Ваши постигнати резултати (слики)

Дискусија во 'Фитнес' започната од Cherry1555, 4 април 2013.

 1. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  4.007
  Пол:
  Женски
  CYMERA_20190927_173246.jpg
   
  На crimson, Abracadaver, ku4ence и 13 други им се допаѓа ова.
 2. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  2.026
  Допаѓања:
  4.140
  Пол:
  Машки
 3. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  4.007
  Пол:
  Женски
  CYMERA_20191012_160444.jpg
   
  На piksooki, ku4ence, DevilBoy212 и 20 други им се допаѓа ова.
 4. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.455
  Допаѓања:
  20.737
  Пол:
  Женски
  2564538D-8056-47D9-994F-35868F3EA5D5.jpeg
   
  На isabellle, Abracadaver, Boy_Sk и 9 други им се допаѓа ова.
 5. pinkberry

  pinkberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2013
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  523
  1572615312261.jpg
   
  На SunnyGirl2, ku4ence, DevilBoy212 и 24 други им се допаѓа ова.
 6. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.610
  Допаѓања:
  73.006
  Пол:
  Женски
  Пилешки домашни мускули :D
  IMG_20191106_131056.jpg
   
  На piksooki, stetoskop, me again и 27 други им се допаѓа ова.
 7. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.201
  Допаѓања:
  8.347
  Пол:
  Женски
  Ете ме. Табата 3 недели, пред и после. Може немам коцки како овие поспремните, ама ко з апрвпат во живот вежбање, задоволна сум. :)

  IMG_20191110_061816.jpg IMG_20191110_061949.jpg
   
  На Frosty!, isabellle, kikikikirika и 29 други им се допаѓа ова.
 8. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  4.007
  Пол:
  Женски
 9. тп18

  тп18 Активен член

  Се зачлени на:
  29 август 2019
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  252
 10. AAKG

  AAKG Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2019
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  238
  IMG_20191220_230057.jpg :muscle:8)
   
  На SnowWhite8, DiCaprio и Мачкетина им се допаѓа ова.
 11. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  4.007
  Пол:
  Женски
  CYMERA_20191226_162236.jpg
   
  На isabellle, me again, Роберт 7 и 9 други им се допаѓа ова.
 12. Rabbit 97

  Rabbit 97 Активен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2019
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  489
  Kako gi smina tieb20 kg ...woww
   
 13. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  1.835
  Пол:
  Женски
  IMG_20200112_041236.jpg
  Сликата е од првиот ден кога почнав у теретана после долги паузи. Сега веќе 2 недели вежбам. Наредна слика од резултати наскоро ќе прикачам.
  Инаку тука сум - 5кг за рок од 10дена. (само од здрава исхрана и многу вода).
   
  На isabellle, SugarHoney, me again и 11 други им се допаѓа ова.
 14. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  470
  Пол:
  Женски
  Не знам дали пишувам во правилна тема...Знам за НАЈголемиот проблем кај сите девојки,а и знам дека сега почнувате сите за да бидете за на лето спремни,но сакам да ви го раскажам моето искуство и оваа борба со килограмите да ја видите од друга гледна точка.Бев прилично полна девојка не сакав да се мерам на вага знаев дека ќе бидам разочарана и се така избегнував да се соочам со реалноста кога еден ден самата одлучив дека треба да се променам и започнав да јадам здраво,не бев на строги диети ниту некогаш бев гладна иако на вечер не јадев или јадев некоја лесна храна.Тоа траеше 6 месеци и секако од почеток бев построга кон себе потоа почнав да јадам скоро се( но многу малку и не јадев секој ден мрсно или благу туку еднаш во неделата) и не се здебелив воопшто.Сите беа зачудени како ослабив едноставно се променив целосно,лицете ми стана поубаво.кожата..Се навикнав на таков живот и не знам дали некогаш би го променила вака се чуствувам најубаво.Се беше исто се дури не почнав да вежбам, а тоа се случи во есента и кога прв пат отидов во теретана сакав да се мерам и бев 74 кг и искрено не бев разочарана зошто знам дека сум подобра од тоа што бев иако ги немам совршените 65 кг.Веќе 4 месеци вежбам јадам сеуште само здраво и се чуствувам дека сум полна со енегрија,стекнав имунитет и имам кондиција,повеќе јадам протеини и се чуствувам најубаво и најлесно ми се забзра метаболизмот со еден збор се чуствувам здраво.Денес го научив тоа дека не е се во килограмите кога се качив на вага и имам 76 кг,а носам број 38-40,висока сум 168 и сите околу мене кажуваат дека сум таман не треба да слабеам повеќе,а кога ќе им кажам кг никој не може да верува.
  Иако постот е долг само сакав да кажам некаде и еднаш засекогаш да се ослободам од комплексот дебелина кој ме мачеше и постојано бев навредувана како морам да ослабам ќе ми смета на здравјето дури и роднините ми кажуваа секојпат кога ќе ме видеа што требало да јадам и јас ќе кажев знам што треба тие продолжуваа и се чуствував несигурно,искомплексирано немав воопшто самодоверба и психички не бев стабилна мислев дека не може да ме сака некој и не се ценев доволно.Затоа вежбајте и хранете се здраво за да бидете подобри и да се чуствувате убаво ,а килограмите не се мерило за убавина,сите ние сме различни имаме различен метаболизам,различна градба,висина и сл.Се дури вие сте задоволни како изгледате не се битни килограмите.
   
  На The Saturdays, Lovelynne, Mimmi39 и 13 други им се допаѓа ова.
 15. victoria

  victoria Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.817
  Допаѓања:
  24.876
  Пол:
  Женски
  20200215_125059.jpg
   
  На Srckata28, (Lord), Nenadskopje и 11 други им се допаѓа ова.
 16. King4ee

  King4ee Активен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2020
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Машки
  Screenshot_20200218-103543.png
   
  На jasbi, IamSexyAndIKnowIt и victoria им се допаѓа ова.
 17. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  1.835
  Пол:
  Женски
  Сето ова можам исто да го кажам и за мене. На истиот начин ослабев и одржувам форма. Браво, ептен мило ми е што и ти си го научила тоа. Продолжи така. Може ќе имаме прилика да погледнеме некоја фотографија од тебе. :):inlove:
   
  На Carolin. и Iva9612 им се допаѓа ова.
 18. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  2.026
  Допаѓања:
  4.140
  Пол:
  Машки
  После скоро месец дена пауза (поради повреда на коленото), еве втор тренинг веќе...

  87951544_570817596979568_8755696269218807808_n.jpg
   
  На victoria, IamSexyAndIKnowIt и Мејз им се допаѓа ова.
 19. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.794
  Допаѓања:
  9.874
  Пол:
  Женски
  IMG_20200304_124404.jpg
   
  На isabellle, (Lord), invisible23 и 8 други им се допаѓа ова.
 20. victoria

  victoria Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.817
  Допаѓања:
  24.876
  Пол:
  Женски
  По нецел месец од претходно.. 20200226_213045.jpg
   
  На Cutiepie1, Bratot, Miki_mat3 и 14 други им се допаѓа ова.