1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашиот израз на лицето за време на оргазам

Дискусија во 'Секс' започната од baba Rada, 30 јули 2018.

 1. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.574
  Пол:
  Женски
  Ајде малку лесна тема....Сакам искрено да си признаете, ако знаете нели, ако сте се виделе во огледало или сте го снимиле вашиот секс.однос со партнерот или пак додека сте мастурбирале...кхкх..хм...:$...
  Каков израз имате на лице додека доживувате оргазам??:lol:

  (јас кога се видов, ќе пукнев од срам, ништо страсно, ниту секси..туку имав болна глупа фаца, како нешто кога те боли):?:
  па и партнерот немаше убава фаца, повеќе ми беше смешен :rofl:

  Заборавив за еден фраер..хахахаха..додека свршуваше, фацата му изгледаше како љуто пиперче да јаде, па уште и дуваше...хахаха..
  Јас понекогаш сакам да си ја покријам главата со перница, да не ми ги гледаат гримасите:sun::rofl:
   
  Последна измена од модератор: 30 јули 2018
  На g8lQQk, maryska, КикиМаус и 11 други им се допаѓа ова.
 2. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.155
  Кога сум внесена во сексот, не ни мислам каква фаца правам.
  Сум се видела и на слика и на снимка, ама не ми е нешто ќеф.. сама на себе чудно си изгледам.

  Вака, не ми текнува на некој партнер да ми бил чуден во фацата при секс...

  Нив им сум секси... сум прашала некои...

  Е еден ми рече дека изгледам како да имам епилептичен напад... кога свршувам. :D

  Му одговорив: не еб*ј толку добро, и ќе изгледам 'нормално' :makeup:
   
  На g8lQQk, Sofija099, Thallia и 8 други им се допаѓа ова.
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.155
  Дури не ги превртите очите наназад, само белките да ви се гледаат, не ви признавам! :D
   
  На Biny, g8lQQk, Zivyle и 5 други им се допаѓа ова.
 4. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.742
  Допаѓања:
  78.087
  Пол:
  Женски
  Ти не признаваш :) ама прво ке треба да легниш со мене :emo:
  за да ме видиш 8-|
   
  Последна измена: 31 јули 2018
  На Nena13, g8lQQk, TutiFuti и 10 други им се допаѓа ова.
 5. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.574
  Пол:
  Женски
  Абе, еднаш ги превртев очите и силно сум воздивнала, од тогаш внимавам, партнерот мој мислел дека душа вадам, дека ќе му умрам на онаа работа, па се покака од страв!!!
  :rofl::rofl:
   
  На g8lQQk, maryska, SummerGirl и 10 други им се допаѓа ова.
 6. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.578
  Допаѓања:
  45.049
  Пол:
  Машки
  Pretezno Mi e onaka normalno fackata, nekogash ako e dolgo i dinamicno malku kako zabreftano kako Po istrcan nekoj Kilometer. Ako svrsam dodeka i e vo usta znam da zamizam i zatrepkam so trepki dodeka uzivam. A nekogash koga sakam da ostavam vpecatok Deka bilo dobro znam da priglumam nekoja facka na letnat vo oblaci naduvan vo stilot na skeri i sl.
  А да и знам да си потпевнм на убвко свршување
   
  Последна измена: 31 јули 2018
  На Kitten, ❤️Sneze❤️, SummerGirl и 5 други им се допаѓа ова.
 7. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.984
  Допаѓања:
  6.427
  Пол:
  Женски
  Хахах најчестп ги затварам очите и ми е отворена устата :D :D
   
  На Deni87, SummerGirl, La.loca и 6 други им се допаѓа ова.
 8. aleksovski

  aleksovski Нов член

  Се зачлени на:
  30 јули 2018
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Машки
  Iskreno do sega ne mi padnalo na Ideja da si ja vidam facata za vreme na Svrsuvanje...
  Ali iskreno ne gledam ni pricina zasto da bi si ja gledal.. :D
   
  На Kitten, sunrise_123, ❤️Sneze❤️ и 4 други им се допаѓа ова.
 9. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  54.317
  Пол:
  Женски
  Во огледало се гледате, па знаете:?:

  #прашањекоемемачи 8-|
   
  На Inhume, Deni87, Desi1991k и 6 други им се допаѓа ова.
 10. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.578
  Допаѓања:
  45.049
  Пол:
  Машки
  Да,
   
  На ❤️Sneze❤️, SummerGirl, makedonkamak и 4 други им се допаѓа ова.
 11. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.742
  Допаѓања:
  78.087
  Пол:
  Женски
  Хаха Петар бре остај таму огледалото гледај во мачето :D
   
  На ❤️Sneze❤️, SummerGirl, La.loca и 5 други им се допаѓа ова.
 12. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.578
  Допаѓања:
  45.049
  Пол:
  Машки
  Хахха во мачето е де,
   
  На ❤️Sneze❤️, SummerGirl, Rabbit и 5 други им се допаѓа ова.
 13. diskreten32

  diskreten32 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 август 2013
  Пораки:
  508
  Допаѓања:
  3.034
  Пол:
  Машки
  Vaka nekako :sweat:
   
  На sunrise_123, ❤️Sneze❤️, SummerGirl и 4 други им се допаѓа ова.
 14. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.574
  Пол:
  Женски
  Фотографката Алина Освалд има почнато интересен еротски серијал на црно бели фотографии, на кои има израз на лице на разни луѓе, додека доживуваат оргазам. Има регрутирано многу модели, многу пријатели, многу непознати луѓе и се пријавуваат за сликање, заинтересирани за нејзиниот проект "Оргазам пред камера"...Алина вели дека сака да ја овековечи емоцијата на сексуалноста:)

  Еве некои слики од нејзините модели, сликани во моментот на оргазам...


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Hristov, sunrise_123, Desi1991k и 5 други им се допаѓа ова.
 15. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.941
  Допаѓања:
  7.870

  Јас сум последнава :D
  Се немам видено но знам ...
   
  На SummerGirl, makedonkamak и baba Rada им се допаѓа ова.
 16. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.574
  Пол:
  Женски
  Верувај дека и мојата фаца така некако изгледа и сакав да го пишам тоа под сликата...ама ете:):$
   
  На SummerGirl и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
 17. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.941
  Допаѓања:
  7.870
  Се срамам затоа го гушкам партнерот за дс не ме гледа... Ама дишењето забрзано ме издава :D :D
   
  На SummerGirl и baba Rada им се допаѓа ова.
 18. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.997
  Пол:
  Женски
  Ако мислите како ви изгледа фацата за време на оргазам :!:никогаш и нема да го доживеете.
  Подобро ич не си мислите, терајте и уживајте.:)
   
  На Broken.Angel, ku4ence, LiliBoz и 9 други им се допаѓа ова.
 19. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.574
  Пол:
  Женски
  Сексолозите препорачуваат партнерите да се гледаат во очи додека доживуваат оргазам, тоа е психолошко поврзување, подобро од телесното и дека повозбудливо било да гледаш природна гримаса на лице, згрчување и стегање на вилица отколку изглумено порно наместено уметничко убава фаца.
   
  На SummerGirl и WildMk им се допаѓа ова.
 20. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.997
  Пол:
  Женски
  @baba Rada
  Секој е различен, кога си опуштен, последно нешто на кое
  размислуваш е тоа- каква ми е/ каква му е фацата. По, таа твоја претпоставка , мора двајцата партнери да доживеат истовремено оргазам, па да се гледаат меѓу себе, за да воспостават таква врска.
  Во сексот нема место за ова прашање, природата си го прави своето.
  Да речеме вака- Јас доживувам оргазам прва, и ајде сега ќе почекам и партнерот да доживее оргазам. Океј, ти си завршила твој ,,дел,, тој е активен уште , а ти го гледаш во фаца и си велиш_-" Лелеј на што личи , овој, бре". Значи ,тогаш си нашла момент да го гледаш како изгледа тој. Ова ми е:x.
  Мислам , се разбираме.
  Сексот ако е добар, има да се качиш до 7-мо небо, да експлодираш од чувства, а не да мислиш на што личиш. Ако мислиш што и како, е тоа е глума , нели? Цело време ќе мислиш како да изгледаш добро т.е си сконцентрирана на се, само на опушањето НЕ.
  Ебати сексот , таков.
   
  На ceca-1, SummerGirl, Dadusicka и 4 други им се допаѓа ова.