Ваши постигнати резултати (слики)

Дискусија во 'Фитнес' започната од Cherry1555, 4 април 2013.

 1. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  3.938
  Допаѓања:
  66.602
  Пол:
  Машки
  Дигањето на килажа нема врска со мускулите,начинот на дигање,вежбање правилно,правилно дишење,и 70% од вежбањето ПРАВИЛНА ИСХРАНА.

  Реално нозете ти се слаби многу,лист работи повеќе,и преден дел кватрицепс.
   
  На Stark и homer simson им се допаѓа ова.
 2. homer simson

  homer simson Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  191
  Пол:
  Машки
  чисто добронамерно малку ти заостануваат нозете имаш дисбаланс
   
  На Stark и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 3. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  2.181
  Допаѓања:
  4.830
  Пол:
  Машки

  Znam deka nozete mi se najslabi i ne mora so caps lock svesen sum deka mn vlijae ishranata, ama kako sto pisav prethodno ne vnimavam mn. A i tezinskiot trwning e poefikasen za zfolemuvanje na muskulnata masa nasproti hiperstroficniot. Kako i da e vezbam ramnomerno seto pa nekoi povekjw nwkoi pomalce se razvivaat..
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 4. lanceVance

  lanceVance Активен член

  Се зачлени на:
  3 август 2019
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Машки
  Како нема врска? Конкретно за нозете, ако прави squats со 90 кг и со тек на време не ја зголеми килажата (силата), како очекуваш да пораснат нозете?
   
  На Leeona_ и homer simson им се допаѓа ова.
 5. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  3.938
  Допаѓања:
  66.602
  Пол:
  Машки
  Нозете ке раснат,дали вежбал со 50,90,100.Начинот на вежбање е битен,и пофторувањето на сериите.

  Само да напоменам 5 год,се такмичев професионално во Бодибилдингот,ова беше одамна,но паметам све како вчера да сум вежбал,хранел.
   
 6. lanceVance

  lanceVance Активен член

  Се зачлени на:
  3 август 2019
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Машки
  Нозете ќе раснат до негде, ама не е исто 90x10 и 180x10 во серија. Во кој случај ќе има поголеми нозе?
   
 7. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  3.938
  Допаѓања:
  66.602
  Пол:
  Машки
  А ке раснат ли 90x15?
   
 8. homer simson

  homer simson Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  191
  Пол:
  Машки
  може твој програм за маса на нозе ?
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  3.938
  Допаѓања:
  66.602
  Пол:
  Машки
  Јас програми не правам,јас сум вежбал пред 13 години,али ако сакаш можам да ти дадам контакт од другарка,која е тренер па да си платиш за програма со која 100% ке имаш ефект.
   
 10. lanceVance

  lanceVance Активен член

  Се зачлени на:
  3 август 2019
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Машки
  Секако дека да хаха не е спорно тоа ама до колку повторувања ке одиш, 100?
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  3.938
  Допаѓања:
  66.602
  Пол:
  Машки
  Ако не сакаш да ја форсираш тежината,ради х причини,идеш 90 кила 15 повторувања,па идеш 80 кила 10 повторувања,70 кила 7 повторувања.Другар имаш начини 1000 за вежбање нозе,и со килажи,и без килажи,значи ФАКТ е дека,не е све во килажите.
   
  На lanceVance му/ѝ се допаѓа ова.
 12. lanceVance

  lanceVance Активен член

  Се зачлени на:
  3 август 2019
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Машки
  Јасно. Но сепак за импресивни резултати како рекреативец си бара и килажа малку да ставиш.
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 13. AAKG

  AAKG Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2019
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  288
  Битен е волуменот.
  Башка се прават тренинзи за сила и башка тренинзи за хипертрофија.
  Брзо трзачките мускулни влакна бараат помал волумен а поголем интезитет а кај споро трзачките мускулни влакна е потребно помал интезитет а поголем волумен.
  Хипетрофен тренинг се прави со 12-15 повторувања во серија а за сила и експлозивност од 1до 5 повторувања во 6 серии.
  Тежината зависи од човек до човек,колку е напреден вежбач,вежбачки стаж,исхрана.....
  Некој со 90кг прави хипертрофни тренинг а некој со 120кг прави хипертрофни тренинг со ист број повторувања.
  Не постојат вежби за маса,маса се добива со исхрана.
   
  На Billy Idol и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 14. homer simson

  homer simson Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  191
  Пол:
  Машки
  затоа и те прашав, сега се ми јасно !
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 15. homer simson

  homer simson Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  191
  Пол:
  Машки
  постои тренинг за маса и тоа како ! има и за експлозивност и за дефиниција.
   
 16. lanceVance

  lanceVance Активен член

  Се зачлени на:
  3 август 2019
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Машки
  Колку е некој издефиниран зависи од тоа колку % масти има
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 17. AAKG

  AAKG Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2019
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  288
  :clap:
  Баш би сакал да го слушнам каков е тој тренинг за маса....
   
  На lanceVance и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 18. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  2.181
  Допаѓања:
  4.830
  Пол:
  Машки
  Чучњеви, бенч и мртво кревање со зголемување на тежината, на секој нареден тренинг.
  Од 4 до 6 повторувања 5 серии.
   
 19. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  3.938
  Допаѓања:
  66.602
  Пол:
  Машки
  Значи за 1 година,треба човек 2 тона да крева на нозе,според твојава наука.
   
  На Мејз му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  2.181
  Допаѓања:
  4.830
  Пол:
  Машки

  Не биди буквалист, сметам дека имаш огромно знаење и нема потреба од збор до збор да се објаснуваме. Секој различно реагира и самиот на некој начин ќе си види до каде му е границата со можностите. :)


  Би требало да ги советуваш да се фокусираат на вежби што вклучуваат повеќе мускулни групи, а така можат да креваат и поголема тежина, а овие 3 се најдобри.
   
  На Billy Idol и ЕденЧлен им се допаѓа ова.