаѓања:
  52.735
  Пол:
  Женски
  Држава
  Град
  Село
  Река
  Планина
  Растение
  Животно - Бизон
  Предмет
  Име