1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бркање од работа на текстилците

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од hellocity, 19 март 2021.

 1. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.971
  Допаѓања:
  6.356
  Пол:
  Женски
  Зошто ова не се зборува на вести и по социлајни мрежи, 30 посто од македонската популација останаа без работа, до каде ке оде ова економска криза пак ли ке се повтори големата депресија, а цените поскапнуваат, како тие родители повеке се лица над 30 години со 2 3 деца во фарбики за текстил каде ке кршат глава дали ке имаат доволно децата да ги пратат да се образуваат? Зошто ова е таму тема а битна тема е за министрите дека донеле една мочана кислородна подршка во болница..
   
 2. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.893
  Допаѓања:
  14.661
  Пол:
  Женски
  Уште пред пандемијава многумина изгубија работа, не само текстилци.
   
  На KittyAgnes му/ѝ се допаѓа ова.