babylove овошни кашички

Британски совет (British Counsil)

Дискусија во 'Образование' започната од Leeloo, 30 октомври 2014.

 1. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  290
  Насловот е сам по себе јасен.
  Се убив од барање на тема за полагање на англиски јазик, меѓутоа тоа што најдов е општи дискуции и некои започнати теми од одамна и веќе не активни. Исто има тема за англиски јазик која се однесува на IELTS, па така не гледав да моето прашање е соодветно за таа тема.

  Затоа овдека би можеле да дискутираме за се што организира Британскиот совет и други работи поврзани со англискиот јазик.

  Како што веќе знаете, Британскиот совет организира полагање на испити за:
  1. ИЕЛТС
  2. Cambridge English
  3. Аптис (
  современ и флексибилен систем за оценување на англискиот јазик дизајниран да ги задоволи различните потреби на организации и поединци низ целиот свет).

  Конкретно сум заинтересирана дали некој има полагано од Cambridge English, деловниот англиски јазик?