Велигденски пости

Дискусија во 'Канта' започната од Tribbiani, 5 март 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Tribbiani

  Tribbiani Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2010
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  6
  Утре е прочка, од задутре почнуваат велигденските пости, ке постите феминки или... :)
   
 2. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  292
  кога е велигден? :o Јас нема да постам едино ако успеам на велики петок црн петок како и да е :wasntme: :wasntme:
   
 3. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.534
  Допаѓања:
  12.714
  А се пости како обичен пост или ? :wasntme:
   
 4. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  темата не треба да е во религија? :?:
   
 5. Tribbiani

  Tribbiani Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2010
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  6
  Првата или последната недела без зејтин (ако сакаш да се приичестиш) и останатите денови како обичен пост доколу сакаш цел пост а доколку не само една недела без зејтин.
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.770
  Има ваква тема:
  Пост
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.