1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашите нокти

Дискусија во 'Тело' започната од blond, 13 декември 2010.

 1. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.714
  Нокти

  Еве ги моите нокти за веридбата. Инаку сама си ги направив :)
   

  Прикачени фајлови:

  • Image3458.jpg
   Image3458.jpg
   Големина на фајлот:
   201,6 KB
   Прегледи:
   45.880
  • Image3452.jpg
   Image3452.jpg
   Големина на фајлот:
   207,6 KB
   Прегледи:
   45.871
  • Image3453.jpg
   Image3453.jpg
   Големина на фајлот:
   104,5 KB
   Прегледи:
   45.855
  На Arjanit2021, Osamena devojka, Nails Lover и 20 други им се допаѓа ова.
 2. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.714
  Нокти

  Еве уште некоја слика од истата вечер.
   

  Прикачени фајлови:

  • Image3456.jpg
   Image3456.jpg
   Големина на фајлот:
   162,9 KB
   Прегледи:
   45.785
  • Image3457.jpg
   Image3457.jpg
   Големина на фајлот:
   162,2 KB
   Прегледи:
   45.773
  На Osamena devojka, Lovely93, loca.girl1 и 5 други им се допаѓа ова.
 3. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Нокти

  Еве сега ќе ставам некои мои креации на нокти, кој ме има на фб ќе знае која сум хаха :D
  Многу ме бива за ова и имам направено многу дизајни, ама не сум ги сликала сите :(
   

  Прикачени фајлови:

  На dayla, Osamena devojka, Nails Lover и 40 други им се допаѓа ова.
 4. trendy

  trendy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  172
  Нокти

  eве ги моите :inlove:
  [​IMG]
   
  На Osamena devojka, kLem23, peperutka87 и 11 други им се допаѓа ова.
 5. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Нокти

  Еве какви ми се сега . Ги видов во оваа или другата тема за нокти :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Osamena devojka, kLem23, seedno и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.126
  Пол:
  Женски
  Тука можете да ставате слики од вашите нокти ЛИЧНО вие што сте ги направиле ..
  извинете ако имаше слична тема :(
  Еве ги моите вака изгледаат сега ..
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_8090.jpg
   IMG_8090.jpg
   Големина на фајлот:
   164,6 KB
   Прегледи:
   48.273
  На Osamena devojka, Kitty.Smiley, mops и 7 други им се допаѓа ова.
 7. Sally

  Sally Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  15
  Еве ги и моите нокти :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Osamena devojka, sakamramenstomak и Adi888 им се допаѓа ова.
 8. unique.lady

  unique.lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  69
  еве ги моите нокти
  еве ги минатите нокти
  [​IMG]
  [​IMG]
  а еве ги ноктите денес што ги направив со помош на туторијали
  [​IMG]
   
  На seedno, HelloKiti, Cancer-4 и 10 други им се допаѓа ова.
 9. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Леле женски па вие сте биле професионалци??
  јуник лејди па последнава слика е :o како ги направи??
  Јас утре ке си ставам вештачкиии..ама домче..ке ви постирам ако сакате :$
   
 10. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.566
  Пол:
  Женски
  И јас денес си купив вештачки, сама им направив шарички :lol:
  Ќе ги постирам утре да ги видите :)
   
 11. The.Complicated

  The.Complicated Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  235
  Пол:
  Женски
  На Lile_05, lobenickaa97, Adi888 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Имам многу долги нокти исто како вештачки се па затоа вчера ги обоив во црвен лак па ги поминав со лак со златни светки ( не е така драчливо на сепак дава супер ефект) и ако не се предомислам до вечер така ќе ја поминам НГ. инаку обожавам да си ги правам со печатот ама сега некако немам желба
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.470
  Допаѓања:
  147.000
  Моите нокти,од прекрасни и долги,до пред една недела,почнаа да цветаат као да дојде пролет,ги кркнав,денес оваа гускава до месо ми ги истурпија,а реков дека не им е тоа,она,ако,ако и сега сум ко без врвовите на прстите!!! ;(
  Си имам ќебапчиња сега! ;(
   
  На Lile_05 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. unique.lady

  unique.lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  69
  јас моите нокти ги направив со помош на туторијали од јутуб
   
  На stefi556 и Belieber163 им се допаѓа ова.
 15. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Јуник, убави се, ама предолги- воопшто не е хигиенски да имате вакви нокти :!:

  Моите моментално се кратки, налакирани кафено и толку :)
   
  На Cuciii му/ѝ се допаѓа ова.
 16. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.043
  Допаѓања:
  6.467
  Пол:
  Женски
  Еве еден исечок од моите ноктиња :
   

  Прикачени фајлови:

  • noktencaaa.JPG
   noktencaaa.JPG
   Големина на фајлот:
   87,3 KB
   Прегледи:
   1.648
  На SunnyGirl2, Nails Lover, macence4 и 3 други им се допаѓа ова.
 17. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Ги немам сликано ама моментално ми се вакви . И должината на ноктите ми е таа и бојата на лакот е потполно ист .:)
  [​IMG]
   
  На jasbi, WhiteButterFly5, itgirl и 4 други им се допаѓа ова.
 18. Stam

  Stam Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  175
  :D и мене ми се исти моментално :)
   
  На Mimush му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Mimush

  Mimush Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  3
  I mene mi se isti samo malku podolgi :)))
  [mod-kirilica:2ilukpqd][/mod-kirilica:2ilukpqd]
   
  На Stam му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.588
  Моите нокти... :(
  па ми се приплакува кога мислам на нив.
  Имам еден лак од Аура, за зацврстување, мислам дека е со зелено на кутијата, но ќе проверам.
  Ги мачкам со крем за нокти Дикла.
  Ќе речете - не јадеш ова, не јадеш она, а внесувам и витамини, па дури да е шабански безобразно и идиотско - до пред некое време грдна пара дадов за таблетки за коса, кожа и нокти.
  И се меки, одвратни, се листаат и веќе што не! :@

  Ќе си речете - генетика девојче, не е ниту тоа, мајка ми има прекрасни, цврсти и убави нокти, без многу труд и мака.
  Моите се секогаш кратки, истурпијани, обично налакирани мат.
  И да имам мерак за подолги - неизводливо е.

  Тоа е тоа.
  А убаво нокти, макар и со лак од 500 ден. кога секој ден миеш садови или зачистуваш или ги киснеш во вода над 10 минутки, џабе е.
  Сега имам некој марифет, слично на француски маникир, прво ставам бел слој со лентите, па ставам онаков проѕирен лак, ама со малку светки, зашто е погруб и некако ко да ми ги фиксира, па два слоја обичен, проѕирен фиксатор ... и издржуваат 3-4 дена.
   
  На nena2010 и figgiMK им се допаѓа ова.