1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Верувате во цагери?

Дискусија во 'Канта' започната од Elennaa, 27 април 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.158
  Допаѓања:
  14.166
  Пол:
  Женски
  Незнам дали баш тука припаѓа темата, но.. :?:
  На сите ни се случило да видиме по некој цагер, еве на пример јас денес видов 07:07, 08:08, 09:09 и 10:10 по ред. :| Можеби секој цагер нема свое значење, но барем некогаш си се тешиме дека некој не мисли. :P Еве еден цагер, којшто е полу-вистинит.. Ми се случило да ми се погодино многу ретко.. Има па некои цагери што немаат некој лош цагер, сите се супер, овој на пример има само 2 лоши. :lol: Имам уште некои но друг пат ќе ги постирам и тие. :)
  00:00 – ти си му се
  01:01 – те сака иако не ти верува
  02:02 – ќе ти се додворува
  03:03 – не може да заспие без тебе
  04:04 – те сонува
  05:05 – дај му шанса премногу те сака
  06:06 – ќе се карате
  07:07 – мисли дека го сакаш
  08:08 – ги лаже дека не те сака
  09:09 – ќе го видиш денес
  10:10 – сака да те види
  11:11 – се моли да те види
  12:12 – ќе те засака засекогаш
  13:13 – мисли дека си слатка
  14:14 – ќе те бакне
  15:15 – сака да те види јави му се
  16:16 – постојано мисли на тебе
  17:17 – му се допаѓа твојот изглед
  18:18 – верен ти е иако не ти верува
  19:19 – ти претстои голема љубов
  20:20 – премногу те сака
  21:21 – ќе се фатите
  22:22 – се мува со друга
  23:23 – ќе се вљуби во тебе
   
 2. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  37.119
  Не дека верувам ... но кога ке си видам а сум тажна ме расположуваат :D
  иначе ми се има случено баш тогаш да ми се јави ... можеби случајност .... :)
   
 3. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  Порано многу верував. :) Ги имав во телефон овие, па на дечкото (симпатија тогаш) му кажував секој пат кога видам и тој ми одговара: Еј,те мислам! :lol: :$
  Интересно беше тогаш со цагерите. Сега само ме расположуваат, немаат некое големо значење. :)
   
 4. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.156
  Леле глупости бе, не сме деца па со вакви работи уште да се занимаваме :D
   
 5. maja.kostovska

  maja.kostovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  192
  хахаха ... и мене ми се има случено пред некој ден ... 08-08. 09-09, 10-10, 11-11 ... ме расположува дегинитивно :D
   
 6. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  Глупости |(
  Мене ми е интересно кога ќе видам 00:00 ама не ради цагериве...
   
 7. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.305
  Допаѓања:
  144.776
  17 и 40 - време е да заигра клуч на темава.
   
  На elena1990, marija305, sadangel и 2 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.