1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вежбање со тегови

Дискусија во 'Фитнес' започната од MyMar, 24 февруари 2010.

 1. MyMar

  MyMar Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  4
  Sakam da pocnam da vezbam so tegovi bidejki rakometarka sum i sakam malku sila za da mozam da se probijam.Dali moze so tegovi da se postigne toa i od kolku kg da se tegovite,a mozete i da mi kazete nekakvi vezbi posto prv pat ke upotrebam tegovi i neznam kako odat tie vezbi :oops: tnxxx :)
   
 2. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  51
  немој одма со тегови почни во теретана со справи ама не тегови пошто рацете ке ти се развијат а телото надолу не и ке изгледаш лошо
   
 3. MyMar

  MyMar Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  4
  :( a na koi spravi vo teretana????
   
 4. Peace.Love.Happiness

  Peace.Love.Happiness Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  34
  Nema vrska deka so tegovi odma kje se razviesh, jas koristam tegovi so mala tezina, 2.5 -5kg prvo pochinjash so pomalata tezina i ne preteruvaj za site muskuli na racete , znachi biceps, triceps i ramena 3x15 repeticii, prvata nedela vezbaj so 2,5 kg, pa nakachuvaj po malce, posle nekoe vreme pochni 4x15 repeticii, kje vidish kolku ubavo kje pochnat racete da ti izgledaat za eden mesec ili dva, jas sum si zaljubena vo racete i ramenata.... Gi vezbam 2 pati nedelno 3x15 repeticii, pravam i sklekovi 4x10 dva-tri pati nedelno....voopshto ne mi se porasnati muskulite, mnogu malce ubavo zenstveno se otcrtuvaat.... odi na www.women-workout-routines.com ima mnogu dobri soveti i vezbi za sekoja muzkulna grupa...
   
  На SwanMay и Unknown69 им се допаѓа ова.
 5. Scorpio93

  Scorpio93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  3
  На Chocoholic.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 6. pajaceto

  pajaceto Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2012
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  4
  А што мислите за тегови за нозе? Дали може да ти наштетат некако или не? Колкави се можностите за развивање мускул на нога со нив?
   
 7. ForeverYoung

  ForeverYoung Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  1.889
  Kaде во Скопје можам да најдам квалитетни тегчиња од 2-3 кг и колку пари се отприлика?
   
 8. nela.oh

  nela.oh Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  270
  ^ Види во Орка, јас ги зедов од таму, едни од по 1.5кг а другите од по 4кг. Помалите ги зедов околу 250-300 ден, не се сеќавам одамна беше, а овие од по 4кг ги зедов околу 500 ден.
   
 9. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  248
  Пол:
  Женски
  Затоа штто немам тегови земам две шишиња од 2 литри и ги полнам со вода и вежбам.
   
 10. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  со теговите само рацете се развиваат затоа подобро е со справи мислам ги има оние и за нозе и за раце како тегово али...
   
 11. antonina

  antonina Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  809
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Каде можам данајдам тегчиња?
   
 12. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.104
  Општи прашања


  Aко сакаш поефтини оди во Веро, Џамбо, има во повеќе бои, баш женски.
  Инаку имаш во сите фитнес шопови, али се поскапи.
   
  На antonina му/ѝ се допаѓа ова.
 13. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  17.942
  Допаѓања:
  96.703
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Имаше ефтини и во Карфур, не знам дали ги има уште, ама ефтини беа по 2 и 3 кила, поголемите беа поскапи.
   
  На antonina му/ѝ се допаѓа ова.
 14. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.652
  Допаѓања:
  15.512
  Пол:
  Женски
  Какви тегови се најдобри за обични вежби за жени?

  Луѓе,пред три дена почнав пак редовно да си вежбам и еве тукушто си ја завршив утринската сесија.Вежбам наутро со Рената Шопек,супер се вежбичките.Ама наидувам на проблеми.Правам и други вежби,како некои на Фемина.Но,шишиња со вода неможам секогаш да најдам,а немам тегови и толку очајно ги посакувам.Морам да си купам,само не сум информирана па ме интересира дали некој има искуство и какви да купам,од каде и која цена се??? :D
  Ви благодарам Феминки :*
   
 15. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.935
  Општи прашања

  ^Ако си од Скопје во Џамбо,мислам дека се 200,200 и нешто тие за почетници,розевите помалите :)
   
 16. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Да, тука негде се 200-300, можеби и 300 и нешто беа, во Џамбо. Имаше 1 кило, 3 кила и 5 кила мислам дека. :?:
   
 17. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Како замена за тегови што можам да користам?Негде имав прочитано мали шишиња со песок,но незнам дали работи тоа :?:
  Скапи се теговите?
   
 18. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.639
  Допаѓања:
  80.775
  Пол:
  Женски
  Некој почнал да тенчи половинче за до матура, а Цаци? :wasntme:
  Не знам колку пари се теговите, а кај нас да ти кажам и немам видено некаде на друго место освен во Орка (или како и да се викаше онаа продавница за спортска опрема).
  Јас имам шишенца со различни грамажи наполнети со песок и нив си ги користам како замена за тегови.
  Кога веќе има алтернативно решение, можеш и така за почеток барем. :)
   
  На Cacy му/ѝ се допаѓа ова.
 19. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.370
  Теговите се најчесто околу 2 евра за кило па ти пресметај си. Има и малецки женски од по неколку килца на повеќе места.

  Можеш со полнети флаши иако малку потешко се држат но е добра алтернатива ако сакаш да заштедиш и ти се вежба исклучиво со мали тежини :).
   
  На Cacy му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  хахаха...За матура и лето секако.Повеќе зацрврстување :)

  Повеќе ми се допаѓа втората варијанта.Само уште да најдам песок :wasntme:
   
  На XMaN му/ѝ се допаѓа ова.