1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бритни Спирс (Britney Spears)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од XstrongerX, 23 октомври 2010.

 1. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.084
  Пол:
  Женски
  Бритни Џин Спирс (англиски: Britney Jean Spears) (родена на 2 декември 1981) е позната американска поп-изведувачка.
  Бритни Спирс е една од најпродаваните пејачки во светот. Кариерата ѝ започнува во „Клубот на Мики Маус“ (The Mickey Mouse Club), каде што учествува со Кристина Агилера, Џастин Тимберлејк и други познати пејачи. Нејзиниот прв албум „...Baby One More Time“ се појавува на светскиот пазар во јануари 1999 и станува голема меѓународна ѕвезда. Со вториот албум „Oops!... I Did It Again“ го потврдува статусот на мега ѕвезда и идол на многу тинејџери во светот. Синглот „Oops!... I Did It Again“ се појавува на врвот на светските топ-листи во мај 2000 година. Третиот албум „Britney“ излегува во продажба во ноември 2001, па по кратка пауза го издава албумот „In the Zone“ во ноември 2003. Синглот „Toxic“ стана огромен мега-хит, и искачувајќи се на врвот на сите светски топ-листи, ѝ ја носи на Бритни првата Греми награда. Во 2007 година, по долга пауза Бритни се врака на музичката сцена. Со албумот „Blackout“, таа прави вистински бум на топ-листите и докажува дека сѐ уште е мега-ѕвезда. Мега-хитот и прв сингл од албумот „Gimme More“ ја враќа на врвот на сите светски топ-листи.Со нејзината песна Womanizer таа за втор пат по скоро 10 години се искачи на првата позиција на Билборд
  Во почетокот на 2002 година, нејзината четиригодишна врска со Џастин Тимберлејк прекинува. Таа станува сѐ повеќе провокативна и примамлива за медиумите и папараците. Нејзиниот бурен приватен живот секојдневно го следат камерите на папараците. На 3 jануари 2004 таа се мажи за Џејсон Александар, а по само 55 часа нивниот брак завршува. Во јули 2004, Бритни ја објавува свршувачката со Кевин Федерлајн. Таа го раѓа првото дете, Шон Престон, на 14 септември 2005, a следната година таа го раѓа своето второ дете, Џејдин Џејмс Федерлајн на 12 септември 2006. На 30 јули бракот на Бритни со Федерлајн е официјално завршен и таа се посветува на нејзиното враќање на музичката сцена. Во октомври 2007, таа го губи старателството врз своите деца.

  да не должам тука може да најдете нешто подетално :http://britney-circus.com/mk/biography/ ;)

  Моја лично омилена изведувачка ,едноставно плени со тој невин изглед , ја следев нејзината транзиција од слатка средношколка до поп сензација , успешна млада жена, приказна исполнета успеси и падови ,,сега останува да се надеваме на најдоброто.Нема песна што не ја знам на памет..со ронка надеж дека ова го чита пишувам -Брит што и да направиш , јас секогаш сум со тебе :inlove: :rofl: Не се предавај ќе ги скршиш срцата на многу фанови.
  [​IMG]
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 2. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.084
  Пол:
  Женски
 3. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Бритни, поп иконата на мојата генерација. Сите песни и ги знаев, и ги имитирав фризурите, и ги учев кореографиите....
  За девојчево ми е жал.
  И се предвидуваше страшна кариера, да ја надмине и Мадона... и што направи таа?
  Сите знаеме...
  сега и да сака нема да може да се врати и да постигне тоа што можеше.
  И не сум од тие што ја подржуваат! Со отворени очи, свесно се турна во пропаст. Дозволи да биде мета на исмејување и сожалување. Се покажа како лоша мајка, постојано опкружена од скандали. И за се е таа самата крива. Никој друг. И за жалење била уште?!
  Новите песни и се благо кажано катастрофални, не изгледа убаво, ниту стабилно... Ама тоа е, барем старите песни и се добри и ја направија икона.
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Се согласувам со Старфиш. Порано навистина БЕШЕ, ми беше омилена, сите песни и‘ ги знаев... а сега?! Но добро, кога веќе ги изгуби децата, зошто да не се обиде со кариерата. По секако нема веќе што вредно да изгуби.
  Омилени песни:
  http://www.youtube.com/watch?v=t0bPrt69rag и http://www.youtube.com/watch?v=Q4VK9_CfOLQ
   
  На MarchelineAmaru и Kika30 им се допаѓа ова.
 5. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  [​IMG]
  Еее срцка, каква е овде, сеуште незапустена. Имаше таа среќа без многу убавина и талент да стаса на врвот, но тоа ја уништи.
  Не знам дали вредеше за ова што постана сега. Во секој случај сите стари песни и јас и ги знам.
   
 6. Unnaa

  Unnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2010
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  40
  Оу ем џи, прееска помислив да видам дали има тема за Бритни ако нема да направам, а гледам дека вчера се напраило тема за сеа :D . Како и да е порано многу ја сакав, т.е. уште ја сакам само што сега некако ми стана монотона...
  http://www.youtube.com/watch?v=rMqayQ-U74s
   
 7. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  124
  па добра е, има сладок глас :)
   
 8. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  OMG не ми се верува дека сте отвориле тема за Брит душичката најмила :) X Stronger X, зошто не ми кажуваш? :) Морам да ти кажам Браво за темата :clap:
  Бритни е вистинска сензација, една и единствена, има постигнато такви успеси и рекорди какви што ниедна друга пејачка ги нема постигнато. Едноставно е прекрасна и многу мила личност, ги има најверните фанови на светот и публиката ја сака.

  Помина тој период кога Бритни ги изгуби децата, тоа беше во времето кога доживеа нервен слом пред две три год.
  Децата се повторно со неа и се happy family :)

  Таа излезе од болниот период и се врати со нов албум и со неворојатно успешна турнеја која беше прогласена за најскапа турнеја на годината. Последниот нејзин албум дебитираше на првото место и беше распродаден во милионски тираж уште во првата недела, а исто така доби огромен број на награди.
  Пред некој месец сними епизода за серијата Glee, со која постави нов рекорд на најгледана епизода досега.
  Исто така се појави на X Factor шоуто и повторно постави рекорд за најгледана епизода.
  Моментално го снима својот нов албум кој ќе излезе наредната година, а Брит изгледа подобро од кога и да е.
  Така да и пред нервниот слом имаше постигнато СЕ, а и после тоа продолжува да го освојува музичкиот свет.

  За тие што ја сакаат еве неколку групи од Фејсбук во кои би требало да се зачлените :)
  http://www.facebook.com/pages/Britney-S ... 9134102006 ( Група на македонските фанови )
  http://www.facebook.com/britneyspears ( Ова е нејзиниот официјален профил )
  http://www.facebook.com/itsbritneyapp
  http://www.facebook.com/Candies ( Брендот за кој Бритни ја лансираше својата модна линија ).

  http://twitter.com/britneyspears
   
  На MarchelineAmaru, XstrongerX и Offspring им се допаѓа ова.
 9. doll

  doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  115
  бритни ми беше најголемиот идол ! цела моја соба беше излепена со нејзини интервјуа, слики, постери од џамбо плакати до микро-сликички сите списанија што ги купував беа за тоа дали ќе има нешто за бритни ?? ја следев нејзината кариера од самиот почеток, ги имам сите нејзини албуми ми ги пратија од странство оригинали, а каде е сега и што прави бритни? некако ја снема од музичката сцена...? :worried:
   
 10. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.587
  Си ја сакам Бритни, ме потсетува на тинејџерските денови, вистинскиот збор за неа ми е срцлеста.
  Убави поп-песнички, малку ми шеташе по живци со тоа ќе се чува невина за до брак :D ама претпоставувам така ја терале да кажува, гревче и она си пропати.

  Како и да е, омилени песни: Slave 4 U, Born to make you happy, Piece of me, Radar, Get Naked (I Got a Plan) и Boys feat. Pharrell (За мене Pharrell e Господ) :D
  Интересно е што тој албумот пред Circus, Blackout јас го утепав од слушање и многу убави песни има, а го изругаа максимално. :^) ГоВнари се тоа критичарите, мајке ми.
  Од тој албум беше Radar, ама изгледа ја посоветуваа да си ја стави и на новиот, да не пропадне така, зашто песната реално е топ и спотот е добар, а Бритни таму изгледа одлично.

  http://www.youtube.com/watch?v=Qzzzzxk5fuE
   
  На MarchelineAmaru, butterfly.mimi, Tinker-Bell и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Tinker-Bell

  Tinker-Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Факт е дека Бритни пропадна. Порано многу ја сакав,ги купував албумите,ја следев нејзината кариера... но откако се случи со неа тоа што се случи,некако ми се "одмили" и само поради тоа што сама си го предизвика тоа.
  Сеуште си ги слушам нејзините стари песни, а една од најомилените ми е


  http://www.youtube.com/watch?v=PZYSiWHW8V0


  ја обожавам песнава!
   
 12. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Не ја снема, баш активно работи на новиот албум, го снима со Макс Мартин и Доктор Лук, кои ги имаат напишано нејзините најголеми хитови, посебно Макс Мартин се смета за најдобар композитор и продуцент во музичката индустрија затоа што е заслужен за хитовите на огромен број на пејачи.

  Еве ја последната порака од Бритни пратена на Твитер

  Just finished recording a monster with Dr. Luke and Max Martin. Get ready.... -Britney

  Ова е Бритни сликана на 11.11.2010 во Беверли Хилс

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Ве молам гласајте за Брит, номинирана е за најдобра улога во серијата Glee. Само кликнете и гласајте.
  http://www.peopleschoice.com/pca/vote/v ... Id=1100281
   
 13. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  102
  Јас гласав :)
  Прв идол ми беше Бритни Спирс ехе колку постери имав од неа, најмалку 20, албум имав со сликички од неа (украсен, декориран, биографија и пишував со светкави разнобојни пенкала) :lol: , кореографии си измислував за песните , блузи како неа сакав, филмот Сrossroad кој зне колку пати го имам гледано. Се разочарав кога си ја избричи косата многу ми беше жал :( песните посебно оние постарите ептен си ги сакам посебно:

  http://www.youtube.com/watch?v=IlV7RhT6zHs
  http://www.youtube.com/watch?v=C-u5WLJ9Yk4
  http://www.youtube.com/watch?v=LOZuxwVk ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=4vvBAONk ... re=related :)
   
 14. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Veri срцка си ми. Толку ја сакаш Бритни, што мислам дека може да те земе за застапник во јавноста :D
  Гласав за неа. Ајт, нека и биде, зошто порано мила ми беше. :)
   
  На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
 15. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Фала Старфиш :hug:

  http://www.youtube.com/watch?v=_-tdN6wsaXs

  Многу ми е криво што не го довршија спотот на песната со Снуп Дог и не ја пуштија во продажба, сигурно ќе беше огромен хит, слушнете само колку е добра песнава, ве тера на играње :dance: :)

  http://www.youtube.com/watch?v=sWBKCzzNEeo
   
 16. Tinker-Bell

  Tinker-Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Еве и јас само што гласав за неа ;)
   
 17. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Бритни кога била мала :*

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 18. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Бритни сликана вчера на 22.11.2010 :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 19. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.157
  Ја слушав многу како помала, но и сега ја слушам. Ми се допаѓа музиката, порано многу ми се допаѓаше како се облекуваше (ја слупав во перидот кога се носеше гол стомак, а она се така се облакаше) и ми беше идол :)
   
 20. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Бритни со децата :l:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]