Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ВИСТИНА / ПРЕДИЗВИК

Дискусија во 'Канта' започната од MeAfterYou, 24 ноември 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. MeAfterYou

  MeAfterYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2018
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  760
  Пол:
  Женски
  Петок вечер, не сум излезена и премногу ми е досадно, ми текна на оваа игра шо долго не сум ја играла

  На кој му е вака како мене за да "тепа" време и кој е ЗА слободно, сигурна сум сите знаеме како се игра.
  За тие шо не знаат мало објаснување ( Член прашува друг член Вистина / Предизвик, ако тој му одговори ВИСТИНА тогаш го прашува прашање со шо треба да му ја кажи вистината, а ако му речи ПРЕДИЗВИК, тогаш го предизвикува да напрај нешто).

  Епа ајде да пробаме ☺

  -АКО ТЕМАТА Е ВЕЌЕ ПОСТОЕЧКА СЛОБОДНО НЕКА СЕ ПРЕМЕСТИ ИЛИ КАНТА, БЛАГОДАРАМ☺
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.213
  Допаѓања:
  57.015
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.