Ваши постигнати резултати (слики)

Дискусија во 'Фитнес' започната од Cherry1555, 4 април 2013.

 1. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.515
  Допаѓања:
  140.920
  Пол:
  Женски
  Мене баш ок ми изгледаш. Не си сува, има мрсничко :D ама таков ми е мене вкусот.
   
  На SunnyGirl2 и IamSexyAndIKnowIt им се допаѓа ова.
 2. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  1.835
  Пол:
  Женски
  Со оглед на тоа шо не вежбам и јадам премногу сладоледи и други десерти, добро е. Вкусот настрана, девојките треба да престанат да се опседнуваат со костурски изглед или мускули. Бидете женствени и природни. А, мажите да не се занесуваат многу по оние слабичките, пошо ние подебелките ќе останеме сами. :D:rofl::devil:
  Ќе постирам тие денови слики кога бев 58кг. Разликата да се види од сега. 8)
   
  На marlonbrando69, lindsaaaay, tatjanasakalieva и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  2.026
  Допаѓања:
  4.146
  Пол:
  Машки

  I jas to vikam, da imas so da fatis, a kaj slabeckite... xd
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  4.009
  Пол:
  Женски
  CYMERA_20190814_115118.jpg CYMERA_20190814_115047.jpg
   
  На Boy_Sk, me again, invisible23 и 12 други им се допаѓа ова.
 5. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.312
  Допаѓања:
  9.183
  Пол:
  Машки
  @Мејз , каде е теретанава? Солидно изгледа. И дали е на два спрата?
   
 6. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  4.009
  Пол:
  Женски
  Da, na dva sprata e, inaku vo kicevo
   
 7. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  4.009
  Пол:
  Женски
  CYMERA_20190817_182625.jpg
  Маал напредок во бицепсот :) so proud of myself :D
   
  На me again, Ava.84, IM.TMKQ и 4 други им се допаѓа ова.
 8. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  4.009
  Пол:
  Женски
  CYMERA_20190901_125552.jpg

  Напредуваме со стомачните
   
  На me again, lackygirl, zhap4e и 9 други им се допаѓа ова.
 9. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.913
  Допаѓања:
  23.275
  Пол:
  Женски
  Имаш ли програма која ја следиш во однос на вежбите, за цело тело? :)
   
 10. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  4.009
  Пол:
  Женски
  Програма не, ама редослед испланирани вежби:)
   
 11. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.913
  Допаѓања:
  23.275
  Пол:
  Женски
  Ако имаш слободно време да објаснуваш, сподели како ги планираш вежбите и дали секој ден вежбаш за цело тело или ги поделуваш во различни денови.
  Доколку можеш секако :)
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  4.009
  Пол:
  Женски
  ti pisav poraka
   
  На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  9.584
  Пол:
  Женски
  Браво за сите имате постигнати врвни резултати:clap:
   
 14. (:strawberry:)

  (:strawberry:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  805
  Screenshot_20190912-014504.png
  Многу лошо изгледа , некои совети за да изгледа подобро? Диета , вежби
  Ко даска сум
   
  На Boy_Sk му/ѝ се допаѓа ова.
 15. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.622
  Допаѓања:
  5.335

  И мене, ме интересора. Ако сакаш да споделиш ;)
   
 16. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  4.009
  Пол:
  Женски
  Секако, пиши ми порака, јас тебе неможам
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  4.009
  Пол:
  Женски
  Glute hypertension
  Hip abductor
  Donkey kickback (ako mozes i so tezina)
  Frog pumps
  Single leg hip thrust
  Hip thrust
  Sumo deadlift
  Прави ги во 3 серии по колку можеш повеќе повторувања.
   
 18. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  2.026
  Допаѓања:
  4.146
  Пол:
  Машки

  колку повеќе повторувања тоа е за дефинирање и што повеќе издржливост. Али ако е почетник во теретана не е лошо, али за понатаму подобро помалку повторувања пример од 6- 12 и да не биди со ептен мала тежина... т.е да наголемува со тек на време.


  Особено на compound вежби како на пример sumo deadlift и чучњеви.
   
 19. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  4.009
  Пол:
  Женски
  CYMERA_20190925_014804.jpg
   
  На me again, cresa-jagoda, hunter26 и 5 други им се допаѓа ова.
 20. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  4.009
  Пол:
  Женски