1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брзо слабеење..

Дискусија во 'Канта' започната од SashaF, 13 април 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. SashaF

    SashaF Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2012
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    12
    Дечки што мислите за Slim Cafe од Doctor's.... дали некој го има конзумирано и има ли резултати?? Инаку тоа е зелено кафе со мешавина од ананас... И ако нема резултати би можеле ли да ми кажете како побрзо да ослабнам...ми се ближи полуматурска па.. ;)
     
  2. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
    Јас,ти препорачувам шејк од Орифлејм.
    И режим на исхрана со физичка активнот.
     
    На SashaF му/ѝ се допаѓа ова.
  3. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Полуматурска? Јас мислам дека си премногу млада за да му создаваш шокови на организмот. Дај си малку време да се развиеш... Знам многу девојки што имаа проблеми со тежината, па кога дојдоа во пубертет израснаа. Не си играј со здравјето, храни се здраво, биди повеќе активна и резултатите сами ќе си дојдат.
     
  4. SashaF

    SashaF Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2012
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    12
    да знам за штетноста на организмот но.. сепак сакам да си помогнам на себе...да не изгледам како БАЛОН на полуматурската :D сега почнав да го консумирам Slim Cafe од Dоctor's... а ќе пробам и со шејкот од oriflame.... И проблемот е што немам време за голем период на физичка активност.. :\ ако има резултати од диетата што ја држам и кафето ќе ви пишам ;)
     
  5. chocolate...girl

    chocolate...girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    147
    Пол:
    Женски
    Феминки..Значи SashaF е слаба и има супер тело..само што таа си има затрупано во главата дека е дебела а нема врска има се што сака да го има една девојка..Beyonce слуши ме што ти говори chocolate girl.. ПС: вечер ако излеваш пиши ми на фб :* :*
     
  6. Be-yO-nCe

    Be-yO-nCe Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    1.399
    Допаѓања:
    6.907
    Пол:
    Женски
    Леле немој да се занесуваш со кафиња слим ова она...Ако сакаш да си подслезиш некое килце почни со салатчиња бело месо риба и можиш да си трчаш во парк или пешачи по стрмнини ако имаш таму каде што живееш и вози велосипед или ролерки било што...
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.