Ваши постигнати резултати (слики)

Дискусија во 'Фитнес' започната од Cherry1555, 4 април 2013.

 1. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.911
  Допаѓања:
  3.684
  Пол:
  Машки
  51046993_254615828791501_4857137322015064064_n.jpg


  После домашен тренинг ( во недела обично паузирам, ама дома вежбам xD)

  Инаку сум 183 цм со 80кг
   
  На DDemon69, Amellie13, Shalitra и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Alpha010

  Alpha010 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2018
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  208
  Пол:
  Машки
  Немам мерено ни едното ни другото. Ваљда околу 76-77 кг.

  Фала :muscle::muscle:

  Друже со сета почит, ама 3 страни уназад се од твој слики. Океј е, не користиш стероиди ниту пак спремаш такмичарска форма каде што резултатите и формата се менуваат преку ден па мора да не известуваш.
   
 3. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.911
  Допаѓања:
  3.684
  Пол:
  Машки

  Со сета почит со помуабетивме претходно, ама не те прашав дали може да постирам слики или не, темата е за тоа.
   
 4. Alpha010

  Alpha010 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2018
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  208
  Пол:
  Машки
  Точно, само треба да се има свест малце. МОМЕНТАЛНА физичка состојба е темата , а како што гледам твојата моментална физичка состојба не се менува од ден на ден. Твоите слики се за во друга тема ( мој фитнес ден ).

  Ако сите постиравме секојдневно слики од секој тренинг, темата ќе имаше милион страни.

  Најдобронамерно ова.
   
  На 1209, Animali, Milobebence и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Arijana22

  Arijana22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2016
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
 6. Ecka1999

  Ecka1999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  355
  Пол:
  Женски
  Скроз нов начин на исхрана, отфрлив се што е штетно (леб, благо,мрсно, газирано и се натаму да не набројувам), МНОГУ ФИЗИЧКА АКТИВНОСТ (пешачење, трчање и велосипед), количината и времето на конзумација на храната. И најважно упорност :)
   
  На vectra20, Arijana22 и dfsa им се допаѓа ова.
 7. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.234
  Допаѓања:
  17.964
  Пол:
  Женски
  6A688F4E-B353-4000-8204-943FD6EFE9BF.jpeg
  Ова е после втор ден вежбање.По моите рачуници, планирам да вежбам 100 дена.Т.е до 21 јуни.
  Ќе објавувам од време на време некоја слика.
   
  На diskreten32, IamSexyAndIKnowIt, DenaM и 17 други им се допаѓа ова.
 8. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.234
  Допаѓања:
  17.964
  Пол:
  Женски
  F80AEF43-30F0-438D-A871-0F0D01DD3F80.jpeg
   
  На diskreten32, Different7, Dadusicka и 5 други им се допаѓа ова.
 9. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.911
  Допаѓања:
  3.684
  Пол:
  Машки
  53453715_2208413402753783_5069264000122880_n.jpg 53028702_382854519200177_4946398768334372864_n.jpg  82 кг со 180 цм, овој месец и наредниот веројатно да се издефинираме малку и спремни за на плажа. :D
   
  На zalosna и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 10. vectra20

  vectra20 Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  108
  IMG_20190208_084145.jpg
  75кг.
  5 години целовкупен вежбачки стаж од кој година и 5 месеци тренинг во теретана со добра исхрана без суплементи.
  Рацете одат на поправка а останатите мускулни групи на периодизациа.
  Иначе 40цм. обем на раце.:muscle:
   
 11. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  3.246
  Допаѓања:
  21.426
  Скоро не бев свесна како изгледам, сѐ дур вчера не си ја видов деснава слика:D:angel:.
  Првава не е баш скорешна ама тоа време бев најпоправена:tmi:
  Инаку интересно е што разликата во килограми е многу мала во однос на визуелната разлика:?:
  PicsArt_03-02-05.09.21.png Како и да е, имам уште многу.
  Гуд лак на останатите:D
   
  На Quincy, Gosh, dayla и 31 други им се допаѓа ова.
 12. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.372
  Пол:
  Женски
  @Tan4ence Браво! :f: :sun:
  Точно дека човек кога се зафати да слабее, толку се занесе во процесот и вагата само ни е од време на време показател, ама јас ќе си кажам, после некое време кога пак си ги облечеш омилените парчиња, чувството е друго, многу возбудливо :D
  Инаку мене сосема доволно слабо ми изгледаш на сегашната (втора) слика, но секако секој си знае колку му е таман, која е посакуваната тежина :)
   
  На NarCis@, IM.TMKQ и Tan4ence им се допаѓа ова.
 13. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  3.246
  Допаѓања:
  21.426
  Имам стомаче:wasntme:, ама не се гледа на сликава дека блузата ми е така широка. А и со слабеењево задникот ми се смали па следно ми е да земам потешки тегови за да го зголемам колку толку.
  Инаку не ни се водам по кг. Да би имала на пример 70+кила (160 цм сум висока) тогаш да, треба и по килограми. Ама ако на пример бми е во рамки на нормала, а визуелно се гледа вишокот, тогаш битно е и визуелно да се подобри формата на телото, не да се намалуваат килограми.
  И тоа е грешка што многу ја прават, што се водат по килограми само.
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.943
  Допаѓања:
  33.219
  Пол:
  Женски
  IMG_20190302_192420_316~2.jpg IMG_20190302_193828_477~2.jpg IMG_20190302_193937_011~2.jpg
  Споредба: октомври 2018 и февруари 2019. Не се сите слики во ист ден сликани во тие месеци.

  Напредокот засега, на пола пат сум. :D Разлика: скоро 20кг.

  Одиме понатаму. :muscle:
   
  На Gosh, ***Bony***, Mrs.Styels и 38 други им се допаѓа ова.
 15. Besna glista

  Besna glista Нов член

  Се зачлени на:
  2 март 2019
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Машки
  Мојата моментална состојба. Теретана чат-пат периодично поради мојата моментална повреда. Велосипед и планинарење редовно. Во иднина ќе поставам слики од моите планинарски достигнувања.

  IMG_8855.jpg
   
  На мацка64, Rock\m/girl, blackred и 16 други им се допаѓа ова.
 16. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.911
  Допаѓања:
  3.684
  Пол:
  Машки
  Добар, што килажа и висина си?
   
 17. Besna glista

  Besna glista Нов член

  Се зачлени на:
  2 март 2019
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Машки
  Фала пријател. 189 цм сум висок 86 кг отприлика.
   
  На Animali и Stark им се допаѓа ова.
 18. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.346
  Допаѓања:
  9.572
  Пол:
  Женски
  Како ги постигна овие резултати? Смени нешто во исхрана, вежбање?
  Со среќа :f:
   
  На Animali и Amellie13 им се допаѓа ова.
 19. Besna glista

  Besna glista Нов член

  Се зачлени на:
  2 март 2019
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Машки
  Таман си. Не ти треба повеќе. Работи само на форма.
   
  На Animali и Tan4ence им се допаѓа ова.
 20. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.943
  Допаѓања:
  33.219
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам. :hug:
  Одам на нутриционист и вежбам. :)
   
  На ivi1987, Animali и Hellobeautiful им се допаѓа ова.