1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ве молааааааааааам совет !!!

Дискусија во 'Канта' започната од girl-002, 20 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. girl-002

  girl-002 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  За два месеци ке имам 16 години.Веке 6 месеци се гледам со момче поголемо од мене има 19 години...значи многу е женскар,ние се гледаме али на црно но исто како да сме во врска се слушаме пишуваме заедно сме нон стоп се знам за него и кај оди и шо прави се се.. и тој за мене.. кога се видовме значи незнам како да ви кажам се напаливме и двајцата и ја изгубив невиноста ... сега пак се слушаме се гледаме ии некако ни оди али не сме во официјална врска али како да сме ... нз како да ви објаснам.. после првиот пат пак имавме и многу ми е убаво :р алиии ве молам кажете ми што да правам... да бидам упорна да направам нешто или... ??? хеееееееееелп !!! :///
   
 2. NelChe

  NelChe Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  277
  Се гледате на црно, а?! :^) Црно-бјели свет, а колор телевизор...
  Иначе мислам дека веќе си задоцнила со барањево за совет и си требала да размислиш малце подобро пред работите да станат сложени. Исто така мислам дека има 1000000 вакви теми и дека оваа тема треба да ја заклучат...
   
 3. girl-002

  girl-002 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Fala i na toa :)
   
 4. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  2.414
  Допаѓања:
  2.364
  гледајте се сега на светло :))
  шала на страна, ама стварно не сфатив каков совет бараш..
   
 5. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  Значи имаш едвај 16 години, типот е женкар, не сте во врска, не ми изгледаш заљубена во него....и си му дала!? Добро бе деца што ви е на вас? И сега што совет бараш од нас...дали да се бориш за женкарот???
  |(
   
 6. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Стварно не сватив што сакаш од нас а и кој проблем го имаш?
   
 7. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.305
  Допаѓања:
  144.820
  Сакам да си Трнорушка,а јас твојот трн!
   
 8. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  11.600
  Пол:
  Женски
  Сурово ама вистинито,
  1)Штом е женкар не си единствената со која тој има секс моментално
  2)Си му дала,зашто си мислела дека на тој начин ќе го задржиш
  3)Сега откако ја постигнал целта,веќе не си интересна(кога ќе ја дупнеш гумата на колата,ја заменуваш со нова,ретко кој ја лепи)
  4)Дечкото трча во нови походи и со него нема иднина
  5)Не можеш да се бориш да не изгубиш нешто,што никогаш не си го имала
  Епа,ова не е тоа што сакаш да го слушнеш моментално од некој на форумов,ама и 50% да сум во право,треба да си ја присобереш гордоста и да не му дозволиш на некого да му идеш на готовс само кога ќе му се присака.
   
 9. Incroyable

  Incroyable Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2011
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  31
  Добро зборуваш за губење невиност или дека си "незнам како да ви кажам како потресена" ?

  И навистина не ми е јасно што бараш ?
  Дали да се бориш за женкарот, како што кажала Срекичка.. Или ?
  Ако е тоа.. Што е до мене како прво не требало ни да си дозволиш да ти се случи такво нешто но било поминало. Пробај да оствариш врска со него, ако ни тоа не успее и тој не сака ништо со тебе, заборави го. А, на достоинство овој период ќе мораш да заборавиш, тогаш си сакала, сноси ги последиците..

  Извини ако се чуствуваш дека те нападнав или нешто, обично не ги осудувам луѓето. Но, сепак.. Треба да размислуваш на време..
   
 10. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Женкар, а невин на 19 години?! :?:
   
 11. Incroyable

  Incroyable Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2011
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  31
  Девојката ја изгубила невиноста, не тој :)
   
 12. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Моја грешка, прочитав дека двајцата ја изгубиле невиноста... :$
   
  На Incroyable му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.642
  Јас мислам дека бара утеха од нас. Али нема, после е*ање нема каење. Направила си го тоа, продолжи со животот.
   
 14. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Дечково што не бил невин, не бил. Или си една од многуте кај него, или не знам што :^)
  Би ти кажала толку многу работи, толку вакви примери.... ама ајт многу ми се спие :yawn:
  Само кратко ќе ти кажам, речи му да се гледате у боја, зашто вака црно бело не иде, ама после ова давање и шо ти знам јас таму, тој женкар, тешко дека ќе ги разбистрите боите.
  Затоа најубаво, прашај го до каде сте со палетата на бои ;)
   
  На Gea му/ѝ се допаѓа ова.
 15. girl-002

  girl-002 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Фалаа на сите ваши мислења :)) инаку да ви кажам дека сега сме во врска и многу ни е убаво и се така да ни е :) не жалам за тоа што ја изгубив невиноста бидејќи е баш со тој што најмногу го сакам !! :) поздрав до сите :) инаку бев малку збунета и едноставно барав некоја утеха ... ;)
   
 16. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Ајде чао :hai:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.