1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Виталиа - здрава храна

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Independiente, 28 ноември 2015.

 1. Independiente

  Independiente Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2014
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  1.558
  Пол:
  Женски
  Дали ги користите произовидите на Виталиа?
  Кои ви се омилени продукти и колку често ги конзумирате?
   
 2. Anaouou

  Anaouou Популарен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2014
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  2.239
  Јaс речиси се хрaнaм сaмo сo витaлиa oсвен oвoшје и зеленчук хaaхх кoристaм сoинo млекo, сoјa, супи...сaмoo скупaчки ми се пoздрaaв
   
 3. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.728
  Виталија искрено ми е далеку од "здрава храна", иако е тешко да се разграничи денес што е здрава храна а што не е.
  Искрено, кога ќе ги погледнам состојките на пакувањата производите ми личат на се само не на здрава храна. Еден куп адитиви. И оние што ги јадете како замена за чоколади ви се преполни со шеќер така што подобро не се мачете и каснете си чоколадо, исто ви се фаќа. Не се залажувајте. :)
   
  На Priroden, CoverGirl10, Ketchup и 11 други им се допаѓа ова.
 4. kajl

  kajl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2015
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Еве баш денес се накупував од нивните производи,до тогаш купував само мусли,не знам колку се со или без адетиви ама ќе ги конзумирам некое време [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 5. CrazyOne

  CrazyOne Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  2.014
  Допаѓања:
  19.069
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Од виталиа ги користам моментално само овие барови. Порано ги jaдев и муслите ама веке не. Крекерите ги имам пробано ама не ми се убави, исто и овесните каши не ми се нешто посебно.
   
  На realGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Independiente

  Independiente Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2014
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  1.558
  Пол:
  Женски
  Има во маркетиве 5 плус 1 гратис од тие плочките мислам нови 66 денари се..јадам по една сабајле со чај и сита сум 4 саати минимум ...пред некој ден купив од Гранола муслите преубави се со млеко да ги потопиш и да ги оставиш отприлика пола саат убаво да омекнат..ммм. превкусни се... Патем сакав да прашам дали некој има купено од супите и дали се вкусни?
   
 7. CrazyOne

  CrazyOne Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  2.014
  Допаѓања:
  19.069
  Пол:
  Женски
  @Independiente имам земено крем супа. Еднаш пробав и сега така ми стои. :^) мене ич не ме бендиса, ама мене.
  Инаку има уште едни нови барови со кафе и малку се поинакви на вкус, ама добри се и стварно те држат сит
   
  На Independiente му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Independiente

  Independiente Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2014
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  1.558
  Пол:
  Женски
  значи да зеам најубаво мешавина за зеленчукова супа стандард од пазар да си јадам тоа ххее
   
  На CrazyOne му/ѝ се допаѓа ова.
 9. CrazyOne

  CrazyOne Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  2.014
  Допаѓања:
  19.069
  Пол:
  Женски
  Има и бистра супа од виталиа, можеш таа да jа пробаш. Би требало да е поубава од оваа крем супа. Ама да си кажам ич не сум по супите jaс, со сила jадам и обична да е.
   
  На Independiente му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.329
  Допаѓања:
  80.192
  Пол:
  Женски
  Мене многу ми се вкусни овие мешавините за супи на Виталија, ги пробав сите.
  Омилена не можам да издвојам, ги обожавам сите, ама морам да признаам дека не се за сечиј вкус. Дечко ми постојано се мршти кога ги гледа семињата внатре, а мене ми се баш вкусни супите со додатоци од овој тип.
  Обожавам бистри и крем супи, па и не сум многу пребирлива кога станува збор за супите и чорбите. :)
   
  На Аliсe, Nausicaa, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.
 11. Independiente

  Independiente Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2014
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  1.558
  Пол:
  Женски
  Епа ај ќе зеам да пробам па ќе видиме вкусна ми се чини вака на страната на виталиа хехех
   
  На CrazyOne му/ѝ се допаѓа ова.
 12. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.473
  Речиси секој ден консумирам по нешто, од сите производи коишто сум ги пробала само галетите и медот не ги консумирам често. Мед си земаме или од проверен човек, или кога нема на залиха преку пријатели, пошто сепак друго си е природно.

  Овесните снегулки Go Nutri или оние од Кам во жолто паковање секојдневно си ги јадам. Обично си додавам во нив овошје; киви, јаболко, банана или суви сливи на алкалоид и си правам сама овесна кашичка.


  Кога сакам да сменам си ги земам Фит&Актив муслите и си ги јадам со Баланс јогурт.
  Еве овие

  [​IMG]

  Гранола баровите со вкус на мед и бадем и оние со вкус на орев и лешник ми се омилени. Има и со вкус на јаболко и цимет и таму некои други комбинации како бело чоколадо, ама мене не ми се свиѓаат. : D

  Чаевите од брусница и аронија си ги консумирам редовно, а исто си земам и сушена брусница и аронија. Вкусни и здрави. :inlove:


  Јаворовиот сируп го имам пробано уште години уназад, тогаш како диетален напиток, а сега повеќе како замена за шеќер.
  [​IMG]

  Протеинот од сурутка си го земам кога ќе влезам во филм со теретаната:rofl:, а и брат ми си го консумира.
  Еве овој

  [​IMG]

  Најчесто производите си ги земам од нивната продавничка на 50та Дивизија (кај Хипократ). Имаат најголем избор, а и производите таму им се најевтини. :hai:
   
  На Mr. Right, Independiente и joy1 им се допаѓа ова.
 13. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  6.418
  Допаѓања:
  247.791
  Пол:
  Женски
  Јас сите џемови од залиха им ги имам купено. За дијабетичари проверено се екстра. Плус се многу убави. Се наоѓа во тинекс по две мали џемчиња врзани за 80ден.
  Купувам и разни шеќери (кои ми се доста дискутабилни) стевија, оризово млеко, и понекогаш од баровите ама тие се мн калорични а ги сакам па забушавам во купување.
   
 14. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  14.890
  Допаѓања:
  28.553
  Пол:
  Женски
  Ги јадам само житните чоколатца, ама ретко. И тие се штетни како и обичните чоколади. Содржат шеќери.
   
 15. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  Зимам од ќоколатцата и од тие со млеко што се прават благите.
   
 16. Oneo

  Oneo Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2014
  Пораки:
  2.746
  Допаѓања:
  17.551
  Пол:
  Женски
  Скоро се имам пробано и од се сум задоволна, само од супите не. Чуден ми е вкусот, никако неможам да ги поднесам. Омилени производи ми се:
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
   
  На kala21 и joy1 им се допаѓа ова.
 17. Slatkarka94

  Slatkarka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  795
  Пол:
  Женски
  Ее овие се што ги наброивте дали заситуваар јас само јадам на секој саат по една кришка и не сум ненајадена и се благо јадам дали овие најадуваат и дали се скапи како им се движи цената????
   
  На GabyTranceॐ му/ѝ се допаѓа ова.
 18. MissDior

  MissDior Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2011
  Пораки:
  1.173
  Допаѓања:
  10.037
  Купувам производи на виталија, меѓутоа не сум сигурна колку се здрави т.е. без додатоци на шеќер, сол или арома. Најмногу ги консумирам бајтерс, овесната каша со лешници, кафе имот шеќер, миксот од соја и семки и сушниот зачин. Браво за новата амбалажа и штандот во Сити мол.
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Neodlucna

  Neodlucna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  853
  Допаѓања:
  1.051
  Добри се ако ти тренба брзо залче, не си дома итн. но се далеку од природни и без конзерванси и шеќери. пример баровите им се саде засладувачи.
   
  На blueberry93 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. MsMayaM

  MsMayaM Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2014
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  128
  Чисти шеќери ви се тие баровите а и крекерите исто. За муслите па колку не се здрави тоа воопшто не дискутирам.. :) А ако ги користите за "диета" сте свршиле работа :tmi:
   
  На Neodlucna, A-j-a и Ketchup им се допаѓа ова.