1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вежби и диети за тенка половина

Дискусија во 'Канта' започната од sakamte, 22 август 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. sakamte

  sakamte Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  15
  феминки ве молам за помош, пред 1 месец бев на диета цел месец,трчав преку еден ден ,бидејки сакав да ослабнам во половината но никако да успеам инаку сум слаба но во половината сум широка и незнам како да ослабнам таму а правеве и вежби за половина и рамн стомак ама неуспешно ,за време на диетата симнав 5 килог.но во половината малку се забележуваше како да не сум била на диета ве молам за помош
   
 2. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  620
  Допаѓања:
  2.366
  Пол:
  Женски
  За половината би ти препорачала да одиш на фитнес бидејќи никој неможе подобро да ти помогне од обучен тренер. Инаку пробај со тае бо. Јас скоро цел месец терам со тоа и сега засега имам добри резултати на сите делови од телото, па и половината. Би ти препорачала со видеата на Billy Blanks да вежбаш.
  http://www.youtube.com/watch?v=yyvodXghXBs
   
 3. sakamte

  sakamte Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  15
  ако можеш да ми пратиш некој линк каде повеке ке се задржам на половината ,овие вежби ми изгледааат дека се за цело тело,
   
 4. ElenI777

  ElenI777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  125
  Чај од магдонос му е мајката,настојувај да пиеш 3 пати дневно. Е сега малку е мачно да пиеш чај во сред лето,но трпи за лепота :) За отприлика пола месец имав добри резултати и не само половината,туку приметив и дека бутовите ми се позатегнати,целулитот намален,но трчав секој ден и вежбав на орбитрек. На исхраната не внимавав,килажата не ми се промени,но обемот да.Пробај да вртиш хулахоп,прави стомачни,верувам дека ќе имаш резултати.
  А да,избегнувај овошје навечер,строго насабајле јади.
   
 5. Dzverche

  Dzverche Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  37
  Јас возам ролшули и верувајте дека целото тело се оформува особено стомакот секој ден да возиш бар по 1 час секако ке има резултати само ти треба друштво и волја,воопшто не е напорно а исто така ја практикувам диетата со лимони си јадам нормално,добив посакувани резултати :)
   
 6. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.502
  Допаѓања:
  123.408
  Tемата е дупла.Има посебна тема за вежби во подфорум фитнес,а во целиот подфорум диети може да пронајдеш повеќе совети и диети,па одбери си некоја и придружи ни се во темата морална поддршка за сите што сакаат да ослабат.
  Клуч
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.