1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бутици во Битола

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Svetulkaaaaaa, 5 април 2016.

 1. Svetulkaaaaaa

  Svetulkaaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2015
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  1.455
  Пол:
  Женски
  Видов дека има тема Омилени бутици,но решив да ја отворам оваа тема за бутици исклучиво во Битола!
  Епа ајде битолчани и битолчанки,кажете кој бутици најчесто ги посетувате,од кој сте најмногу задоволни,каде има прилагодливи цени,каде има најубави работи и слично :)
   
 2. ЈеленаЏиш

  ЈеленаЏиш Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  511
  Допаѓања:
  1.885
  Пол:
  Женски
  Триумф на Широк Сокак
  LC Waikiki - секогаш наоѓам по нешто интересно и ми се допаѓа тоа што има се, па не морам многу да шетам.

  Зара (само името е такво, нема врска со брендот) е убедливо најлошиот бутик од страна услуга.
  Инаку има убави работи, само што нема број за мене. ( носам 36-38 )
   
  На theowndemon и Svetulkaaaaaa им се допаѓа ова.
 3. Svetulkaaaaaa

  Svetulkaaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2015
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  1.455
  Пол:
  Женски
  Во Ваикики пред недела две ми се чини имаше попуст,ако не се лажам :wasntme:
   
  На ЈеленаЏиш му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ЈеленаЏиш

  ЈеленаЏиш Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  511
  Допаѓања:
  1.885
  Пол:
  Женски
  Ич не ме бива со попусти.
  Јас шетам по бутици само тогаш кога ми треба нешто, инаку не. А и немам многу време.
  Па не сум во тек со попусти.
  Ете благодарение на темата ќе можам да пратам кога и каде има попуст.

  А, да, заборавив да го спомнам Ермитаж. Дел од облеката е како за баби, ама се наоѓа по некое парче за млади дами.
   
  На Svetulkaaaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Svetulkaaaaaa

  Svetulkaaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2015
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  1.455
  Пол:
  Женски
  Ахам мила се надевам ќе биде поактивна темата.
  Инаку што мислиш за Едвард,карши портал?
  Имаш некогаш купено нешто од таму,добар е квалитот?
  Јас со другарками влегов пред некој ден да разгледам убави работи има и прикладни цени,ама незнам за квалитет.
  Во теранова најчесто купувам,ама еднаш зедов едни панталони и после прото перење се испуфтале,катасторфа,ти се има десено нешто слично?
   
 6. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.901
  Допаѓања:
  20.385
  Пол:
  Женски
  VIP во пазарот, не знам ама секогаш наоѓам работи по мој вкус, а и не е скапо баш.
  Да пофалам и продавницата за чевли воедно на ќошот кај Ленски Мост, секогаш си наоѓам број и фин модел на чевли :)
   
  На krEM4Eto, P.S.love, ЈеленаЏиш и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. ЈеленаЏиш

  ЈеленаЏиш Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  511
  Допаѓања:
  1.885
  Пол:
  Женски
  Од Теранова имам купено неколку аксесоари, чантиња, капчиња и шалчиња, облека не.
  Искрена да бидам, ко парталчиња ми изгледаат.

  Имам едно плаво сако од Едвард, убаво е и квалитетно, ама не беше баш ефтинко.
  Ме нервира што по бутици набиваат цени, а нема врска, сите од исто место земаат роба.
   
  На Svetulkaaaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. jasmina00

  jasmina00 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  961
  Допаѓања:
  1.371
  Пол:
  Женски
  а кој бил тој дуќан за чевли ефтини имало и каде се наоѓа
   
 9. Svetulkaaaaaa

  Svetulkaaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2015
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  1.455
  Пол:
  Женски
  Искрено да во теранова повеќето обични парталчиња се со многу висока цена.
  На пример една обична бела рамбовка е 999 ден .... а во друг бутик истата таа може да ја најдиш и за 400 до 500 ден
   
 10. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.340
  Пол:
  Женски
  Цела Битола срање алишта има.
  Значи ретко ретко има број за мене 34/xs. Никој не носи малечки броеви па дури пред некое време за на свадба морав од Барби и Кен да си купам фустан онај за деца бутикот.
  Или тоа е проблемот или во сите бутици исти две три парчиња.
  ВИП има некој добри алишта. И онај кај првата чешма в пазар не знам како се вика.
   
  На Quincy, stilas7, theowndemon и 2 други им се допаѓа ова.
 11. Svetulkaaaaaa

  Svetulkaaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2015
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  1.455
  Пол:
  Женски
  Vo pravo si za brojcinata i jas mnogu retko mozam da najdam brojce,ko sho sum taka positna :D
   
  На s1a1n1d1r1a1 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ЈеленаЏиш

  ЈеленаЏиш Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  511
  Допаѓања:
  1.885
  Пол:
  Женски
  И јас не ги знам бутиците по име баш :lol:
  Ќе морам да се прошетам низ чаршија да ги научам кои се па да можиме фино лепо да комуницираме, оти вака првата чешма, втората чешма не ми е баш разбирливо. :rofl::rofl:
   
  На chokova93, theowndemon, Svetulkaaaaaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.901
  Допаѓања:
  20.385
  Пол:
  Женски
  Да го пофалам исто и Леа бутикот, во чикмакот кај Т-Мобиле, до Кус кус, исто преубај работи ама доста скапи.
  Да не случајно во последно имате шетано по бутици? Ми треба корсет, кроп топ за на апсолвентска забава, ама некој посвечен, најдов во Леа ама баќички ми е солен така :?:
  Да не иамт претстава каде би можело да има некој посвечени, и поубај? :)
   
 14. Svetulkaaaaaa

  Svetulkaaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2015
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  1.455
  Пол:
  Женски
  Од принцип си имав лани земено кожно,убав материјал и пристојна цена за 1000 денари беше ми се чини.
  Е сега незнам една другарка не е задоволна баш од овај бутик :wasntme:
   
 15. Svetulkaaaaaa

  Svetulkaaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2015
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  1.455
  Пол:
  Женски
  Види о Едвард,мислам дека има
   
  На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.340
  Пол:
  Женски
  [E="ЈеленаЏиш, post: 2774888, member: 99152"]И јас не ги знам бутиците по име баш :lol:
  Ќе морам да се прошетам низ чаршија да ги научам кои се па да можиме фино лепо да комуницираме, оти вака првата чешма, втората чешма не ми е баш разбирливо. :rofl::rofl:[/QUOTE]


  Ајде важи ќе ги научиме и ќе си споделуваме кај има шо има.
  Иначе овај до Сара Фешн свеќи кај шо се продават кај првата чешма. Има мали бројчиња често и многу убај фармерки имам земено.
   
  На ЈеленаЏиш му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Hristov

  Hristov Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  247
  Допаѓања:
  597
  Пол:
  Машки
  Не ми се бендисва то шо многу се напумпани цените. Има се наоѓа скоро се ама ризик или глупаво ми е то шо пример една иста кошула можи да ја видам уште на 10 други ... хихихиихихи
   
  На Svetulkaaaaaa и s1a1n1d1r1a1 им се допаѓа ова.
 18. ЈеленаЏиш

  ЈеленаЏиш Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  511
  Допаѓања:
  1.885
  Пол:
  Женски
  Има во Триумф, ама уште лани гледав чупиња со таков корсет. :?:
   
  На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.901
  Допаѓања:
  20.385
  Пол:
  Женски
  Се носат сеуште, само такви има, долги неможиш да најдиш, а и сукњата ми е со висок струк, не сакам да е долг, сакам краток.
   
 20. ЈеленаЏиш

  ЈеленаЏиш Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  511
  Допаѓања:
  1.885
  Пол:
  Женски
  Да, да, за кроп топ прајме муабет.
  Убо е изработен кај градите. Ѕирни си. :f:
   
  На Svetulkaaaaaa и Adi888 им се допаѓа ова.