1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Високи потпетици

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Sophy14, 26 септември 2010.

 1. Sophy14

  Sophy14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  8
  mozebi bi mi se sprotistavele zosto sum na forumov kako 14 godishna , no sakam da ve prasam nesto za sovet. na Moite drugarki roditelite im davaat da nosat visoki potpetici , no ne e ist sluchajot i kaj mene. majka mi nikako e mi dozvoluva da nosam da nosam a jas mnogu sakam , premnogu . sega ke odime na edna proslava za kratko vreme ( 1 nedela ) i sakam da si kupam nekoi no ne mi se veruva da mi dozvoli. ke mozete li da me sovetuvate sozto e toa taka i ako znaete nekoj nacin da mi kazete kako da go probiam nejzinoto mislenje. :)
   
 2. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.086
  Visoki Potpetici

  И мораше цела тема да отвориш за ова?? |( |( Имаш тема Сакам да прашам!!!
  И да мала си...слушај ги родителите 8)
   
  На Hova му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Monce89

  Monce89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  10
  imas cel zivot pred tebe...taka da stikli ne ti begaat ;)
  [mod-kirilica:4tjown4v][/mod-kirilica:4tjown4v]
   
  На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Visoki Potpetici

  Мајка ти е во право. Штиклите не ти бегаат, за тоа ич да не се секираш ;)
   
  На Li..Na му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.886
  Visoki Potpetici

  Јас сега пред една недела наполнав 13 години, и едвај мајка ми ја убедив да носам штикли за роденденот. :lol:
  Секогаш, уште од мала и ги носев штиклите, и едни и ги имам скршено, беше свиткана штиклата навратре, ама се извадов, и реков дека и е од колата, од педалите :wasntme: :angel:
  Мислам дека ако седнеш, убав муабет да направиш, можно е да те остави. Ќе и објасниш дека сите носат, дека и ти сакаш. Нема одма да купиш 15-ка... Ќе почнеш со некој ниски... и полна штикла по можност, најлесни се за носење, многу мали шанси да паднеш :D
   
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.370
  Допаѓања:
  63.405
  Пол:
  Женски
  Брееее едвај си проодела, штикли ќе носиш. Слушај си ја мајка ти, најубаво знае.
   
 7. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.928
  Пол:
  Женски
  Премала си за штикли. И шо читам, 13 години штикли??? :o
  Ало, деца сте бе уште, дечињааааа! Ја се чудам како родителите дозволуваат вакво нешто, посебно татковците, со кој ум?! :fubar: Поодвратна слика од некое 13-14 годишно девојченце со штикли ми нема! Уствари, језиво ми е. Не брзајте штиклите не ви бегаат, личете на нормални девојчиња а не на жени!! Страшно какви генерации доаѓаат, осеќам во иднина 5 годишни ќе почнат да носат штикли. :tmi:
   
  На Monna.Monna, sweet-cherry, senza.parole и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.886
  хахахахахх :rofl:
  сестра ми носи штикли само кога излегува, ама почесто носи патики, а има 16 години :)
  Јас го праев роденденот дома, затоа бев со штикли, иначе да го правев негде надвор сигурно немаше да носам штикли :$
  ама сепак, еднаш годишно ми е роденден не секој ден! :lol:
  и се согласувам со тебе, треба детството да си го живееме, а не уште од мали да почнеме да се шминкаме, со штикли, дечковци и уште триста глупости :D
   
 9. NICKRIVERS

  NICKRIVERS Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  11
  не мора се што прават другите да правиш и ти и јас сум колку тебе ама сепак не носам штикли за се ке си дојде време :)
   
 10. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Убаво ти рекла мајка ти . Ама и да облечеш штикли , ќе видиш како ќе плачеш и молиш за патики или балетанки . Ова од лично искуство :)
   
  На lusi17 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Девојчиња, не е во прашање само возраста и сето тоа што е соодветно или несоодветно да се прави тогаш. Во прашање е и еден организам кој сеуште се развива, рбет и кичма кои сеуште се оформуваат и се баш во период на пубертет кога организмот многу се менува, како физички така и психички. Високата потпетица е многу нездрава за држењето на телото, рбетот и кичмата многу страдаат, а и стапалата исто така кои во тој период сеуште исто така се дооформуваат. Со високите потпетици може да си направите многу голема лоша услуга на целото тело, затоа два пати размислете пред да направите нешто што вашите другарки направиле. Секој нека си гледа за себе, а вие првично гледајте си го и здравјето. Премногу сте мали да се замарате со високи потпетици, па има преубави ниски чевли кои и ние повозрасните ги носиме со мерак. Цел живот потоа ќе имате шанса да носите високи потпетици онојпат кога ќе бидат соодветни. Затоа, се со мерка, и се во свое време. :*
   
  На t.i.n.k.b.e.l.l и Winter222 им се допаѓа ова.
 12. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  8.032
  Допаѓања:
  72.135
  Пол:
  Женски
  ааааа ги сакам, ги обожавам во секоја варијанта... посебно ги сакам тенките штикли салонка, премногу ми се елегантни... сакам некогаш здравје Боже да во сите бои во сите варијанти... не носам често, дури и на искачање се поретко носам штикли ама сакам да ги имам ко домашни миленичиња
   
 13. gossip-girl

  gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  218
  Заљубена сум во високи потпетици!
  Имам околу десетина и имам само едни од 9 cm., бидејќи сум ниска кога ќе се качам на нив се чувствувам уфф, неописливо чувство е тоа :)))
  Но не е работата само да ги носиш и да се високи, треба да знаеш како да одиш на нив, често гледам девојки низ градов што "битно носат потпетици" :worried:
   
 14. butterfly992

  butterfly992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  22
  Леле... Високи штикли на 13 години, што е тоа? Јас 18 имам и сеуште немам штикла повисока од 7 цм... ц,ц,ц...
   
 15. lovergirl19

  lovergirl19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  24
  NA 13 GODINi...kaj otide vekov??? heheh kako pomala ne sum nosela visoki stikli ali sega obozavammm!!

  [mod-kirilica:1apua7zr][/mod-kirilica:1apua7zr]
   
 16. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.886
  де бре и вие ме напрајвте ко олкави штикли да сум носела (дури и повисоки :^) )
  [​IMG]
  баш ги измерив штиклите, точно 5.7cm се :lol:
   
 17. Mrs.Hartnett

  Mrs.Hartnett Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  заљубена сум во високи потпетици.Кога искачам обавезно носам, а и сите што обожаваат да носат знаат која е разликата да бидеш на високо или ниско (зборувам за вечерно искачање).
   
 18. Hova

  Hova Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  127
  Ах бе деца што ви се брза да пораснете...леле како ќе си ги барате тие 13 години....
   
 19. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.027
  Допаѓања:
  6.357
  Пол:
  Женски
  Де бре растур го направивте девојчето...И што ако носела штикли за излегување,ко божем за секој ден ќе ги носи.
   
  На La.Reina.Del.Sur и Lov3 им се допаѓа ова.
 20. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  Ее колку малечки носат штикли ги гледам сега на 12 год уште.
  И јас не дека многу сакав ама ајде сите носат да не бидам и јас покуса, купив за нова година не беа многу високи ама нозете ми пукнаа залажев што не си отидов со чизми. :lol:

  Одтогаш не сум носела, сеа тек на полуматура ќе носам 8)