1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вистинска љубов (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Victorian, 19 јануари 2016.

 1. Victorian

  Victorian Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  948
  Допаѓања:
  5.236
  Пол:
  Женски
  "Вистинска љубов" е новото телевизиско остварување на Канал 5 телевизија. Љубовта меѓу двајца млади пред почетокот на војната, љубовта меѓу богатото момче и сиромашната девојка, љубов која се раѓа во пространите полиња на едно време.

  [​IMG]


  Во главните улоги ќе ги гледаме Ирена Илиевска и Борче Начев, а меѓу актерската екипа се наоѓаат и доајените на македонското актерство како Благоја Чоревски, Катина Иванова, Нино Леви, Снежана Конеска Руси и други.
  Продуцент е Јани Бојаџи кој за Канал 5 ги продуцира македонските народни приказни, а лани ја сними драмата "Бела ноќ". Во продолжение погледнете го трејлерот на оваа драма :  Текстот е превземен од http://tvpaket.com.mk/

  Мило ми е што конечно во морето од турски серии, ќе гледаме и нешто од домашна продукција.
   
  Последна измена: 19 јануари 2016
  На BI-44 и Eoo им се допаѓа ова.
 2. Eoo

  Eoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  Ова мора да се види :clap::clap: