1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бронхопнеумонија

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од sandrinja53, 14 октомври 2013.

 1. sandrinja53

  sandrinja53 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  19
  Ке ве замолам доколку некој некогаш имал вирусна бронхопнеумонија да ми даде одговор колку долго се лечи и колку време ке ми (хрчи) плуќата???....Прв пат во животот имам ова чудо и многу сум исплашена...Направив снимка на плуќа и се потврди дека е тоа, иако пулмологот од 8-ми Сепетември ми рече дека било акутен бронхит...и CRP-то ми беше 17 (до 5) и седиментација 65 (до 25)....ИМА ЛИ СПАСССС И КРАЈ НА ПЛУЌИЧЕВО МОЕЕ???? :(
   
 2. ang246

  ang246 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  145
  јас имав пред неколку години ми траеше можеби окулу еден месец испив какви не сирупи примав системи и џабе...ми помина од пола тегла таан и пола тегла мед мешано со ореви сецкани неколку пати во денот сркав така на почетокот ми беше чудно ама после тоа ми се заубави исто како алва да јадиш...само од тоа ми помина...
   
 3. sandrinja53

  sandrinja53 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  19
  Ти благодарам...еве сега ке правам и некој лек со синап,лен,мед и лимон па ќе видиме...аххх само да помина мноооогу досадна болест...