1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашиот идеален одмор?

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од rossonerka, 4 август 2011.

 1. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Што е за вас идеален одмор?
  Не прашувам за место, туку во однос на изборот за како ќе поминете летувањето и организирање на вашето време за одморот.
  За вас идеално е 10 дена легачење на плажа, вечерни прошетки и долгочасовно спиење?
  Други не можат да се замислат 10 дена да преседат на едно место, тие се оние кои сакаат знаменитости да посетуваат, одат на разни плажи, секоја тврдина, пештера, црква, секоја знаменитост во близина ја посетуваат.
  Други не сакаат жештини, за нив идеално е 10 дена да го прошетат секое сокаче на европскиве градови, па и немора Европски да се, но тоа најдостижно ни е :)
  Трети за идеала ја сметаат планината.

  Што е за вас идеално за полнење на батериите? ;)
   
 2. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  Некое подалечно место ....
  Да осетам друг менталитет на повисоко ниво од околинава |(
  Одбрано друштво не мора да оди цело племе не сакам толку калабалак . Не знам некои максимум 7-8 :) . Плажа , море , свеж воздух ... Место кое не е пренатрупано без многу раја , проретчено ама убаво .
  Одмарање психо физички ... Без правила , планови , протоколи . Секој да си прави како му е ќејф . Сакам да го истражам местото . Ќе се информирам за знаменитостите и блабла кои вреди да се видат , слушнат , сликаат :) . Значи нејќам да се излежавам по цели денови на плажа сакам да дознаам , да пробам нешто ново . Да си поминам вечерта убаво :d: :dance: :party: Кога гледаш од се по нешто ама во права комбинација .
  Не можам да лежам , пливам и сончам цел одмор . Не можам ни да останувам до 5-6 во ноќно лудување низ дискотеките и клубовите а утредента цел ден да спијам ... :shake: Тоа го можам секаде ;) Не сакам ни да изигравам Дискавери канал па да проверам се што има ... Се што е претерано не чини .
   
  На Avril.09 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  За мене идеален одмор е 20 дена на Дубаите 8)
  уживање, пливање, професионално сликање, откривање на нови нешта, запознавање нови луѓе итн.
  ќе биде тоа.. да речеме никогаш :(
   
 4. cinderella5

  cinderella5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  892
  Допаѓања:
  3.016
  Пол:
  Женски
  јас и он... сами далеку некаде на море.. каде што нема македонци.. недела дена или повеќе мх мх мх
   
 5. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.676
  Допаѓања:
  1.882
  Пол:
  Женски
  На некој пуст остров, онаму подалеку во Окејанија, на крајот на светот. Со него, да ги решиме проблемите еднаш засекогаш, и да поуживаме, после овие нервози :)
   
 6. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.719
  Идеален одмор за мене е десетина дена бегство од монотоното секојдневие. Бегство од сите нервози преку целата година.
  Малку лежење на плажа, пливање и сончање, малку журкање до сабајле, малку шетање... И сето тоа да се случува на некое место каде што нема многу македонци, каде пто никој не ме знае и можам да се опуштам максимално. :)
   
 7. Margaux

  Margaux Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  33
  Идеален одмор ми е било каде без мобилен и лаптоп. Посебно обожавам вода, па најверојатно море би било совршен избор, по можност што помалку луѓе околу мене, некое коктелче на плажа под чадор, добро списание и кубанска музика во позадина...
  8)
   
 8. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  идеален одмор...хмм...годинашниов ми беше идеален! добро би ми дошол уште еден ваков! добро друштво, убав хотел, пливање, шеткање, забава и што уште не! :D ;)
   
 9. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  118
  Епа првите 2-3 дена секогаш се излежувам на плажа,потоа 3-4 дена шетаме,па останатите 3-4 пак на плажа,со вечерни излегување итн. итв. ...
   
 10. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.471
  Идеален одмор?
  10-15 дена максимум. Дури ни 15 не сум сигурна дека би можела да издржам, лесно ми здосадува нешто.

  Одбрано друштво, солиден хотел и дестинација која е доволно атрактивна да имам што да посетам таму.
  Нешто потуѓо, мистично.
  Целодневно легачење по плажа, со исклучок на тие еден, два дена кога би била расположена за туристички шетања.
   
 11. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  773
  10 дена па да има време за се...
  Сакам да пробам од се по малку - и плажа, и шетање по знаменитости, и луди журки до раните утрински часеви , и запознавање на многу луѓе и многу нови пријателства (не сакам изолираност)... :)
  Помалку спиење (не поднесувам луѓе кои 15 саати ќе ги изгубат во спиење) , пиење со мера (не мислам да трезнам некогу или да го влечкам до местото на престојување)...
  Онака без некои посебни правила и најбитно од се друштво на авантуристи а не некои мрзи или плашливци што не сакаат да се мрднат 100метри подалеку...

  Тешко дека некогаш ќе доживеам ваков одмор... :emo:
   
 12. CrazyStupidLove

  CrazyStupidLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  584
  Огромна песочна плажа, море. Нити ме интересираат знаменитости, нити шопинг, нити журкање до сабајле, ама баш ништо друго.
   
 13. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.658
  Две недели, на врвот на некоја планина, во мала, дрвена викендичка, одоколу шума, по можност некое поточе, со мирно друштво. Без компјутери, телефони и слично.
   
 14. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.541
  Допаѓања:
  11.921
  Пол:
  Женски
  Голема напуштена песочна плажа, далеку од се, тропска клима и само тој до мене :inlove: нит журки до сабајле сакам, нит градда видам, нит знаменитости нит ништо бре! Само јас и тој, и љубов на кило :lol:
   
 15. Val-Dim

  Val-Dim Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  1.613
  Допаѓања:
  58.662
  Идеален одмор
  само јас и мажот ми :)
  - 10 дена на некоја непосетена од никого песожна плажа со само една лежалка под огромна палма и 10 дена во планинска куќичка со прекрасни свежи утра кои мирисаат на топол леб!!! 8) 8) 8)
   
 16. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.040
  Јас и тој на дестинација каде што има простор и за уживање и реклаксација и за шетање и запознавање нови места и нова култура. Без разлика на местото иако имам многу на ум сакам да има плажа, водата каква и да е ќе се бањаме, ама најбитно ми е да има интересни места за комплетно нови доживувања. Секојпат сакам да одам на различно место каде што има што да се види и посети, многу сакам да шетам низ стари градови, да вкусам најразлични кујни, да ја запознаам културата на народот кој живее таму и да се вратам побогата со искуства и знаење за една поинаква цивилизација. За мене ова претставува идеален одмор, не ми е битно само да лежиме 24 часа на плажа.
   
  На anuskaNESTLE и simoncelicius им се допаѓа ова.
 17. Twinkles

  Twinkles Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  977
  Јас и тој. 20 дена. Далеку од сите..некоја далечна дестинација..
  долги прошетки ,уживање.. :)
   
 18. rainbowec

  rainbowec Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  786
  Допаѓања:
  4.990
  Пол:
  Женски
  10 дена минимум...
  Плажа, убава, бела, со тиркизна вода!
  По некое дрвце да ѕирка колку за сенка и некое барче на плажа од каде што се слуша Bob Marley или некоја слична музика за кулирање и одмарање.
  Тој што го сакаш, лежи до тебе и се смешка од што му е убаво.
  Дел од друштвото е во вода, дел со вас под сенка, кој пие пиво, кој чита книга...
  Живели! :)
   
 19. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  941
  Идеален одмор...1 месец најмалку :lol:
  Посета низ Европа. Сакам гужва...најидеален тој би бил за мене :lol:
   
 20. LadyVamp

  LadyVamp Активен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2014
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  79
  Амстердам па Јамајка :rofl: :rofl: