1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бугарска музика

Дискусија во 'Музика' започната од Barbie-mwa, 25 август 2010.

 1. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Колку, и дали слушате бугарска музика?!
  Мене ми се сфиѓаат овие бугаркиве :lol: па имаат и убави песни.

  Постирајте бугарски песни кои ви се допаѓаат...
   
 2. elygj

  elygj Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  451
  Допаѓања:
  68
  Не ми се допаѓа бугарската музика ич.Нема никаков квалитет,музиката секогаш е преземена од некоја веќе постоечка песна,а пеачките...па тоа не се пеачки,тоа се силиконски кукли.Така да не ни слушам ваква музика,иако има едно две песни кои од порано сум ги запамтила и не се толку многу лоши.Ама во секој случај немам добро мислење за бугарска музика :puke:
   
 3. Unnaa

  Unnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2010
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  40
  Кој сака нека си слуша ама тие антиталенти што подалеку од моите уши.. :puke:
   
  На calm-girl, COollLady, faye и 2 други им се допаѓа ова.
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.490
  Допаѓања:
  64.079
  Пол:
  Женски
  Мене ич не ми се сФиѓаат бугарките. Толку пластика на едно место...
   
  На IvanaJenner и Lady-PinkHeart им се допаѓа ова.
 5. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Тон нема, слика има- е тоа е бугарската музика.
  Не слушам бугарска музика, ниту сакам. Толку порнографија, проституција и пластика како што кажа Реинбоу, по спотовите..што сите би требало да бидат во категоријата +18. |(
   
  На Saricko му/ѝ се допаѓа ова.
 6. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
 7. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  <object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/QgGU3OiKZcs?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/QgGU3OiKZcs?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
   
 8. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.448
  Пол:
  Женски
  Бугаркиве не ги слушам баш , ама дечко ми секое сабајле пред работа гледа прво Рано Ден па врти на Планета...мислам која комбинација :^) :D Е сега дали ги гледа или ги слуша не знам :D
  Девојкава многу ми се допаѓа.

  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/jBeJGBcHz0g?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/jBeJGBcHz0g?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
   
 9. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.706
  Па не сум некој обожавател нивни али одвреме на време ги слушам :)
   
 10. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
 11. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/sJdYCbk-7Tw?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/sJdYCbk-7Tw?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>  че мрсници сме били казват ваште жени ;) :D :D
   
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Пластични се, врска немаат од пеење и тоа е премногу порнографија на едно место. Мада што можам да издвојам две-три песни, не викам не. Еве една која најмногу ми се допаѓа.
  http://www.youtube.com/watch?v=i96suqRs ... =1&index=4
   
  На AnGeL4e009 и LifeLove им се допаѓа ова.
 13. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/W8_VJrmGZ3o?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/W8_VJrmGZ3o?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
   
 14. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Потполно се согласувам со elygj.
   
 15. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
 16. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  169
  Порано многу ги сакав бугарките и има некои стари песни кои ми се убави:Од Анелиа-две тела,Губа те бавно ми е преубава и толку..не ми текнува други.
  Премногу се вештачки бугаркине -сите ми се исти дури не можам ни да ги разликувам.
   
 17. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  Јас на овие сум алергична,органски не можам да ги поднесам.Не можам ни да ги слушам ни да ги гледам.
  Инаку можам да издвојам само една песна од порано од Азис и Малина или како беше таа Черните очи
   
 18. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Бугарска музика??? Па тоа нивното не е бугарска музика, туку е украдена или од Грците или од нас. Сите наши македонски народни песни ги имаат преработено они, сите до една. А забавните им се сите по ред украдени од Грците и Србите. И некој ќе рече они имале музика. Кај нив за да некоја стане пејачка, прво треба да биде добра к**ва, а гласот е најмалку битен. Само она да има тело и пластика по неа, а гласот ќе се среди компјутерски. :) Секако, има некои 3-4 исклучоци кои знаат да пејат во живо. Мене многу ми се допаѓа Рајна, најпримерна е од сите таму, многу ми е нежна и убава.
   
  На faye и Lady-PinkHeart им се допаѓа ова.
 19. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.706
  Мене најмногу ми се свиѓа Анелиа,некако од сите поразлична е и најприродна
   
 20. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  838
  Допаѓања:
  1.219
  Пол:
  Женски
  Неможам да разберам како може мнекој да слуша ваква музика :puke: