Ваши постигнати резултати (слики)

Дискусија во 'Фитнес' започната од Cherry1555, 4 април 2013.

 1. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.906
  Допаѓања:
  23.115
  Пол:
  Женски
  Какво стомаче таман си.
  Сега зацврстување малку можеш, доколку имаш желба секако. :)
   
  На Alisa22, Tan4ence и Animali им се допаѓа ова.
 2. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  2.009
  Допаѓања:
  4.072
  Пол:
  Машки
  54255845_309794602995848_5331054785233682432_n.jpg 54433948_2032588120111027_2570020378801864704_n.jpg


  Овој месец се надминав себе си, на сите кревање со тежини т.е кренав повеќе од претходно и тоа многу повеќе од порано на чучњеви, бенч и мртво дигање.

  Наредниве 20тина дена сакам да се издефинирам и то е то.
   
  На Petar80, victoria и baba Rada им се допаѓа ова.
 3. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.443
  Пол:
  Женски
  ј
  Браво...ама поработи малку и на тоблеронето;)(y)
   
  На Stark му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.963
  Допаѓања:
  33.513
  Пол:
  Женски
  IMG_20190403_200656_910~2.jpg IMG_20190403_200756_494~2.jpg
  Уште една споредба со слики од октомври 2018 и вчера. :$
  Секако не сум до целта уште, ама кога гледам колку далеку имам стигнато се мотивирам. :muscle:
  На пат сум на целосна преобразба на моето тело, после толку години качување килажа.
  I'm proud of myself for this. :)
   
  На martiiinna, krofnicka27, mariz и 72 други им се допаѓа ова.
 5. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  3.829
  Допаѓања:
  64.452
  Пол:
  Машки
  Браво ова е пример,дека ако се сака се може,само напред и не се предавај како до сега :)
   
  На Animali, kikikikirika, Shmizla94 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.727
  Допаѓања:
  47.623
  Пол:
  Машки
  Секоја чест за упорноста девојче, само напред и без откажување:muscle::hug:
   
  На Animali, Shmizla94 и Amellie13 им се допаѓа ова.
 7. SofiMar_

  SofiMar_ Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  1.911
  Допаѓања:
  52.301
  Пол:
  Женски
  Wow браво за упорноста и за резултатот.:bow:
   
  На Amellie13 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  2.009
  Допаѓања:
  4.072
  Пол:
  Машки
  58382352_416700519162445_1273468184199954432_n.jpg  23% BMI, momentalno 80 kg, planiram da simnam ushte 2kg
   
  На Adorabela, Desi1991k, DenaM и 2 други им се допаѓа ова.
 9. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  14.715
  Допаѓања:
  139.884
  На DevilGirl212, LiliBoz, Alisa22 и 11 други им се допаѓа ова.
 10. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.726
  Допаѓања:
  4.808
  Пол:
  Женски
  @Liu @Tan4ence девојчиња, секоја чест ! Како ослабевте?


  Јас имам некои 10 кг за симнување, уствари тешка сум 61 кг, а висока 165 цм.

  Меѓутоа сакам цврсто тело.


  А ми треба мотивација и за вежбање и за се.
   
  На Desi1991k и Tan4ence им се допаѓа ова.
 11. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  3.453
  Допаѓања:
  22.285
  Намалив јаглехидрати, помалку пржена храна, помалку калории, тргнав лоши навики како грицкање меѓу оброци и јадење од досада:D.
  Вежбам од видеа од Јутуб и некои апликации.
  Ама кај мене лично, многу поголем удел има исхраната.

  Имам уште, стомакот да го снема и да се зацврстам.

  Инаку си пишала 10 кила дека сакаш да ослабеш. Остави килограми на страна, гледај визуелно да се познава разликата. Ова на сите им го кажувам:rofl:
  Секако таа килажа моментално не е многу за твоја висина.
  Ете јас на двете слики сум многу мала разлика во килажата, 1-2 кг максимум.
  Моментално имам околу 56 кг на 160 цм.
  Со среќа:D
   
  На kikikikirika, Animali, IamSexyAndIKnowIt и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  2.009
  Допаѓања:
  4.072
  Пол:
  Машки
  84 бев, ко че те нервираат жени лесно се симнува :P
   
  На GirlLove, WildMk, vectra20 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  1.831
  Пол:
  Женски
  Таман си со тежината и висината. Кои 10кг? Сакаш прачка да си? Вежбај си само и јади нормално. Не ти треба да симнеш 10кг. Јас сум 165цм висока и според таа висина 60кг. треба да си. 65 крајна граница.
   
  На Carolin., Tan4ence и Anna-Banana им се допаѓа ова.
 14. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  2.009
  Допаѓања:
  4.072
  Пол:
  Машки
  61251198_323461768322665_3378619676752871424_n.jpg


  185 cm 81 kg
   
 15. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  2.009
  Допаѓања:
  4.072
  Пол:
  Машки
  65376144_316002759308589_3931699254162096128_n.jpg


  Јадев се шо че ми дојдеше при рака последниов месец, хаха. 80 кг
   
 16. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.906
  Допаѓања:
  23.115
  Пол:
  Женски
  На твое место на рацете и рамениците, горен дел од грбот би обрнала повеќе внимание (мое мислење).
   
 17. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  2.009
  Допаѓања:
  4.072
  Пол:
  Машки
  Ramenicite mi se najslabi
   
  На IM.TMKQ и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 18. krofnicka27

  krofnicka27 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  524
  Допаѓања:
  8.053
  Пол:
  Женски
  IMG_20190703_230440.jpg

  Prekinav da vezbam nekoe vreme i samo jadev, pa pustiv i stomace:whew:
  Momentalno sum do ovde stignata, no odime ponatamu sekako:lol:
  Pozata mi e nekako glupa, nozeve mi ispadnale cudno wtf:smirk:
   
  На Poko Loko, FRANCUZINOT, soffce и 31 други им се допаѓа ова.
 19. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.727
  Допаѓања:
  47.623
  Пол:
  Машки
  [​IMG]
   
  На didisi, Роберт 7, krofnicka27 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.376
  Пол:
  Женски
  На krofnicka27 му/ѝ се допаѓа ова.