1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бронде - најнов начин на боење на косата после омбре

Дискусија во 'Коса' започната од realGirl, 19 јули 2015.

 1. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.411
  Допаѓања:
  6.696
  Пол:
  Женски
  Во последно време се повеќе забележувам девојки на социјалните мрежи со вакви нијанси на косата, прекрасно прелевање од бринета во русокоса, најмногу ми се допаѓа тоа што постепено се појавува нијансата. Исто така оваа боја повеќе ги истакнува цртите на лицето, а воедно и одлично би изгледала со шминка. :):inlove:

  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  Мене уште малку ми остана да го скратам шатираното, па следено нешто што би пробала е оваа варијанта, бидејќи на омбрето му некако му помина модата (y):emo: :D

  Па феминки како вам ви се допаѓа овој нов начин на бојадисување на косата? Дали би пробале, а доколку сте пробале дали тоа било во домашни услови(мада мислам дека во домашни услови тешко би се добила нијансата) или на фризер и дали сте ја добиле посакуваната нијанса? :)

  П.с доколку има слична ваква тема слободно клуч :!::)
   
 2. Fatalnata

  Fatalnata Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јули 2014
  Пораки:
  1.451
  Допаѓања:
  8.673
  Пол:
  Женски
  Мене многу ми се допаѓа овој тренд, и нималку не се двоумев и си закажав на фризер да ми направат. Така да утре одам и ќе пишам импресии, и дали испаднало како што посакував.

  121753b393bd484b5bc059aeb7524282.jpg
  Ова премногу ми се допаѓа. Вака сакам да ми испадне.
   
  На kvkviki, realGirl и mims-89 им се допаѓа ова.
 3. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.338
  Допаѓања:
  7.618
  Пол:
  Женски
  Ми се свиѓа многу овај начин на бојадисување на косата и ќе се правам вака. Следно на листата ми е ова ама секако на фризер, не би ризикувала вака во домашни услови.
   
 4. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  2.512
  Допаѓања:
  7.241
  Пол:
  Женски
  Не дека е нов начин после омбрето, туку и претходно имаа вакво нешто голем дел од славните личности. Ама, тогаш уште име не беа му дале :wasntme: Конкретно, мене ми се допаѓа, само доколку е направено како што треба.За недела дена таман треба на фризер да одам, па би пробала со некои медови нијанси :)