Ваши постигнати резултати (слики)

Дискусија во 'Фитнес' започната од Cherry1555, 4 април 2013.

 1. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  3.214
  Допаѓања:
  56.041
  Пол:
  Машки
  Ама си љутко лелел,не се шалам веќе со тебе :)
   
  На Stark и Animali им се допаѓа ова.
 2. lanceVance

  lanceVance Активен член

  Се зачлени на:
  3 август 2019
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Машки
  Додај ги и overhead press и weighted pull up и топ си
   
  На Stark и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 3. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  2.671
  Пол:
  Машки

  Moze i dips valjda taka se narekuvaa ;)
   
  На lanceVance му/ѝ се допаѓа ова.
 4. AAKG

  AAKG Активен член

  Се зачлени на:
  5 август 2019
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  96
  Овај тренинг не е хипертрофни туку е за снага.
  За време на дефка се менуват само хидратите а тренингот останува ист. Можи да се намалат малку тежините ради недостиг на хидрати.
  Кога се оди на маса значи додавање нова мускулна маса,се внесува поголема количина хидрати а на дефинициа се намалват хидратите а тренингот е ист и на дефка и на маса.
  Непостој посебен тренинг за маса,постој начин на исхрана за маса и за деф.
   
 5. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  2.671
  Пол:
  Машки

  Mislev deka baras za snaga, zatoa i ti go pisav. Inaku vo vrska so jadenjeto ne vnimavam mn. Zatoa sto ne sum tolku vlezen vo bodibildingot seriozno bity pak imam pari da vlozam tolku mnogu. Toa sto sum postignal e samo so brute trainings, osven pred 2 godini koga aplicirav za policaec, togas tie 2 meseci bev na zdrava i pravilna ishrana.
   
 6. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  955
  Допаѓања:
  1.720
  Пол:
  Женски
  Постигнати резултати: од Јануари(58кг) до Август(69кг). :rofl:Теретана 5пати у месец, здрава исхрана на периоди.
  F*ck the system, I feel happy and confident. :D
  2019-08-06 13.01.34.jpg
   
  На ozdozd, MarkoNik, Keanu_R.Wick и 19 други им се допаѓа ова.
 7. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  2.695
  Допаѓања:
  32.613
  Пол:
  Машки
  Намали малку со теретана, превише мускулна маса е ова..:D
   
 8. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.855
  Допаѓања:
  10.602
  Пол:
  Женски
  Јас идев порано во теретана и мислам дека многу квадрицепс начукав и прекинав и почнав сама дома 5-6 месеци вежбав и ги немам веќе мускулите телото ми е пак витко и убаво теретана више не :!:
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 9. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  955
  Допаѓања:
  1.720
  Пол:
  Женски
  Каква мускулна маса целата сум покриена со сало и целулит. И никогаш не вежбам со тежини само кардио, вежби без тежина и онака со 2ка 3ка тегчиња.
   
 10. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  2.695
  Допаѓања:
  32.613
  Пол:
  Машки
  Иронично беше кажано:D Али не е битно како изгледаш (а изгледаш супер) туку како се чувствуваш(y)
   
  На didisi и IamSexyAndIKnowIt им се допаѓа ова.
 11. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.855
  Допаѓања:
  10.602
  Пол:
  Женски
  @IamSexyAndIKnowIt самото име си кажува се,одлично изгледаш ;)
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 12. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  955
  Допаѓања:
  1.720
  Пол:
  Женски
  @John Snow јасно, онака кажав јас чисто да се изјаснам за "резултатите" хахахах :D
  @Kimberly11 :inlove::inlove:

  Фала ви за мислењата. Да видиме и од вас некое сликче. :D8)
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.855
  Допаѓања:
  10.602
  Пол:
  Женски
  @IamSexyAndIKnowIt Би ставила без проблем ама многу ми е некако приватно за на форум иако е анонимно шо знам.. :wasntme:
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 14. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.603
  Допаѓања:
  86.859
  Пол:
  Женски
  Со тие 69 кила, стварно изгледаш добро на сликава:))) фино ти е распоредено салото и половината ти е колку толку прибрана. Бутките ти се интересни. Не, не ти се пуштам и не сум ханибал што е најбитно:D:$.
  Смени режим на исхрана, нешто не е ко шо треба со здравата храна:)))
   
  На Harper, IamSexyAndIKnowIt, Purplelilac и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  955
  Допаѓања:
  1.720
  Пол:
  Женски
  Добар е режимот само што сум chocolate, ice cream and pasta addict и со тоа го прекршувам почесто. Брзо симнувам и брзо накачувам, немам баланс. И се во круг се вртам никако да останам на иста килажа. :rofl: Фала ти за мислењето.
   
  На SunnyGirl2 и zhap4e им се допаѓа ова.
 16. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.621
  Допаѓања:
  115.304
  Пол:
  Женски
  Искрено воопшто не се познава дека вежбаш.
   
 17. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  2.671
  Пол:
  Машки

  Зависи од која гледна точка гледаш, мене па не ми изгледа дека не вежба/ла. :D
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 18. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  955
  Допаѓања:
  1.720
  Пол:
  Женски
  Не вежбам. Спомнав ли дека вежбам? Не. Од цела година само 10пати имам отидено у теретана. ;) немам време 3 смени работам. Вежбав поактивно до пред Нова Година и потоа баталив нема време и енергија.
   
 19. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.621
  Допаѓања:
  115.304
  Пол:
  Женски
  Епа кога ќе извадам наочари нормално дека лошо ќе прочитам.
  Искрено мене ми се допаѓа како изгледаш. Не знам зашто мислам дека прочитав 5 пати неделно дека вежбаш и се зачудив.
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 20. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  955
  Допаѓања:
  1.720
  Пол:
  Женски
  Не, јули месец отидов 5 пати и претходно неколку. Да вежбав 5 пати у неделата, како што брзо ми се зголемуват мускулите, ќе бев мускул цела хахаха. Затоа повеќе на кардио обраќам. Доволно е и тоа на сето време што ми останува. :D
   
  На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.