Брзо слабеење..

Дискусија во 'Канта' започната од SashaF, 13 април 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. SashaF

  SashaF Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2012
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  11
  Дечки што мислите за Slim Cafe од Doctor's.... дали некој го има конзумирано и има ли резултати?? Инаку тоа е зелено кафе со мешавина од ананас... И ако нема резултати би можеле ли да ми кажете како побрзо да ослабнам...ми се ближи полуматурска па.. ;)
   
 2. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.646
  Допаѓања:
  15.504
  Пол:
  Женски
  Јас,ти препорачувам шејк од Орифлејм.
  И режим на исхрана со физичка активнот.
   
  На SashaF му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.001
  Допаѓања:
  56.169
  Полуматурска? Јас мислам дека си премногу млада за да му создаваш шокови на организмот. Дај си малку време да се развиеш... Знам многу девојки што имаа проблеми со тежината, па кога дојдоа во пубертет израснаа. Не си играј со здравјето, храни се здраво, биди повеќе активна и резултатите сами ќе си дојдат.
   
 4. SashaF

  SashaF Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2012
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  11
  да знам за штетноста на организмот но.. сепак сакам да си помогнам на себе...да не изгледам како БАЛОН на полуматурската :D сега почнав да го консумирам Slim Cafe од Dоctor's... а ќе пробам и со шејкот од oriflame.... И проблемот е што немам време за голем период на физичка активност.. :\ ако има резултати од диетата што ја држам и кафето ќе ви пишам ;)
   
 5. chocolate...girl

  chocolate...girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  147
  Пол:
  Женски
  Феминки..Значи SashaF е слаба и има супер тело..само што таа си има затрупано во главата дека е дебела а нема врска има се што сака да го има една девојка..Beyonce слуши ме што ти говори chocolate girl.. ПС: вечер ако излеваш пиши ми на фб :* :*
   
 6. Be-yO-nCe

  Be-yO-nCe Популарен член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  1.167
  Допаѓања:
  5.609
  Пол:
  Женски
  Леле немој да се занесуваш со кафиња слим ова она...Ако сакаш да си подслезиш некое килце почни со салатчиња бело месо риба и можиш да си трчаш во парк или пешачи по стрмнини ако имаш таму каде што живееш и вози велосипед или ролерки било што...
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.