1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бронде - најнов начин на боење на косата после омбре

Дискусија во 'Коса' започната од realGirl, 19 јули 2015.

  1. realGirl

    realGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    1.411
    Допаѓања:
    6.697
    Пол:
    Женски
    Во последно време се повеќе забележувам девојки на социјалните мрежи со вакви нијанси на косата, прекрасно прелевање од бринета во русокоса, најмногу ми се допаѓа тоа што постепено се појавува нијансата. Исто така оваа боја повеќе ги истакнува цртите на лицето, а воедно и одлично би изгледала со шминка. :):inlove:

    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    Мене уште малку ми остана да го скратам шатираното, па следено нешто што би пробала е оваа варијанта, бидејќи на омбрето му некако му помина модата (y):emo: :D

    Па феминки како вам ви се допаѓа овој нов начин на бојадисување на косата? Дали би пробале, а доколку сте пробале дали тоа било во домашни услови(мада мислам дека во домашни услови тешко би се добила нијансата) или на фризер и дали сте ја добиле посакуваната нијанса? :)

    П.с доколку има слична ваква тема слободно клуч :!::)
     
  2. Fatalnata

    Fatalnata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    8.673
    Пол:
    Женски
    Мене многу ми се допаѓа овој тренд, и нималку не се двоумев и си закажав на фризер да ми направат. Така да утре одам и ќе пишам импресии, и дали испаднало како што посакував.

    121753b393bd484b5bc059aeb7524282.jpg
    Ова премногу ми се допаѓа. Вака сакам да ми испадне.
     
    На kvkviki, realGirl и mims-89 им се допаѓа ова.
  3. YoungandBeautiful

    YoungandBeautiful Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2014
    Пораки:
    1.338
    Допаѓања:
    7.618
    Пол:
    Женски
    Ми се свиѓа многу овај начин на бојадисување на косата и ќе се правам вака. Следно на листата ми е ова ама секако на фризер, не би ризикувала вака во домашни услови.
     
  4. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.961
    Допаѓања:
    8.693
    Пол:
    Женски
    Не дека е нов начин после омбрето, туку и претходно имаа вакво нешто голем дел од славните личности. Ама, тогаш уште име не беа му дале :wasntme: Конкретно, мене ми се допаѓа, само доколку е направено како што треба.За недела дена таман треба на фризер да одам, па би пробала со некои медови нијанси :)
     
  5. INNERBEAUTY

    INNERBEAUTY Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2017
    Пораки:
    2.239
    Допаѓања:
    4.748
    Пол:
    Женски
    Моја неостварена желба. :inlove:
    Мојата е природна смеѓа, зимно време темна, со природен плав пегмент(како мала бев плавуша),и на лето осветлува, плус и на потемен тен изгледа плавуша, на златно мава.
    Отсекогаш сум ја сакала таква и никогаш не сум сакала да ја уништам со хидрогенот и да ја наранџастам. Ама па и се ме копка тоа да пробам нијанса - две посветло нели. :lol:
    Си реков нема да ја чепкам и ќе чекам да почнат седите, ама сега не ми се чека до тогаш.
    Кога почна трендов го сватив како знак од Универзумот, ама пак не собрав му*а.
    Ама па, ако некој може да ме разубеди тоа се дефинитивно Марго Роби и Софија Вијагр... пардон Вергара. :nod:
    За НГ си посакувам конечно муда да пробам, а по се ми изгледа дека ќе пробам. :d:

    Иначе кога веќе сте ја ставиле Ким, мене овој период(погоре) уопште не ми се свиѓаше, не и прилегаше, имаше една перика у меѓувреме, чекај да ја најдам, овака повеќе ми се допаѓа.


    6aecaf575b78f2db6cbbc32ec6882a2a.png

    Човече. :o/:inlove:
    Апдејт, не по се изгледа, туку дефинитивно ќе биде ова за скоро.
    И цртите ни се слични дури.
    Дали и она тоа има зелени очи, ова прв пат приметувам?
    Иначе додека скролав сфатив дека нема позната Холивудска личност со исклучок на ретки, а да го нема пробано "трендов", еве сега и Ријана...
    Ај сеа да престанам да скролам, зошто ќе направам некоја предновогодишна беља во еуфорија, евентуално сменам сексуална ориентација. :?:
    ff8e61891f4eecc43aa7f60a26e3e21c.jpg
     
    Последна измена од модератор: 30 декември 2023
  6. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.223
    Допаѓања:
    124.267
    Јас веќе две години сум вака, за д а не ја оштетувам косата. На 6месеци шатирам, а секој месец или три недели ставаме нијанси на кафена кои се прелеваат во русата. Не ни знам како се вика. Знам дека со вода и фарба се прави. Неколку пати ме мачка и мие.