Ваши постигнати резултати (слики)

Дискусија во 'Фитнес' започната од Cherry1555, 4 април 2013.

 1. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.485
  Ако ова се однесуваше на мојот рамен стомак, тогаш да си кажам дека целта ми е оформување на мускули (не баш 6 pack) и отстранување и на тој 1 цм маснотии. ;) Toa e и најтешкиот дел.
   
 2. IvanovskaM

  IvanovskaM Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2014
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  243
  Па сите имаме мускули под салото. Девојките на сликите се слабички да и тоа е единствено предност побрзо да видат резултати, ама не значи дека немаат мускули затоа што се народски кажано потнки. Мислам како може да не видиш мускули на сликиве, сега да не се праам малоумна ама тие коцките на што ти личат? Мене не ми личи на коска и кожа, ми личи на мускулче и кожа без сало измеѓу. Стеф е нормално да има поголема мускулна маса бидејќи е машко, кај нив природно е побрзо и пообемно да се формира мускул ради тестостеронот. Мене за да добијам дефиниција на стомачните ми требаше околу 5 месеци редовно вежбање без рестрикции на исхрана, некој ќе го постигне истиот резултат за 2 со рестрикции, некој за 2 без. Некој за 10. Различен организам, различни пропорции. Ама не бидете љубоморни затоа што некој го постигнал тоа што го зацртал туку времето за коментирање овде потрошете го на вежбање за и вие да имате исти или подобри резултати.
   
  На Divine91, Saki15, Rose96 и 5 други им се допаѓа ова.
 3. StefChef

  StefChef Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2012
  Пораки:
  1.655
  Допаѓања:
  489
  5 месеци режим.
  Сега сме 11.54 % телесни масти.
  http://goo.gl/lFQs5Q
   
  На okcenzi и Psychen им се допаѓа ова.
 4. ada21

  ada21 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  1.418
  Допаѓања:
  5.219
  Пол:
  Женски
  резултатите се тукааа :)
   

  Прикачени фајлови:

  На diskreten32, valton, zalosna и 22 други им се допаѓа ова.
 5. StefChef

  StefChef Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2012
  Пораки:
  1.655
  Допаѓања:
  489
  Само напред продолжи така :)
  Мојот напредок низ годините.
  http://goo.gl/z61EoE
   
  На Cataleya му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ada21

  ada21 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  1.418
  Допаѓања:
  5.219
  Пол:
  Женски

  Браво :) Супер резултати !
  Јас имам уште многу работа со стомачните наслаги :(
   
 7. StefChef

  StefChef Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2012
  Пораки:
  1.655
  Допаѓања:
  489
  Чај од калориски дефицит.
   
 8. Sawyer

  Sawyer Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2011
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  3.015
  Пол:
  Машки
  :D
   

  Прикачени фајлови:

  На Dream-Girl, zalosna, elimkd и 20 други им се допаѓа ова.
 9. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.186
  Допаѓања:
  9.084
  Пол:
  Женски
  Ме мотивиравте :)
  Незнам како ќе излезам по бикини летово, ама ај ќе пројде :D
   
 10. Eci-girl

  Eci-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  10
  За 1 месец
   

  Прикачени фајлови:

  На diskreten32, valton, toogood и 3 други им се допаѓа ова.
 11. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.203
  Допаѓања:
  1.216
  Имам некој напредок. :)
   

  Прикачени фајлови:

  • stm.jpg
   stm.jpg
   Големина на фајлот:
   197,6 KB
   Прегледи:
   1.850
  На diskreten32, valton, okcenzi и 2 други им се допаѓа ова.
 12. StefChef

  StefChef Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2012
  Пораки:
  1.655
  Допаѓања:
  489
  На vrapce.b му/ѝ се допаѓа ова.
 13. BabyyBoo

  BabyyBoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
  Кои вежби ги применуваше?
   
  На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
 14. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.503
  Каква мотивација ми дадовте БРАВО
   
  На StefChef му/ѝ се допаѓа ова.
 15. oraiaeleni

  oraiaeleni Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2014
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  107
  Колку треба да изнесува срцевиот пулс за време на еден, да речеме нормален тренинг од 40 мин. кој подразбира кардио вежби и (умерен) фитнес со оптеретување (тегчиња)? Ме мрзи да барам по интернет, знам дека има формула за пресметување. Или уште подобро, каде се купуваат оние алки (чие име не го знам :$ ) кои го отчитуваат пулсот додека вежбаш? Гледам дека тука има доста упатени, молам да ми одговори некој, инаку јас вежбам онака, редовно, ама како да речам, умерено, а сега сакам да почнам малку посериозно и поинтензивно. Однапред благодарам.
   
 16. StefChef

  StefChef Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2012
  Пораки:
  1.655
  Допаѓања:
  489
  Подобро земи под надзор, отколку самата да експериментираш.
  Значи долго време ќе идеш натаму наваму, ќе купуваш разни гаџети и нема никогаш да добиеш резултати.
  Пулсот е најмалку битен за време на вежбање, освен ако не правиш кардио па да не претеруваш некогаш или високо интензивен тренинг на точак, Кросфит итн.
  За да прогресираш со вежбање треба да се фокусираш прво на формата, интензитетот и доволна фрекфенција 2-3 пати е доволно.
  Затоа инвестирај во личен тренер.
   
 17. oraiaeleni

  oraiaeleni Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2014
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  107
  Обично при кардио имам впечатток дека срцето ќе ми излезе (ова се однесува особено кога скокам на јаже), затоа сакав да проверам. Верувам дека личен тренер е ефективна и добра инвестиција, ќе видам. Некако, тоа би ме обврзувало, би барало поголема посветеност, редовност а вака можам сама да си го диктирам ритамот и времето. Благодарам,
   
 18. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.399
  Допаѓања:
  12.253
  Броиш отчукувања во 15 секунди колку имаш и множиш по 4. Провери колку е нормално на нет.
   
  На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
 19. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.187
  Допаѓања:
  2.417
  Пол:
  Женски
  Или уште подобро мери си пола минута и помножи со два.
  Барем нас вака не учеа на факултет дека е поточно за разлика од 15 секунди :)

  И стеф изгледа забораваш ти дека повеќето од девојчињава студираат/учат и се сеуште невработени. Не викам дека личен тренер не е одлично да го имаш, ама не гледам зошто толку многу форсираш теретани :^)
  Не сите родители имаат секој месец да одвојат сума за теретани и лични тренери коа ионака не можат да излезат на крај со сите сметки, рати, па уште и ако плаќаат кирии за оние кои престојуваат во друг град...

  Ова е исто како некоја да ме праша дали во теранова има фармерки по 600 денари а јас да и предложам да отиде во Guess и да купи некои од 16 000.
  Да не должам зборот ми беше девојчево праша како да измери пулс, нешто наједноставно а ти предлагаш личен тренер :^)
   
  На Oscar Lady, sweet-cherry, mims-89 и 10 други им се допаѓа ова.
 20. StefChef

  StefChef Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2012
  Пораки:
  1.655
  Допаѓања:
  489
  Се согласувам дека е скапо но има зашто е скапо и што добивате од сето тоа.
  Инвестирате пари лично за вас за да научите како сами да вежбате, храните и се мотивирате.
  Кога го изнајмуваш еден тренер му го земам неговото искуство и решавање на проблемите во моментот, а не како што ќе инвестирате во продукт, суплементи, апчиња и така натаму.
  И ако сум покритичен, ќе идам да тоа дека јас да бев паметен ќе инвестирав во тренер, зашто менторството е една од најдобрите работи за да можеш да одиш кон правиот пат.
  И ако за вас е есенцијално купување ајфон, таблет или труење со брза храна и неефикасни програми тоа е супер продолжете напред секој има избор нели.
  Што е до нејзиното прашање најдобро е да оди на спортска медицина, а сигурно нема толкава кондиција, што е од недоволно приотеризирање на програмата и целите на истата :)