1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Висок број на тромбоцити

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од macence-pm, 9 мај 2013.

 1. macence-pm

  macence-pm Активен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Здраво. Ме интересира дали има некој искуство со висок број на тромбоцити? Дијагноза, терапија?
   
 2. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
  Јас не се разбирам многу во тоа.
  Меѓутоа имам слушнато, дека и заб да те боли, да те гребе грло, да те заболи стомак, да ти се покачи температурата... при најмала болка да почувствуваш, ти се покачуваат тромбоцитите. :) А имам слушнато и дека луѓето кои имаат поголема физичка активност, имаат поголем број на тромбоцити. :)