1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашиот идеален одмор?

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од rossonerka, 4 август 2011.

  1. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Што е за вас идеален одмор?
    Не прашувам за место, туку во однос на изборот за како ќе поминете летувањето и организирање на вашето време за одморот.
    За вас идеално е 10 дена легачење на плажа, вечерни прошетки и долгочасовно спиење?
    Други не можат да се замислат 10 дена да преседат на едно место, тие се оние кои сакаат знаменитости да посетуваат, одат на разни плажи, секоја тврдина, пештера, црква, секоја знаменитост во близина ја посетуваат.
    Други не сакаат жештини, за нив идеално е 10 дена да го прошетат секое сокаче на европскиве градови, па и немора Европски да се, но тоа најдостижно ни е :)
    Трети за идеала ја сметаат планината.

    Што е за вас идеално за полнење на батериите? ;)
     
  2. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Некое подалечно место ....
    Да осетам друг менталитет на повисоко ниво од околинава |(
    Одбрано друштво не мора да оди цело племе не сакам толку калабалак . Не знам некои максимум 7-8 :) . Плажа , море , свеж воздух ... Место кое не е пренатрупано без многу раја , проретчено ама убаво .
    Одмарање психо физички ... Без правила , планови , протоколи . Секој да си прави како му е ќејф . Сакам да го истражам местото . Ќе се информирам за знаменитостите и блабла кои вреди да се видат , слушнат , сликаат :) . Значи нејќам да се излежавам по цели денови на плажа сакам да дознаам , да пробам нешто ново . Да си поминам вечерта убаво :d: :dance: :party: Кога гледаш од се по нешто ама во права комбинација .
    Не можам да лежам , пливам и сончам цел одмор . Не можам ни да останувам до 5-6 во ноќно лудување низ дискотеките и клубовите а утредента цел ден да спијам ... :shake: Тоа го можам секаде ;) Не сакам ни да изигравам Дискавери канал па да проверам се што има ... Се што е претерано не чини .
     
    На Avril.09 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    За мене идеален одмор е 20 дена на Дубаите 8)
    уживање, пливање, професионално сликање, откривање на нови нешта, запознавање нови луѓе итн.
    ќе биде тоа.. да речеме никогаш :(
     
  4. cinderella5

    cinderella5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    895
    Допаѓања:
    3.017
    Пол:
    Женски
    јас и он... сами далеку некаде на море.. каде што нема македонци.. недела дена или повеќе мх мх мх
     
  5. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    На некој пуст остров, онаму подалеку во Окејанија, на крајот на светот. Со него, да ги решиме проблемите еднаш засекогаш, и да поуживаме, после овие нервози :)
     
  6. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Идеален одмор за мене е десетина дена бегство од монотоното секојдневие. Бегство од сите нервози преку целата година.
    Малку лежење на плажа, пливање и сончање, малку журкање до сабајле, малку шетање... И сето тоа да се случува на некое место каде што нема многу македонци, каде пто никој не ме знае и можам да се опуштам максимално. :)
     
  7. Margaux

    Margaux Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    34
    Идеален одмор ми е било каде без мобилен и лаптоп. Посебно обожавам вода, па најверојатно море би било совршен избор, по можност што помалку луѓе околу мене, некое коктелче на плажа под чадор, добро списание и кубанска музика во позадина...
    8)
     
  8. t.w.e.e.t.y

    t.w.e.e.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    617
    идеален одмор...хмм...годинашниов ми беше идеален! добро би ми дошол уште еден ваков! добро друштво, убав хотел, пливање, шеткање, забава и што уште не! :D ;)
     
  9. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Епа првите 2-3 дена секогаш се излежувам на плажа,потоа 3-4 дена шетаме,па останатите 3-4 пак на плажа,со вечерни излегување итн. итв. ...
     
  10. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Идеален одмор?
    10-15 дена максимум. Дури ни 15 не сум сигурна дека би можела да издржам, лесно ми здосадува нешто.

    Одбрано друштво, солиден хотел и дестинација која е доволно атрактивна да имам што да посетам таму.
    Нешто потуѓо, мистично.
    Целодневно легачење по плажа, со исклучок на тие еден, два дена кога би била расположена за туристички шетања.
     
  11. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    10 дена па да има време за се...
    Сакам да пробам од се по малку - и плажа, и шетање по знаменитости, и луди журки до раните утрински часеви , и запознавање на многу луѓе и многу нови пријателства (не сакам изолираност)... :)
    Помалку спиење (не поднесувам луѓе кои 15 саати ќе ги изгубат во спиење) , пиење со мера (не мислам да трезнам некогу или да го влечкам до местото на престојување)...
    Онака без некои посебни правила и најбитно од се друштво на авантуристи а не некои мрзи или плашливци што не сакаат да се мрднат 100метри подалеку...

    Тешко дека некогаш ќе доживеам ваков одмор... :emo:
     
  12. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    Огромна песочна плажа, море. Нити ме интересираат знаменитости, нити шопинг, нити журкање до сабајле, ама баш ништо друго.
     
  13. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Две недели, на врвот на некоја планина, во мала, дрвена викендичка, одоколу шума, по можност некое поточе, со мирно друштво. Без компјутери, телефони и слично.
     
  14. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    Голема напуштена песочна плажа, далеку од се, тропска клима и само тој до мене :inlove: нит журки до сабајле сакам, нит градда видам, нит знаменитости нит ништо бре! Само јас и тој, и љубов на кило :lol:
     
  15. Val-Dim

    Val-Dim Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    1.750
    Допаѓања:
    60.976
    Идеален одмор
    само јас и мажот ми :)
    - 10 дена на некоја непосетена од никого песожна плажа со само една лежалка под огромна палма и 10 дена во планинска куќичка со прекрасни свежи утра кои мирисаат на топол леб!!! 8) 8) 8)
     
  16. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Јас и тој на дестинација каде што има простор и за уживање и реклаксација и за шетање и запознавање нови места и нова култура. Без разлика на местото иако имам многу на ум сакам да има плажа, водата каква и да е ќе се бањаме, ама најбитно ми е да има интересни места за комплетно нови доживувања. Секојпат сакам да одам на различно место каде што има што да се види и посети, многу сакам да шетам низ стари градови, да вкусам најразлични кујни, да ја запознаам културата на народот кој живее таму и да се вратам побогата со искуства и знаење за една поинаква цивилизација. За мене ова претставува идеален одмор, не ми е битно само да лежиме 24 часа на плажа.
     
    На anuskaNESTLE и simoncelicius им се допаѓа ова.
  17. Twinkles

    Twinkles Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    980
    Јас и тој. 20 дена. Далеку од сите..некоја далечна дестинација..
    долги прошетки ,уживање.. :)
     
  18. rainbowec

    rainbowec Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    5.083
    Пол:
    Женски
    10 дена минимум...
    Плажа, убава, бела, со тиркизна вода!
    По некое дрвце да ѕирка колку за сенка и некое барче на плажа од каде што се слуша Bob Marley или некоја слична музика за кулирање и одмарање.
    Тој што го сакаш, лежи до тебе и се смешка од што му е убаво.
    Дел од друштвото е во вода, дел со вас под сенка, кој пие пиво, кој чита книга...
    Живели! :)
     
  19. nikiiii

    nikiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2013
    Пораки:
    1.370
    Допаѓања:
    942
    Идеален одмор...1 месец најмалку :lol:
    Посета низ Европа. Сакам гужва...најидеален тој би бил за мене :lol:
     
  20. LadyVamp

    LadyVamp Активен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2014
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    79
    Амстердам па Јамајка :rofl: :rofl: