1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вистинска крв (True blood)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LivingGlam, 23 ноември 2010.

 1. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.072
  Допаѓања:
  56.298
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Ја гледа ли некој серијава? Критичарите ја обожаваат, доби многу награди (вклучувајќи Златен глобус и Еми), руши рекорди на гледаност.
  Накратко - новиот пронајдок на Јапонците, синтетичката крв, им овозможува соживот на луѓето и вампирите. Вампирите немаат потреба од човечка крв, а луѓето не се плашат од нив... толку многу. Сепак, вампирите се соочуваат со дискриминација и јавно бараат права, а нивната крв е афродизијак за луѓето, па се јавуваат дилери на вампирска крв. Серијава е многу слободна, секс на секои пет минути и многу крв. Се прикажува на HBO.
  Главни ликови се: Суки - келнерка телепат која се вљубува во вампирот Бил, а цела Америка вени сече по вампирот Ерик :?: .

  _________________________________

  Јас гледав неколку епизоди, не бев воодушевена. Воопшто темава вампири не ја сакам, но за серијава читав толку добри критики што решив да ја проверам. Хмммм малку премногу за мене, некои сцени се претерани за мој вкус. Акцентот на почетокот ми беше интересен, ама после 10 минути не можев да ги слушам.
   
 2. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  2.007
  На wolf4e и Legadema им се допаѓа ова.
 3. SuperGirl2010

  SuperGirl2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  Јас ги изглеав сите 3 сезони пред некое време :wasntme:
  Не ми се свиѓа баш.. малце ми е sick :^) али тој пусти Ерик мн е добар :inlove: па ради него ја гледам.. И ги скокав сцените со таа другарка на Суки, Тара -досадна ми беше :D А.. па Џејсон (брат и) - поглуп лик нема во историјата на сериите :lol: Ај за другиве ликови, можеби другпат ќе прокоментирам :$
   
 4. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.072
  Допаѓања:
  56.298
  Пол:
  Женски
  Леле и мене ме нервираат многу Тара и Џејсон. А најавната е се’ што ми се сфиѓа од серијата. Добро, јас додуша не и’ дадов шанса и прекинав после неколку епизоди, ама и да гледам повеќе, не верувам дека ќе го сменам мислењето.
   
 5. Legadema

  Legadema Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  490
  Пол:
  Женски
  Ја обожавам серијава и едвај чекам да почне 4тата сезона. Додека ја гледав бев како инфицирана од неа, морав барем 3-4епизоди да гледам дневно. Чат-пат Суки ме нервираше оти излезе дека е вила, а понекогаш се понашаше ептен смотано, нели вилите се многу интелегентни и паметни суштества, сепак Џејсон и е брат.
  ;)
   
 6. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Имам гледано некоја епизода, не е лоша серијата... Едно време се емитуваше на Фокс Лајф сега незнам...
   
 7. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  2.670
  Сите епизоди ги имам гледано по 2 пати и многу ми се допаѓа.. Меѓу омилените емисии ми е :D
   
 8. TinaM25

  TinaM25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Кул серија, ја гледам на Fox Life. Го сакав ликот на Годрик иако не беше долго во серијата. :$
   
 9. Legadema

  Legadema Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  490
  Пол:
  Женски
  на 25јуни излегува првата епизода од 4тата сезона
   
 10. Astrid

  Astrid Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  23
  Јас сега почнав да ја гледам, уште сум на прва сезона. Многу ми се допаѓа песната на почетокот :D
  А инаку многу многу ме нервира акцентот.. Ама многу.
   
 11. SuperGirl2010

  SuperGirl2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  Слабо коментари за серијава.
  Има некој шо почна да ја гледа 4та сезона? :^) Јас морав да се потсетам што се случувало бидејќи се сум заборавила.
  Не ми се свиѓа “новиот“ Ерик. Кога беше лош, беше подобар. :D
   
 12. Legadema

  Legadema Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  490
  Пол:
  Женски
  изгледав 3 епизоди од четвртава сезона и што се случи со Ерик? Го изгуби памтењето или нешто друго му направила таа вештерката? и мене повеќе ми се допаѓа стариот Ерик
   
 13. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Jас сега почнав да ја гледам серијава и ми се допага :D
  Cи ја сакам Cуки,слатка ми е ;)
   
 14. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Aбе ја гледа ли некој серијава? :D

  Tуку во Mакедонија гледав 2 сезона,овде 3,и на нет само првата епизода од 4 сезона,морам да признаам дека Eрик ис хот :$ :)
  Oваа Tара многу ме нервира,на моменти и онај Cем |(
  A почетната песна е што.... :inlove:
   
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Јас на ФоксЛајф ги гледам и не ги пропуштам. Во 23:15 ми се чини ја даваат, од понеделник до петок. Подоцна кај 2 и нешто часот има реприза.
  Само не ми е јасно бре како се заљубила Суки во оној Бил, ептен никаков ми е :puke:
  А Ерик па ми е како крава да го лижела.

  Брат и‘ на Суки најмногу ќеф ми прави :P
  А па песнава.... оргазам!
  http://www.youtube.com/watch?v=t0eQL5R3bw4
  I wanna do bad things with you...
   
 16. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Hе ми се верува дека во 4 сезона,Cуки и Eрик ке се заедно :wasntme: а и овај бил се испедерчи,демек крал стана |( губре едно :D

  хипи и јас таму ги гледав на фокс,преинтересни ми се :D Cите сезони ги изгледав,сега читам коментари дека 5 сезона е лето 2012 :sweat:
   
 17. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
 18. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  3.135
  Допаѓања:
  25.356
  Пол:
  Женски
  за тие што не ви се свиѓа серијава,како бре не ви се свиѓа,леле,бре леле не знаете што пропуштате,ама добро секој си има различен вкус и тоа си е на ваша одговорност :D или пак не му го сакале акцентот,ами шо да прајме во луизијана таков акцент имаат ЈБГ :^) абре кога станува збор за
  Еric,Jason,или пак за Alcide,ako сакаат на малезиски нека зборуваат ама ич око не ми трепнува
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 19. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Aбе дечки кој ке чека до јуни за 5 сезона,ке се збудалам до тогаш :D

  Bажно сите сезони ги изгледав ]:)

  Cе надевам 5 сезона добра ке е....
   
 20. LadyKx

  LadyKx Активен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  ако неможеш да чекаш до јуни, почни да ги читаш книгите(подобри се од сериите)и малку поразлични ама ке знаеш од околу што да очекуваш од 5та сезона.и јас неможам да чекам,па почнав пак да ги читам книгите.