1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вежби за затегнување на кожата на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од Jordanovska-K, 22 март 2012.

 1. Jordanovska-K

  Jordanovska-K Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2012
  Пораки:
  813
  Допаѓања:
  5.907
  Пол:
  Женски
  Девојки кажете ми како да ја затегнам кожата на лицето?
  Немам вишок килограми, а сепак лицето ми е, да не речам буцкасто и воопшто не е затегнато.
  Пробав со масажи и не бива. Дали има некоја алтернатива ?
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.844
  Вежба за лице: 1.пет пати крени ја левата веѓа, после пет пати десната, па на крај уште пет пати двете заедно. 2. пет пати насмеј се силно, отпушти. 3.намигни со едното око шест пати, после уште шест со другото и на крај мрдај со ушите колку можеш повеќе :D (мала шала)

  Побарај на интернет има многу масажи за затегање на лице, плус тие треба да се прават подолг период за да има ефект, а креми за затегање не би ти препорачала на 16 години.
   
 3. Jordanovska-K

  Jordanovska-K Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2012
  Пораки:
  813
  Допаѓања:
  5.907
  Пол:
  Женски
  На sladoled.v му/ѝ се допаѓа ова.
 4. meesterleighton

  meesterleighton Активен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  како да ја ослабам фацата ?

  девојки дали некоја знае како мозе да се ослабнат образите и гушката која што ич си ја нејќам ?
   
 5. HEV

  HEV Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  633
  како да ја ослабам фацата ?

  образите не верувам дека може и јас си ги имам ама за гушата мн се нервирам слаба сум а имам гушка,а образите ми се наследни од татко ми не сум БУЦО ама имам така пуни образи.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Sunchild

  Sunchild Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  360
  како да ја ослабам фацата ?

  Биди среќна што имаш полни образи, зашто тоа асоцира на младост. И кога ќе бидеш постара нема да имаш брчки.
  А за гушата прави вежби за вратот, гледај какви им се грациозни вратовите на балерините, од држење на вратот во правилна постура.
   
  На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.
 7. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.539
  Допаѓања:
  4.262
  Пол:
  Женски
  како да ја ослабам фацата ?

  И јас го имам истиот проблем и мислам дека не можи, освен да станиш булимична така сегде ке ослабиш знам од една другарка ама вервај поубавко е вака. Кога некој те штипка по образи :wasntme:, а можда некој неќи.. :!:
   
 8. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.625
  како да ја ослабам фацата ?

  Со нервоза и депресија има лицето да ти биде топ.
   
 9. Sunchild

  Sunchild Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  360
  како да ја ослабам фацата ?

  Неточно! Скроз! Баш булимичарките имаат подуени лица, зашто доа]а до пореметување на паротидните жлезди! И внимавајте со вакви макар и иронични и на шега сугестии околку булимија/анорексија/binge eating и слично зашто страшен е податокот на девојките и жените кои патат од овие состојби.Особено од булимија!
   
 10. xipi

  xipi Активен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  6
  како да ја ослабам фацата ?

  :rofl:
  од утре си паѓам во депресија.
   
 11. OmniaVanitas

  OmniaVanitas Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  1.360
  Обратете внимание на тоа како ги нанесувате сите препарати за лице, пудрата и најмногу кремот за лице.
  Имам од Америка прилично скапи креми за лице во кои во целата колекција имаше дадено упатство како би требало правилно да се нанесуваат кремите за да бидат најмногу ефикасни. Секако, тоа не важи само за тие креми туку и за сите. Има по интернетот многу објаснувања но зависи и од типот на кожата: каква кожа - такво нанесување. Треба да се пронајде идеалната комбинација од нанесување но и од масажи и вежби. :)
  Инаку, тоа е природна појава. Дури и атлетичарите кои имаат толку затегнати мускули им се познава при трчање. Тоа не е некој проблем туку самата кожа и нејзиниот состав и еластичност. :)
   
 12. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.017
  Допаѓања:
  5.587
  Дали некој пробал ефикасни вежби,да сподели?
  ( воедно и креми за затегнување на лице)