1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вежби на Jillian Michaels

Дискусија во 'Фитнес' започната од infinity.and.beyond, 8 јануари 2013.

  1. infinity.and.beyond

    infinity.and.beyond Активен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    13
    Само сакам да ви ја препорачам, бидејќи сеуште на форумов не сретнав некој да ја спомне. Ослабев 12 килограми за 3 месеци, не се ограничував премногу во јадење.

    Првиот месец го правев 30 day shred планот. Се состои од 3 нивоа, и секое ниво се вежба по 10 дена (секој ден, забрането е прескокнување). После 1 месец, навистина има резултати!!
    http://www.youtube.com/watch?v=1Pc-NizMgg8
    http://www.youtube.com/watch?v=QKdJ9jJv594
    http://www.youtube.com/watch?v=RjS2Sx45NNs

    Следните два месеци (и сеуште) секој втор ден ги вежбав овие (многу се напорни и на почетокот првата недела не успевав да ги довршам до крај, целосно)
    http://www.youtube.com/watch?v=FTT4W8ygJ7w

    Jillian многу добро мотивира и стварно многу помага да ја слушаш додека вежбаш. Треба да бидете упорни за да се видат резултати! :)
     
    На teateevska, RockNroLLGirL, sofijanoka и 10 други им се допаѓа ова.
  2. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
  3. Sunchild

    Sunchild Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    361
    Ги има да се симнат од Замунда или некој торент?
     
  4. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    незнам не сум побарала ама ги имаш на ју тјуб така да мислам дека нема потреба да ги симнуваш :D
     
  5. sarricka

    sarricka Активен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    26
    a кои се видеата од 1во ниво? кое од 2ро? 3то? ако може некој да ме упати,сакам да почнам со вежбиве :D
     
  6. stojanovskata

    stojanovskata Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    121
    јас колку што разбрав првото видео ти е прв левел,второто е втор левел и третото видео е трет левел а четвртото видео тоа го правиш послем 30 дена нели откако ке ги завршиш првите три видеа и го правиш секој втор ден дека се потешки иначе и јас од утре ќе почнам со вежбиве :) ај со среќа нека ми е :D
     
    На sarricka му/ѝ се допаѓа ова.
  7. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Првото видео е прв левал 2 втор и 3 трт,секое од нив го правиш по 10 дена.А последното тоа е посебно и тоа е за забрзување на метаблоизмот но помага и за затегнубавње а тоа го правиш како сакаш пошто ти е поделено на 7 дела можеш да ги комбинираш.Јас ги имам пробано и стварно се многу добри....Поздрав :)
     
    На sarricka му/ѝ се допаѓа ова.
  8. severinka

    severinka Активен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2013
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    1
    се зацврстуваш или буквално топич масти?
     
  9. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    со секоја вежба топиш масти banish fat boost metabolisam ти е за забрзување на метаболизмот значи топење масти но и тука има зацврстување. а 30 day shred ти се комбинирани вежби кардио и strenght а no more trouble zones ти се вежби за кој дел од телото сакаш да го вежбаш или ако сакаш цело тело.поздрав
    :D
     
    На bubuce му/ѝ се допаѓа ова.
  10. severinka

    severinka Активен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2013
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    1
    фала ти. иначе јас буквално имам меше т.е сало!!! вечен непријател затоа пршувамм кој баш би ми одговарале за топењето.
     
  11. stojanovskata

    stojanovskata Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    121
    јас од денс почнувам до вежбиве и освен нив ке дрзам и диета...ако некој исто почнува нека пише во лп да си се бодриме :) ..толку од мене отидов да вежбам :)
     
  12. mia9184

    mia9184 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    294
    Пол:
    Женски
    Еве и јас почнав од денеска :) Штотуку ги извежбав вежбите од првото видео .
    Јас немам многу за симнување најмногу 3-4 кг ,но сакам да се затегнам .
     
  13. Minareli

    Minareli Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    19
    Еее супер, ќе имам друштво. :rofl:
    И јас ги почнувам од денес, и со на почеток на УН диета! :)
    Ќе биде тешко знам, ама ќе се исплати и тоа многу! :D
    Штом infinity.and.beyond за 3 месеци 12 кила симнала без некое ограничување во јадењето, едвај чекам да се видам за три месеци кога ќе ги завршам и вежбиве и диетата! :rofl: :rofl:
    Едвај чекам! ^_^
     
  14. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Џилиан ми е омилена! Омилен фитнес тренер-инструктор што и да е.
    Ја запознав уште во Најголемиот губитник, почнав да и ја следам и страната и да гледам клипови со неа.
    Вежбав од тоа на првиот пост видеото мислам трае или 30 или 40 минути и многу заморува па не издржував докрај толку време. Многу се слабее и се зацврстува ако одиш според видеата, зошто се вежба со тежината на телото, а и е кардио плус мислам.
    :up: горе за Џилиан!
     
  15. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Еве за тебе http://www.youtube.com/watch?v=ZJ8Zdj0OPMI вежби само за стомачните :up:
     
  16. Minareli

    Minareli Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    19
    Вежбиве се тешки, да. Ама кога ќе ги завршите ќе се гордеете со себе повеќе од кога било. Еве веќе ми е 4 ден одкако почнав. На почеток ми беше многу тешко, милсев дека ќе умрам, ама искрено уште сега се радувам што успевам да ги завршам. од прва не успеав цели да ги направам. Ама уште вчера бев готова да се откажам при крај ама ако се откажев тогаш џабе ќе сум се мачела другите вежби и успеав. Знам дека ретко кој ќе го прочита ама сакав само да ви кажам
    Бидете упорни и не се откажувајте, затоа што моментот кога сакате да се откажете е токму оној момент пред да се случи успехот! ;)
     
    На SweetBabe, m.a.f.i и glosipgirl им се допаѓа ова.
  17. Vodolija93

    Vodolija93 Активен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Денес ми заврши 11тиот ден односно почнав со Левел2...
    Има промени, Џилиан е навистина одлична, најдобра од сите видеа кои сум ги нашла на јутјуб. 8)

    Е сега све си јадам, тоа ми е голем минус, затоа не сум сигурна дали ке има резултати... Се осекам малку полесно ама сепак не е видливо... А и не се измерив кога почнав (немам вага морам да си купам набрзо) :lol: :lol: Од утре почнувам со поурамнотежена исхрана... Ќе вечерам до 18 часот, и ќе јадам повеќе салати и овошје..... :tmi: :tmi: :tmi:
    Се надевам дека до на лето ќе ни успее :)
     
  18. Sweetheart87

    Sweetheart87 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2012
    Пораки:
    619
    Допаѓања:
    706
    Мене вчера ми беше 4ти ден со Џилиен.... паралелно си држам некој свој режим на исхрана, според потребите на мојот организам и тело. До сега изгубив 1 кгр, но затоа пак во обем се познава многу повеќе.

    Инаку, вчера ги видов првите резултати од вежбањето... градите како да ми се подигнати и малку поцврсти :tmi: :$ . Само незнам дали е од овие вежби или од орбитрекот, бидејќи паралелно со Џилиен вежбам и по 30-40мин на орбитрек.

    Позз девојки и останете мотивирани и истрајни до крај :muscle:
    :*
     
  19. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Овие вежби се многу ефикасни согоруваш по околи 200-300 калории а плус тоа кога ќе го додадеш и орбитрекот стигнуваш до 400 согорени калории на ден и тоа воопшто не е малку.Поздрав до тебе и само така продолжи иначе и јас ги вежбам овие вежби и стварно имаат ефект и се најдобри :muscle:
     
    На Sweetheart87 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. stojanovskata

    stojanovskata Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    121
    од тогаш кога пишав на темава не сум вежбала :( ама од денес готово стварно вежбам.Планот за денска ми е овој.Оцабајле во школо изедов само една четвртина од гевречето,на ручек се изнаадов и тоа многу еве послем еден саат од јадењето,ке вежбам тие што се левел 1 послем тоа вежби за стомак од едно друго видео и за нозе,па треба на англиски да идам и накај 8 пак ќе вежбам ова истово.Мотивација ми е еден постер од 90210(кој гледа-знае) на кој исте се убави и витки и тој ми стои во децка и најмалц 100 пати го гледам на ден :).Послем денешниов план за вежбање,утре тешко од кревет дека ке станам,ама ако има да ослабам па мајка Јана да е !!!!Да ја ислушам песнава за да ме измотивира до крај и отидов да вежбам http://www.youtube.com/watch?v=EFeXfwpxd3g