Форумџика на годината 2022
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вдовец/Вдовица

Дискусија во 'Врски' започната од Nikola1967, 6 септември 2019.

 1. Nikola1967

  Nikola1967 Активен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2019
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Машки
  Еве јас ја отварам оваа тема.Знам малку е специфична но ете да се разговара на оваа тема малку

  Се надевам дека на форумот има членови кои се како мене или вдовец или вдовица но се срамат да го кажат јавно

  Јас ја изгубив сопругата минатат година од модерната болест која за жал ја има се во поголем процент во МКД
   
  На Dentina му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.079
  Допаѓања:
  34.231
  Не верувам дека премногу коментари ке добиеш оти темата претпоставувам кај повеќето жени( а феминки се углавном жени) оди заедно со емотивна тегобност.
  Јас би прашала ако сакаш да комемтираш за тоа, после колку време од смртта на сопругата се осеќаш/или не се осеќаш спремен за нова врска?
   
 3. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  11.600
  Допаѓања:
  36.344
  Пол:
  Женски
  Зашто би се срамеле од тоа?Смртта не знаеш кога ќе ти чукне на врата
   
  На Peperutce1115, ane.bella, sjdgo и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.545
  Допаѓања:
  19.440
  Нека и е лесна земјата Никола.
  Ќе најдеш нова партнерка со која ќе бидете среќни. Се во свое време. Не си ти виновен за нејзината смрт, не може ништо да промениш, така требало да биде.
   
 5. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.162
  Пол:
  Женски
  But why? :?:
  Сочувство инаку. Во еден период од животот им се случува и тоа на многу луѓе, кај вас малку рано, но не се може ништо тука...
   
 6. AnnabelLee

  AnnabelLee Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2018
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  Сочувство.
   
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.776
  Допаѓања:
  25.447
  Пол:
  Женски
  Тешко е сам да одгледуваш деца. Ова од искуство. Татко ми е вдовец долги години. Откако мајка ми почина се беше на негов товар. А многу значи да имаш поддршка и од другиот партнер. Во тие случаи ти си и мајка и татко на децата.

  Животот не треба да застане по смртта на партнерот. После некое време добро би било да си најде човек партнер (кој си сака).
   
  На Milobebence, sj *O* и stetoskop им се допаѓа ова.
 8. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  5.262
  Допаѓања:
  168.767
  Za sto konkretno bi sakal da razgovaras? Koj del od 2vo 1 te interesira ,jer ima mnogu ,ama bas mnogu za pisuvanje
   
  На marlonbrando69 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.219
  Пол:
  Женски
  Суштината е само емотивна тегобност. Друго ништо. Нешто што не саκам да бидам. Жално.
  Зошто животот понеκогаш одигрува ваκа и ни ги зема тие што ни се најпотребни. Одговорот е јасен. Затоа што е суров!!!
   
  На t.a.m му/ѝ се допаѓа ова.
 10. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  671
  Допаѓања:
  502
  Пол:
  Женски