Ваши постигнати резултати (слики)

Дискусија во 'Фитнес' започната од Cherry1555, 4 април 2013.

 1. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  1.781
  Пол:
  Женски
  Немам слика ама пред две недели бев 63 а сега сум 58kg, 6kg намалив :) Ќе става слики понатаму :)
   
 2. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.265
  Допаѓања:
  1.927
  Пол:
  Женски
  ^кои вежви ги правеше?? ај ако знае некој добри вежби за нозе нека ми даде..морам и јас да почнам да вежбам..фала многу Dog-lover,да не беше ти немаше да ми текне колкава свиња сум :lol: уште од денес почнувам :rock: :muscle:
   
  На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LusySkyDiamonds

  LusySkyDiamonds Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2013
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  815
  за 2 недели, како е можно, што правеше и јас сакам да имам 58- ;) . Пиши ми плс. кои вежби ги правиш и што конктерно јадеш
   
 4. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.522
  После два месеци вежбање повеке му се посветив на нозете
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_7473.jpg
   IMG_7473.jpg
   Големина на фајлот:
   93,4 KB
   Прегледи:
   1.695
  На Srckata28, Kaylie, Gordana10 и 7 други им се допаѓа ова.
 5. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.736
  Пол:
  Женски
  малце ќе сум офф :)

  :clap: :clap:
  ако можеш да ми пратиш некои вежбички..почнав и јас нозе..сега за сега овие ги правам, па ќе видиме колку се ефикасни, па ќе ставам и јас слика :D
  http://www.youtube.com/watch?v=_7fHGwLS8Y0
   
 6. AquaBlue

  AquaBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2013
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  572
  Молба до Дог-ловер да постира уште некоја нејзина слика за да се расонам :D
  Инаку и јас немам слика, ама сум потенка :wasntme: Како што реков, очекувајте ме за неколку месеци :wasntme:
  Ги правам истите вежби што ги има ставено Дог, и за стомак и за нозе и за задник + вртам хулахоп по 20 минути навечер ;)
   
  На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
 7. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.522
  На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  942
  Допаѓања:
  501
  Пол:
  Женски
  Хахах тогаш ништо не направив, веднаш се откажав, ама сега сериозно почнавме со една другарка, со вежбите на дог-ловер :) За неколку месеци очекувајте ме и мене :lol:
   
  На EMoonlight, Dog-lover и elisabeta им се допаѓа ова.
 9. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  1.927
  Допаѓања:
  6.929
  Пол:
  Женски
  Почнав да практикувам некои од вежбите погоре.Плус одам си на фитнес.Можеби и јас ке ставам слика после некое време :lol:
   
 10. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Леле какви мотиваци ми дадовте нарочито Дог-ловер :D
   
  На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Леле какви мотиваци ми дадовте нарочито Дог-ловер :D
   
 12. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.065
  Допаѓања:
  1.398
  Пол:
  Женски
  Дог-ловер секоја чест :*
  И нека се активира темава ептен ми е мило кога ќе видам девојки кои успеале. :!: Се надевам дека и јас ќе успеам и ќе бидам дел од темава :$
   
  На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
 13. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  1.211
  Не дека е некој резултат,али тек сега почнувам.. :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • stomak2.jpg
   stomak2.jpg
   Големина на фајлот:
   204,6 KB
   Прегледи:
   1.846
  На SV1911, elisabeta, sanja.burgundy и 7 други им се допаѓа ова.
 14. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.288
  Допаѓања:
  2.375
  Пол:
  Женски
  Dog-lover инспирација за фитнес на сите ни стана. Алал да ти е за упорноста инапорот. Се надевам ќе почнам и јас, слаба сум природно и имам рамен стомак-само да се зацврстам малце
   
  На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
 15. xoxo..gossip-girl

  xoxo..gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  641
  Е dog-lover алал да ти е !!!ТИ ЗАВИДУВАМ , БРАВО :)
   
 16. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  1.781
  Пол:
  Женски
  Како за почеток 3 недели вежбање и здрава исхрана од 63кг на 58кг :) :$
   

  Прикачени фајлови:

  • CAM00828.jpg
   CAM00828.jpg
   Големина на фајлот:
   182,1 KB
   Прегледи:
   1.239
  • CAM00802.jpg
   CAM00802.jpg
   Големина на фајлот:
   199,3 KB
   Прегледи:
   1.223
  • CAM00868.jpg
   CAM00868.jpg
   Големина на фајлот:
   184,4 KB
   Прегледи:
   1.221
  • CAM00870.jpg
   CAM00870.jpg
   Големина на фајлот:
   144,1 KB
   Прегледи:
   1.239
  На diskreten32, valton, Psychen и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. QueenofPentacles

  QueenofPentacles Нов член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2014
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  31
   

  Прикачени фајлови:

  На diskreten32, sweet-cherry, elimkd и 26 други им се допаѓа ова.
 18. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.522
  После три месеци вежбање за задник и нозе :) морам да си признаам за 28 години задоволна сум од своето тело но сакам уште повеке да го зајакнам.
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_8951.jpg
   IMG_8951.jpg
   Големина на фајлот:
   54,7 KB
   Прегледи:
   1.130
  На diskreten32, valton, zekzeki и 5 други им се допаѓа ова.
 19. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.597
  Допаѓања:
  5.293

  што вежбаш,колку време?
   
 20. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.371
  Допаѓања:
  941
  Бравос на сите за постигнатите резултати, алал да Ви е. :)
  и јас сум решена да си го средам телово, ама прво треба да ослабам 10-20кг па за да дојдам до зацврстување...некој предлог како да ослабам...вежби, трчање, здрава исхрана?
  што е најважно, хелп..морам до лето да ослабам :$