Валцер

Дискусија во 'Музика' започната од la.diva, 29 октомври 2011.

 1. la.diva

  la.diva Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  15
  Барав ваква тема, но ненајдов. Значи ме интересира дали дали всушност знаете да играете Валцер или го играете "од памет". Пред некој ден бев на свадба и ме поканија на танц но партнерот беше уууужасен во играњето и така јас паметната му закажав приватни часеви по Валцер. Ваши знаења/искуства? Побарав и видео http://www.youtube.com/watch?v=TFAGFyRY ... r_embedded :)
   
 2. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.805
  Пол:
  Женски
  Не знам да играм валцер добро, а многу сакам некој да ме научи добро направи што ја отвори темата сега го гледав видеото мора до матура да се научам да играм валцер хахха :D :D :D
   
 3. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.462
  Допаѓања:
  798
  jas sum uzasna na ova pole:)))))))) i neznam kako da si pomognam posto mislam deka sum osudena da neznam :D :D :D :D :D :D :D
   
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  Овој валцер го научив кога имав 8 години,тогаш одев во ритам плус, и сеуште го знам и го памтам :)
   
 5. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.455
  Допаѓања:
  132
  Пол:
  Женски
  Jas sum uzasna na ova pole i nikogas nema da naucam da igram valcer.
   
 6. biggirlsdontcry

  biggirlsdontcry Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  160
  а каде можеме да научиме валцер? на курс некој или ?
   
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.643
  Допаѓања:
  49.282
  Пол:
  Женски
  Не знам да играм ниту пак сум заинтересирана да научам :D Не ме привлекува едноставно.
   
 8. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.353
  Допаѓања:
  126.037
  Пол:
  Женски
  Ја не знам да играм а иам голема желба да научам... Ми делува многу убава работа ама неталент за танцување тоа е :)