1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Верувам во...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Papillon.Papi, 12 јануари 2014.

 1. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.694
  Пол:
  Женски
  Па, во што верувате? Споделете во оваа тема. :)
  Ако е дупла или досадна темава, клуч и канта! :!:
  Јас верувам во мир! :wasntme:
   

  Прикачени фајлови:

 2. cute-32

  cute-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  346
  Во себе :)
   
 3. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.889
  Допаѓања:
  34.881
  Пол:
  Женски
  Верувам во мојата интуиција.До сега не ме изневерила.
   
 4. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.411
  Пол:
  Женски
  Верувам во мене, верувам во тоа дека животот има и светла страна.

  Верувам, верувам дека се ќе биде подобро. :)
   
 5. naughtygirl

  naughtygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2013
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  100
  Верувам во љубавта(и се нарвирам кога некој ќе ми казе дека е илузија). :)
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 6. summer-lover

  summer-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  1.256
  Пол:
  Женски
  Верувам во натприродни сили....
   
 7. Anisijaf

  Anisijaf Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2012
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  15
  Верувам во љубов на прв поглед,со себе и во моите најсакани...
   
 8. Keri

  Keri Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  1.387
  Пол:
  Женски
  ...нас и нашата љубов. :$
   
 9. natemila

  natemila Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.533
  Допаѓања:
  8.437
  Пол:
  Женски
  Само во господ верувам :)
   
 10. Lady-in-white

  Lady-in-white Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  53
  Верувам во чуда.... :)
   
 11. Maria.Vampire

  Maria.Vampire Нов член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  438
  Верувам дека совршенството постои,доколку ти го гледаш така.
  Верувам во себе,во љубов,во чуда(и штом верувам во чуда значи дека верувам и да има мир во светот |( ),едноставно кажано верувам во добро.
   
  На Ruby.rose и Papillon.Papi им се допаѓа ова.
 12. Budha

  Budha Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2014
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  21
  Верувам во универзална енергија.
   
 13. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  702
  Допаѓања:
  602
  Чуда,себе,љубов и Господ
   
 14. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.408
  Пол:
  Женски
  Верувам во ГОСПОД,
  Верувам во КАРМА,
  Верувам во МОЌТА НА ПОТСВЕСТА,
  Верувам дека се што ќе замсилиш може да стане вистина ако навистина веруваш во тоа,
  Верувам во ВОНЗЕМЈАНИ,
  Верувам во паранормалното,
  Верувам во интуицијата,
  Верувам во ЧУДА,
  Верувам во ПРИЈАТЕЛСТВО,
  Верувам во ЉУБОВ,
  ВЕРУВАМ ДЕКА СЕ ЌЕ СЕ СРЕДИ И ЌЕ СТАНЕ ПОДОБРО,
  ВЕРУВАМ ВО ОПТИМИСТИЧКИ СТАВ
  ВЕРУВАМ ВО „МОИТЕ ТЕОРИИ“ :D
  И во мене верувам (мислев дека никогаш нема да го кажам ова)
   
  На Feminka192, Lutka® и l0vE...-love им се допаѓа ова.
 15. Keri

  Keri Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  1.387
  Пол:
  Женски
  ...себе. :muscle: Го можам јас тоа!
   
 16. cherry-on-top

  cherry-on-top Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2013
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  45
  Верувам во:
  - Господ
  - себе
  - моите родители
  - паранормалното
  - тоа дека се се случува со причина
  - љубов
  - карма
  - вонземјани
  - среќа
   
 17. auroraa

  auroraa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2013
  Пораки:
  385
  Допаѓања:
  839
  Во паρаноρмалното, во чуда, во љубов, во Господ.
   
 18. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  788
  Пол:
  Женски
  во Господ,во себе и во мојата интуиција :)
   
 19. minika

  minika Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2014
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  104
  верувам во себе и во мојата интуиција
   
 20. frose1

  frose1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  34
  реинкарнација :rofl: