1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вели дека не ме сака, но се уште ми дава надеж

Дискусија во 'Разделби' започната од Lyly, 11 март 2010.

 1. Lyly

  Lyly Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Со мојот дечко одевме 2 години. Беше предобар со мене. Ме третираше како принцеза ми попушташе за се,премижуваше за многу работи, а јас се понашав како ѓубре спрема него. И на крај му пукна филмот и реши дека не сака да биде веке со мене, ми кажа дека неможел повеке да издржи и ми призна дека не ме сака и дека ме заборавил. и како што викаат кога ке изгубиш некој свакаш колку ти значи, тогаш всушност видов дека го сакам премногу и дека неможам без него. но знам и дека немам веке лице за да барам да ми прости зошто он веке едноставно не ми верува. И решив да продолжам понатаму, но тој на некој начин уште ми дава надеж. Бидејки работиме заедно, секој ден се гледаме, и ми прака погледи, ме гушка, ми кажува дека и него не му е најлесно, кога ме гледа со друг одма се уозбилува. Дава знаци дека му е тешко но сепак не попушта и кажува дека не сака ништо со мене. Незнам како да го сватам ова, неможам да продолжам понатаму бидејки сеуште имам некаква надеж. Ве молаааааааам дајте ми некој совет. Незнам дали стварно повеке не ме сака и ме смета само како пријател и затоа е толку слободен спрема мене или пак сепак постои уште нешто :?
   
 2. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Oдговорот на тоа прашање го знаете само ти и тој. Затоа, ќе го викнеш и ќе го прашаш, инаку само ќе се мачиш.
  А можеби тој сега сака да ти врати, да ги смени местата.... :?
   
 3. miamateva

  miamateva Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  22
  Мнооооогу лесно...Тргни го настрана кажи му дека згреши дека не виде шо животот ти нудеше ово оно...ќе смислиш нешто паметна си :) На крајот ќе му речеш: те сакам,врати ми се ! и пушти некоја солза (паѓаат на женски солзи знаеш...) доека го кажуеш воа последново биди соооосема малце оддалечена од неговите усни и ќе видиш шо ќе се случи :up: ;) и нека не те лаже дека не те сака оти те сака ! неможе да те трпи 2 ГОДИНИ ако не те сака ;)
   
 4. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  pa mnogu e dobro toa sto komunicirate, taka moze lesno da uvidi dali ti e navistina zal. mislam deka deckovo saka da e so tebe ama so "dobrata vo tebe",ne taa sto si bila :D zatoa na tebe e sega da se pokazes.ne navaluvaj, bidi so nego fina postojano, rasprasuvaj go kako e, sto pravi, razgovaraj na site temi, kako koga ste idele.i taka nekogas pobliski, pozamuabeteni,vikni go da izlezete ili slicno,ako prifati,znaes sto treba da pravis,ako ne vednas objasni mu seto ova sto nas ni go kaza. nego mu e mnogu bitno da vidi deka si se promenila i ti e krivo,pa raboti na toa. i ne go pravi ljubomoren so drugi maski
   
 5. Lyly

  Lyly Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Абе незнам веке колку солзи исплакав и на колку многу начини му покажав дека веке не сум таа но едноставно НЕ ВЕРУВА премногу пати беше повреден. Сега пробувам да му покажам дека уште ми значи и нека сеуште го сакам, денес му се случи нешто многу лошо и јас бев со него го советував. му пратив песна i WILL ALWAYS LOVE YOU и он ми врати <3 незнам како да го сватам ова. Многу ми е страв стварно да не поминала љубовта и да остане само пријателството и затоа вака фино да се понаша. Но можно ли е за 1 недела толку да ме заборави??Кажете ми некој совет како уште повеке да го придобијам.
   
 6. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  hmm...pa ajde probaj malku kako da ne ste imale nisto..zamisli si kako e nekoj sto mnogu ti se dopaga(as prednost ke ti bide sto go poznavas dobro ),prekini da places, da mu iskazuvas ljubov..ama bidi postojano okolu nego,osobeno ete vo takvi nekoi teski momenti, i stojam na toa da go viknes da otidete nekade i pritoa pravi opst muabet so nego, ne ni spomnuvaj nesto za vas.i nemoj nikako nitu da go pravis ljubomoren, nitu nesto da mu kries.i veruvaj ne moze da zaboravi se za edna nedela.osven toa ako on tka lesno zaboravil i ne saka nisto so tebe, ke te odbegnuva,a on bas i ne pravi taka
   
 7. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  94
  Не е можно.
  Истакни нешто свое за кое што знаеш дека му претставува слабост, направи му некакво искушение, кажи му нешто што си сигурна дека му се допаѓа, нешто слатко и интересно.Абе ти најдобро знаеш како да го повратиш, само малку вклучи ја креативноста и нема да може да ти одолее.Ајде, можеш!
   
 8. Lyly

  Lyly Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Фала ми многу. а денес еден пријател ми рече нешто што многу ме замисли, вика Он не сака да биде со тебе ама ти дава надеж за да не бидеш ти со некој друг. И сега пошто он знае дека го сакам, страв ми е да не мисли дека ја цело време него ке го чекам и никогаш нема да се одлучи да биде со мене. Помислив пред него да застанувам со други машки за да го здоболи и самиот да свати дека не му е сеедно ама па страв ми е да го изгубав и воа малку што го имам :?
   
 9. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  pa dobro ti itro ke dozvoluvas da ti se vrtkaat maski,ama nema sama da gi provociras :D pa i da e taka kako sto vika drugar ti,znaci ne mu e seedno :D
   
 10. love-me

  love-me Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  13
  истиот проблем го имам и јас! кога читав, мислев јас да не сум пишала ова... немам совет, и мене ми е потребен. се стопив од тага, ослабев, не јадам, не спијам... само се молам да се врати на старо... се надевам има Господ и се ке биде во ред и за мене и за тебе и за сите девојки. ;(
   
 11. vesna990

  vesna990 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  jas mislam deka toj saka da se oddaleci od tebe moze zatoa sto prethodno si se ponasala loso so nego...stom go gledas sekoj den najdi pogoden moment i kazi mu deka si svatila deka go sakas i deka veke nema da pravis da se oseka loso i deka ke dades se od sebe da vi bide ubavo...jas mislam deka te saka ama ceka od tebe da go napravis prviot cekor...
   
 12. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.465
  Вика дека не ме сака но сеуште ми дава надеж

  Јас мислам дека премногу си го повредила суетата не му трпи сега сака да те казни ... Дали те сака ? Јас мислам ДА :) ако сакал да испадне кретен или ќе те изневерел или ќе ти влепнел се во лице и ќе те откачи . Ама сега тој сака за се да ти врати да видиш како е па уште кога дознал дека го сакаш ехеее .... Разговарај со него не биди очајна никој тоа не го сака само ќе му дигнеш акции уште повеќе признај си ја грешката дај му до знаење дека би сакал втора шанса но немој да си поимсли дека секогаш ќе го чекаш и дека вечно ќе му се надеваш ! Значи смирен сериозен муабет без сцени од шпански сериии и се ќе биде во ред :) ;) Многу Среќа :*
   
 13. femina2010

  femina2010 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  2
  Вика дека не ме сака, но се уште ми дава надеж

  добро вечер феминки нз дали мојот проблем спаѓа тука но еве и јас да го напишам мојот проблем ...
  веќе цела год се влечам со дечкото ,одевме три месеци и тој отиде во странство не се видовме ни контактиравме еден со друг 6 месеци за тоа време јас фатив друг дечко кога дојде тој се видовме и се смував со него раскинав со другиот дечко за повторно да бидам со него но тој беше не беше ни малку променет во позитивна смисла раскинавме пак и сега кога и да се сретнеме ме вика на кафе ме прашува дали имам дечко ...кога и да фатам друг дечко тој ќе ми се јави и ќе ме вика да излеземе а до тогаш го нема никаде а јас су премногу слаба на него и глумам јака но на крај увек му попуштам ... баш вчера му се јавив и тој пак дојди на кафе кај мене да те видам ...некогаш навистина не можам да го сватам .
  дали вие би оделе после толко време кај бившиот на кафе и после се што ви има мн лоши раб направено и од други луѓе да слушате се и сешто пошто ние имаме мн заеднички пријатели ?позз и однапред ви благодарам извините за текстот .. :*
   
 14. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  Вика дека не ме сака, но се уште ми дава надеж

  Дечково изгледа не знае што сака.
  Мој совет ти е,бидејќи како што гледам не планира да биде посериозно настроен во врска со тебе,да го откачиш,и да фатиш друг.
  Е сеа,ова што пишав не е ни најмалку лесно,но чим си можела пред тоа друг да имаш,ќе фатиш пак некој.Само гледај да го одбегнуваш,за да не ти го заматува паметот,или на крај краева прашај го дали сака сериозно да биде со тебе.Ако сака,топ,сменете се,имајте убава врска.Ако не планира нешто такво,секој по свој пат.
   
 15. femina2010

  femina2010 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  2
  Вика дека не ме сака, но се уште ми дава надеж

  да маца и јас мислам дека нз што сака но јас и тој било како секогаш ќе се сретнуваме во животот затоа што тој це биде побратим на деверот на мојата сестра и тоа е неизбежно ...да свесна сум дека треба да го оставам и да си фатам нов дечко но првин саKам да зборувам со него и да расчистиме мн недовршени раб ....позз
   
 16. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  Вика дека не ме сака, но се уште ми дава надеж

  Епа затоа бе срце,ти реков,прашај,или е за озбилна врска,или не.И секако да дорасчистите тоа вашите работи.
  Зошто ако се мачиш вака самата,ништо нема да добиеш.Ќе изгубиш само време кое ќе можеш да го поминеш со некој што те заслужува. :)
   
 17. femina2010

  femina2010 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  2
  Вика дека не ме сака, но се уште ми дава надеж

  да маца те послушав и конечно одлучивме што ќе биде со нас вчера се видовме и разговаравме и решивме да се смириме сега конечно е мој ... :) благодарам на советот позз
   
 18. CecaRazfan

  CecaRazfan Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Вика дека не ме сака, но се уште ми дава надеж

  Не се секорај, ке си најдеш нов, ако вика дека не те сака, лошо од него што ти дава лажна надеж, али штом ти рекол вака, јасно е