1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашиот дечко-ваша опсесија!

Дискусија во 'Врски' започната од Butterfly15, 5 септември 2011.

  1. Butterfly15

    Butterfly15 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    2.620
    Народе дали на повеќето од вас ви се случува тоа што ми се случува мене или единствена сум ?! :^) Го сакам многу мојот дечко, но понекогаш претерувам и се чувстувам како тој да ми е опсесија. Сакам секој ден по 24 часа да сум со него, сакам секогаш да знам каде е, што прави, со кого е. Му звонам на секој пола/еден час најмногу и понекогаш се чувствувам толку досадна и несакам да му звонам но тоа е едноставно посилно од мене. И секогаш кога тој сака да излезе со другарите јас се лутам и се караме. Ве молаам помогнете .. несакам да сум таква.. не сакам дечко ми да ми е опсесија!
     
    На Ammy.Lee му/ѝ се допаѓа ова.
  2. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.132
    Допаѓања:
    88.418
    Пол:
    Женски
    Опсесија ти е и мораш да се промениш, лошо е и за тебе и за него, а најлошо за вас. Јас би ти раскинала. Пробај прво со намалување на повици, после испади кога излегува , излегувај и ти со другарки кога тој е излезен и ќе ви биде многу поубаво.
    Верувај ако продолжиш вака ако не ти раскине ќе стане полош од тебе. А некогаш ќе си ја цениш слободата.
     
  3. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Девојко, ова што го правиш е лошо... Може многу лесно да му станеш досадна и да си ја уништите врската. А ти тоа не го сакаш нели?
    Верувај дека и на него му треба слобода, како и на секој од нас. Размисли како би ти било ако некој ти го прави тоа што ти го правиш, нема да можеш да дишеш слободно.
    Може да се рече дека ова твоето преминало во опсесија, за жал. Но мораш да престанеш, ако сакаш да ја зачуваш врската. Намали со јавувањето, телефонот подалеку од тебе и најди си некоја занимација. Излегувај и со другарките, нив никако не смееш да ги заборавиш. :!:
     
  4. Butterfly15

    Butterfly15 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    2.620
    Благодарам на советите. Другарките никако не ги заборавам, секогаш сум тука за нив и тие за мене .. па сега ќе пробам да го сменам ова мое понашање зошто не сакам да си ја расипам врската. Благодарам. :*
     
  5. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Го имаме истиот проблем срцка :worried: :worried: :worried: И јас сакам да се сменам ама неможам...Тоа ми е навика и неможам да се одвикнам...А и мојов е ко мене ист :puke: :puke: ... :hug: :hug: не си единствена :hug: :*
     
  6. Butterfly15

    Butterfly15 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    2.620
    Хаха .. фала богу има некој како мене :D И мојот е многу љубоморен, но јас сум премногу .. ајде можеби некој ден ќе се излечиме. :*
     
    На Ammy.Lee му/ѝ се допаѓа ова.
  7. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Мхм, ќе се излечите кога ќе останате без дечковците |(
     
    На La.Reina.Del.Sur, srcekrsacka, evelyn993 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Па не поминувајте толку време заедно ако мислиш дека се опседна со него, наоѓај си други занимации и гледајте се поретко. Нормално е да го сакаш и да го бараш не велам не, но контролата ја разнишува довербата што ја имате тоа преоѓа во опсесија и завршува со кавга, или најтрагично со раскинување ... :worried:
     
  9. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    незнам зошто, ама мене некако ми е чудно да сум опседната со момче(колку и да сум го сакала)
    си имам свој зивот, свои гризи и проблеми, сум била и во долги врски(сум сакала, и сум била сакана)
    ама некако не ми е јасно, несватливо :?:
     
  10. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    абе секој е љубоморен тоа е нормално, ама мора да научиш да се контролираш.
    замисли он тебе истото да ти го прави, не би го трпела така? :)
     
  11. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.517
    Абе...увредете се,ама мое мислење па,а и искуството така кажува. Само грди и(или) несигурни луѓе се опседнати со своите партнери.
     
    На La.Reina.Del.Sur, srcekrsacka, eli4ka29 и 8 други им се допаѓа ова.
  12. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Да се надоврзам на Лилит: и неисполнети.

    Лично секогаш сум бегала од луѓе што немаат никаква цел во животот, макар и хоби или нешто што уживаат да го прават освен да напињаат други луѓе. Најчесто истите се опседнуваат и со социјалните мрежи, па почнуваат да си ги демнат партнерите и прават драми за секој лајк што не е од нив.

    Не е убаво да си дишете у врат цело време.
     
    На La.Reina.Del.Sur, eli4ka29, GeorGinnA и 3 други им се допаѓа ова.
  13. glamour-lady

    glamour-lady Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    775
    ти девојко немаш самодоверба затоа си толку љубоморна и опседната со дечкоти... незнам како можеш толку да си опседната со него и како може тој да трпи да го "прогонуваш" по цели денови..
    треба да сватиш дека ти не си му единствената личност која му е важна во животот, и тој си има семејство, роднини, пријатели мора и со нив да поминува одредено време, а и секој човек си има обврски како на пример школото, учењето, работата и слично, ај сите да седиме по цели денови со дечковците и ништо да не правиме, што ќе биде со светов??

    мораш да си запишеш во главата дека неможе секогаш да е со тебе и дека ако те сака нема да те изневери.. а што мислиш ти ако по цели денови му се јавуваш и му досадуваш неможе да те изневери ако сака?? ако го сакаш мораш да се свестиш и да се промениш инаку лошо ви се пишува, можеби ќе звучам сурово, но да бев на местото од дечкоти одамна ќе те имав одкачено, затоа што ако нема во врската ДОВЕРБА - љубовта брзо згаснува..

    среќно :*
     
  14. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Ау многу лошо,многу :x Значи јас да имам дечко и да ми се јавува на секој пола час и на секое излегување да ми бара сметка па ќе го отпишам од живите :| Не знам зошто имаш ваква опсесија, нема да зборувам за тоа каква личност си но ова нешто мора да го промениш.Најди некоја друга занимација освен да го држиш дечко ти за ланец како кученце.Ланецот гуши и еден ден дечко ти ќе го скине и ќе избега од тебе ако продолжиш вака :)
     
  15. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.589
    Допаѓања:
    3.259
    Секогаш кога ќе посакаш да му се јавиш,сфати го како еден чекор поблиску до раскинување. Така да, гледај да не звониш претерано многу...

    ЕДИТ: ДА ДОПОЛНАМ: нема потреба тој да ми е опсесија затоа што јас немам никакво право врз него. Тој си е индивидуа за себе и јас тука неможам ништо околу тоа. Воедно ако не му верувам, зошто воопшто сум со него? Доколку сум била разочарана претходно - да,ќе ми треба време додека стекнам доверба во новиот дечко а во меѓувреме нема потреба од испади...
     
  16. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Мислам дека нормално е да сакаш што повеќе да поминуваш време со него но мора да ја намалиш љубомората бидеќи колку и да те сака некогаш ќе му пукне филмот и ќе се случи најнепосакуваното (раскинување).Ти го кажувам ова од лично искуство и јас пред некое време бев премногу љубоморна но сега гледам да се контролирам и вака е многу подобро верувај.Кога ќе посакаш да му се јавиш јави му се но немој да го испрашуваш како некој полицаец :lol:
     
  17. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    И јас сакам да сум што повеќе со дечкото, многу нормално, но свесна сум дека така не чини. И токму затоа не го правам тоа. Секој си има свој живот, па и не можеме секаде да бидеме заедно. Ми посветува доволно внимание и не би било фер јас да се опседнувам и да сум љубоморна. А мислам дека ако си таков тешко е да се смениш, се е тоа како ќе се поставиш на почеток.
     
  18. Butterfly15

    Butterfly15 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    2.620
    Во право сте сите тоа може само да ми ја расипе врската. Ќе пробам да се сменам, му ветив и на него и верувам дека ќе успеам. Фала на советите. Поздрав. :*
     
  19. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Прашање, не само до Батерфлај, туку до сите што го имаат проблемов (оти сериозно, проблем е): не ви е бре досадно тоа опседнување? :^)
     
  20. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    За жал нема, ќе почнат да се клукаат со апчиња евентуално ќе завршат на психијатриски тросед. Шо и не е така лошо, боље така него самоубиство, не дај Боже пу пу.

    Јас ќе се согласам со Лилит и со Саја. Ако не знаете што да правите со вашето време додека сте сами, многу јасно дека вашето хоби ќе ви биде - дечкото. Ако не сте несигурни у себе - единствен „спас“ да не речам пронаоѓате во дечкото. И тука му се загризуваш во врат ко крлеж и не го пуштат бре брат, никако!
    И не ми се јасни тие парови кои се нон стоп заедно и си дишат у врат небаре се у брак. Па дури и во брак е сосема нормално едниот или другиот да се оттргнат еден од друг без никаков проблем барем на миг. Нормално е тоа.

    Опсесијата ми смрди на нешто нездраво. Све фино кога сте заљубени и мислите на него, ама да имате сопствено јас кое тој само знае совршено да го надополни е многу поубаво отколку вашето јас да го преточите во неговото јас и да станете предвреме НИЕ со тоа што вашето делче се губи со неповратна брзина. Онака ПУФ! It's gone.

    Немојте, не е убаво. Зборувам во множина ако некој се пронајде. Знам дека има повеќе вакви девојки, за жал.
     
    На La.Reina.Del.Sur, srcekrsacka, eli4ka29 и 3 други им се допаѓа ова.