1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашите 10 омилени спортови

Дискусија во 'Спорт' започната од ocila, 11 јуни 2012.

 1. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Не видов ваква тема па решив да ја отворам.
  Ако е дупла одма може да биде избришана
  еве јас ке почнам прва
  1.Јавање на коњ
  2.Пливање
  3Скијање
  4 кошарка
  5 Тенис
  6 ракомет
  7 одбојка
  8 Хокеј
  9Џудо
  10 Балет
  Сега сте вие на ред
   
 2. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  931
  10 омилени важи спортови

  1. Пливање
  2. Ракомет
  3. Карате
  4. Тенис
  5. Кошарка
  6. Одбојка
  7. Возење ролери
  8. Скијање
  9. Голф
  10. Фудбал
  :) :)
   
 3. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.292
  Пол:
  Женски
  10 омилени важи спортови

  1.Ракомет
  2.Тенис
  3.Пливање
  4.Скијање
  5.Одбојка
  6.Возење ролери
  7.Карате
  8.Велосипедизам
  9.Пинг-понг
  10.Уметничко лизгање :)
   
 4. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.064
  Допаѓања:
  56.295
  Пол:
  Женски
  10 омилени важи спортови

  Очила, балетот не е спорт. ;)

  Мене омилена ми е гимнастиката како спорт, посебно вратило за мажи. :wasntme:
  После класичната ја ставам ритмичката гимнастика (особено групна, восхитувачка ми е таа координација).
  Уметничко лизгање обожавам, посебно мажи затоа што реално тие скокови не можат да бидат изведени од жени.
  Мечувањето ми е на четврто место, обожавам да гледам како елегантно се движат.
  Синхронизирано пливање (жени) би го ставила следно.
  После... ајде нека е скок во височина, па трчање со пречки.
  Од погрубите спортови сакам хокеј, а и карате и слични боречни вештини ми се интересни за гледање.
  На дедо ми редовно му правев друштво за гледање бокс, па уште си почитувам, иако ретко гледам во последно време.
  До пред една година редовно пратев и Формула 1, но излегов од шемата.
  Не можам топ десет листа да составам конкретно, може и уште некој да ми текне да вметнам.
  Посебно кога има Олимписки Игри буквално се’ ми е интересно и омилено. :D
   
  На ocila му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.585
  1. Кошарка. Посебно обожавам да гледам НБА, мелем за очите од овој спорт, многу енергија, адреналин, убави потези, квалитетна интересна игра. :)
  2. Пливање. Веројатно ова е единственото нешто за кое секогаш ќе кажам - да, сакам (од понудени спортски активности).
  3. Гимнастика. Сите дисциплини ми се интересни, и во машка и женска конкуренција.
  4. Уметничко лизгање. Вистинска уметност.
  5. Лакрос. Ме потсетува на ловци на пеперутки, ама целиот концепт на игра ми е многу интересен. :)
  6. Тенис. Ми ги одмара очичките, освен кога се испуштаат неартикулирани звуци и извици од играчите. :^)
  7. Возење велосипед (Cycling). Им се восхитувам на оние во Tour de France.
  8. Триатлон, релативно нова спортска дисциплина која вклучува пливање, трчање и возење велосипед.
  9. Атлетика, односно трчање со пречки. Просто најинтересен дел од секоја Олимпијада.
  10. Скокање со падобран. Собирам храброст да го пробам... едно 5 години. :D
   
  На QueenElena и SimonLimon им се допаѓа ова.
 6. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  1. Пливање. Обожавам пливање. Сакам да научам да ги владеам сите стилови

  2.Скиење. Имам многу лошо искуство со скиењето, но многу убав спорт ми е.

  3. Одбојка. Поради одбојкарското газе.

  4.Ракомет.

  5. Уметничко лизгање. Тоа е уметност. Алал да му е на тие...лизгачите

  6. Кошарка. Прв пат гледав лани за Европското првенство. Ја сакам заради Перо Антич :$ :D

  7. Фудбал.

  8. Атлетика.

  9. Тенис.

  10. Јавање коњ
   
 7. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  1.Пливање
  2.Фудбал
  3.Кошарка
  4.Уметничко лизгање
  5.Пинг-понг
  6.Тенис
  7.Одбојка
  8.Скијачки скокови или како и да се викаат
  9.Скијање
  10.Ракомет
   
 8. Justice

  Justice Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2011
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  90
  1.ТЕНИС го обожавам спортов и секој турнир го следам..Навивам нормално за Федерер ;)
  2.ФУДБАЛ уживам додека ги гледам утакмиците на Милан
  3.КОШАРКА многу сакам да гледам НБА и навивам за жешките од Мајами 8)
  4.ОДБОЈКА
  5.ПИНГ- ПОНГ
  6.СКИЈАЊЕ
  7.РАКОМЕТ малку насилен спорт,ама сепак многу интересен и возбудлив
  8.СНУКЕР го гледав Светското првенство и ептен уживав..Навивам за Осаливен :)
  9.ФОРМУЛА 1 порано повеќе следев и навивам за Ферари :rock:
  10.АТЛЕТИКА
   
 9. K4813

  K4813 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  9
  1.Кошарка
  2.Ракомет
  3.Сноубординг
  4.Пинг Понг
  5.Атлетика
  6.Тенис
  7.Фудбал
  8.Велосипедизам
  9.Бокс
  10.Џудо
  :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :rock:
   
 10. SaIvnjaann

  SaIvnjaann Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  458
  1. Кошарка :inlove:
  2. Тенис
  3. Бадминтон
  4. Фудбал
  5.Уметничко лизгање
  6.Ракомет
  7.Одбојка
  8.Ватерполо
  9.Пливање
  10.Хокеј
   
 11. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  578
  1. Ракомет
  2. Пливање
  3. Кошарка
  4. Одбојка
  5. Пинг-понг
  6. Фудбал(не го сакам ама ете има поента)
  Други немам безвезе ми се и ми немаат никаква цел. Фрлање копје на пример...Е.... спортот.
   
 12. CrazyStupidLove

  CrazyStupidLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  586
  1. Одбојка
  2. Велосипедизам
  3. Пливање
  4. Уметничко лизгање- за гледање
  ... Толку! :)
   
 13. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  3.136
  Допаѓања:
  17.893
  Пол:
  Женски
  Фудбал x 10.
   
  На Dog-lover и anamariia.x3 им се допаѓа ова.
 14. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.877
  1. Скејтбординг
  2. Паркур
  3. Кошарка
  4. Уметничко лизгање
  5. Гимнастика - посебно партерна
  6. Карате
  7. Сонубординг
  8. Скокање со параглајдер - (морам да го пробам оба чудо дефинитивно!)
  9. Одбојка
  10. Атлетика
   
 15. blosson

  blosson Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  263
  Пол:
  Женски
  1.Пливање
  2.Возење ролери :D
  3.Кошарка
  4.Ракомет
  5.Карате
  6.Тенис
  7.Фудбал
  8.Уметничко лизгање :inlove:
  9.Jaвање
  10.Велосипедизам
  :inlove: :inlove: :inlove:
   
 16. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.856
  Допаѓања:
  4.868
  Пол:
  Женски
  1.Ракомет
  2.Велоспиедизам
  3.Уметничко лизгање
  4.Јавање коњ
  5.Тенис
  6.Одбојка
  7.Карате
  8.Фудбал
  9.Пинг понг
  10.Кошарка
   
 17. lusi17

  lusi17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  143
  Пол:
  Женски
  1.Кошарка
  2.Тенис
  3.Возење велосипед
  4.Возење ролери
  5.Уметничко лизгање

  И ТОЛКУ АС ИМАМА САМО 5 :)
   
 18. blaa

  blaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  410
  Допаѓања:
  378
  1.Одбојка
  2.Кошарка
  3.Ракомет
  4.Тенис
  5.Пливање
  6.Фудбал
  7.Атлетика
  8.Бокс
  9.Џудо
  10.Ватерполо :)
   
 19. yeah

  yeah Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  64
  одбојка
  кошарка
  ракомет
  тенис
  велосипедизам
  возење ролерки
  атлетика
  фудбал
  рагби
  грицкање сончоглед хаха
   
 20. M.arija

  M.arija Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2012
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  268
  1.Ракомет
  2.Возење ролерки
  3.Одбојка
  4.Пливање
  5.Кошарка
  6.Тенис
  8.Возење велосипед
  9.Санкање
  10.Шах