1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Виталиа - здрава храна

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од Independiente, 28 ноември 2015.

  1. Independiente

    Independiente Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    Дали ги користите произовидите на Виталиа?
    Кои ви се омилени продукти и колку често ги конзумирате?
     
  2. Anaouou

    Anaouou Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2014
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    2.247
    Јaс речиси се хрaнaм сaмo сo витaлиa oсвен oвoшје и зеленчук хaaхх кoристaм сoинo млекo, сoјa, супи...сaмoo скупaчки ми се пoздрaaв
     
  3. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Виталија искрено ми е далеку од "здрава храна", иако е тешко да се разграничи денес што е здрава храна а што не е.
    Искрено, кога ќе ги погледнам состојките на пакувањата производите ми личат на се само не на здрава храна. Еден куп адитиви. И оние што ги јадете како замена за чоколади ви се преполни со шеќер така што подобро не се мачете и каснете си чоколадо, исто ви се фаќа. Не се залажувајте. :)
     
    На Priroden, CoverGirl10, Ketchup и 11 други им се допаѓа ова.
  4. kajl

    kajl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2015
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    216
    Пол:
    Женски
    Еве баш денес се накупував од нивните производи,до тогаш купував само мусли,не знам колку се со или без адетиви ама ќе ги конзумирам некое време [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
  5. CrazyOne

    CrazyOne Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    2.036
    Допаѓања:
    19.306
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Од виталиа ги користам моментално само овие барови. Порано ги jaдев и муслите ама веке не. Крекерите ги имам пробано ама не ми се убави, исто и овесните каши не ми се нешто посебно.
     
    На realGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Independiente

    Independiente Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    Има во маркетиве 5 плус 1 гратис од тие плочките мислам нови 66 денари се..јадам по една сабајле со чај и сита сум 4 саати минимум ...пред некој ден купив од Гранола муслите преубави се со млеко да ги потопиш и да ги оставиш отприлика пола саат убаво да омекнат..ммм. превкусни се... Патем сакав да прашам дали некој има купено од супите и дали се вкусни?
     
  7. CrazyOne

    CrazyOne Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    2.036
    Допаѓања:
    19.306
    Пол:
    Женски
    @Independiente имам земено крем супа. Еднаш пробав и сега така ми стои. :^) мене ич не ме бендиса, ама мене.
    Инаку има уште едни нови барови со кафе и малку се поинакви на вкус, ама добри се и стварно те држат сит
     
    На Independiente му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Independiente

    Independiente Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    значи да зеам најубаво мешавина за зеленчукова супа стандард од пазар да си јадам тоа ххее
     
    На CrazyOne му/ѝ се допаѓа ова.
  9. CrazyOne

    CrazyOne Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    2.036
    Допаѓања:
    19.306
    Пол:
    Женски
    Има и бистра супа од виталиа, можеш таа да jа пробаш. Би требало да е поубава од оваа крем супа. Ама да си кажам ич не сум по супите jaс, со сила jадам и обична да е.
     
    На Independiente му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Мене многу ми се вкусни овие мешавините за супи на Виталија, ги пробав сите.
    Омилена не можам да издвојам, ги обожавам сите, ама морам да признаам дека не се за сечиј вкус. Дечко ми постојано се мршти кога ги гледа семињата внатре, а мене ми се баш вкусни супите со додатоци од овој тип.
    Обожавам бистри и крем супи, па и не сум многу пребирлива кога станува збор за супите и чорбите. :)
     
    На Аliсe, Nausicaa, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.
  11. Independiente

    Independiente Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    Епа ај ќе зеам да пробам па ќе видиме вкусна ми се чини вака на страната на виталиа хехех
     
    На CrazyOne му/ѝ се допаѓа ова.
  12. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Речиси секој ден консумирам по нешто, од сите производи коишто сум ги пробала само галетите и медот не ги консумирам често. Мед си земаме или од проверен човек, или кога нема на залиха преку пријатели, пошто сепак друго си е природно.

    Овесните снегулки Go Nutri или оние од Кам во жолто паковање секојдневно си ги јадам. Обично си додавам во нив овошје; киви, јаболко, банана или суви сливи на алкалоид и си правам сама овесна кашичка.


    Кога сакам да сменам си ги земам Фит&Актив муслите и си ги јадам со Баланс јогурт.
    Еве овие

    [​IMG]

    Гранола баровите со вкус на мед и бадем и оние со вкус на орев и лешник ми се омилени. Има и со вкус на јаболко и цимет и таму некои други комбинации како бело чоколадо, ама мене не ми се свиѓаат. : D

    Чаевите од брусница и аронија си ги консумирам редовно, а исто си земам и сушена брусница и аронија. Вкусни и здрави. :inlove:


    Јаворовиот сируп го имам пробано уште години уназад, тогаш како диетален напиток, а сега повеќе како замена за шеќер.
    [​IMG]

    Протеинот од сурутка си го земам кога ќе влезам во филм со теретаната:rofl:, а и брат ми си го консумира.
    Еве овој

    [​IMG]

    Најчесто производите си ги земам од нивната продавничка на 50та Дивизија (кај Хипократ). Имаат најголем избор, а и производите таму им се најевтини. :hai:
     
    На Mr. Right, Independiente и joy1 им се допаѓа ова.
  13. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.626
    Допаѓања:
    251.170
    Пол:
    Женски
    Јас сите џемови од залиха им ги имам купено. За дијабетичари проверено се екстра. Плус се многу убави. Се наоѓа во тинекс по две мали џемчиња врзани за 80ден.
    Купувам и разни шеќери (кои ми се доста дискутабилни) стевија, оризово млеко, и понекогаш од баровите ама тие се мн калорични а ги сакам па забушавам во купување.
     
  14. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.913
    Допаѓања:
    32.519
    Пол:
    Женски
    Ги јадам само житните чоколатца, ама ретко. И тие се штетни како и обичните чоколади. Содржат шеќери.
     
  15. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Зимам од ќоколатцата и од тие со млеко што се прават благите.
     
  16. Oneo

    Oneo Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2014
    Пораки:
    2.746
    Допаѓања:
    17.555
    Пол:
    Женски
    Скоро се имам пробано и од се сум задоволна, само од супите не. Чуден ми е вкусот, никако неможам да ги поднесам. Омилени производи ми се:
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG]
     
    На kala21 и joy1 им се допаѓа ова.
  17. Slatkarka94

    Slatkarka94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    795
    Пол:
    Женски
    Ее овие се што ги наброивте дали заситуваар јас само јадам на секој саат по една кришка и не сум ненајадена и се благо јадам дали овие најадуваат и дали се скапи како им се движи цената????
     
    На GabyTranceॐ му/ѝ се допаѓа ова.
  18. MissDior

    MissDior Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2011
    Пораки:
    1.182
    Допаѓања:
    10.085
    Купувам производи на виталија, меѓутоа не сум сигурна колку се здрави т.е. без додатоци на шеќер, сол или арома. Најмногу ги консумирам бајтерс, овесната каша со лешници, кафе имот шеќер, миксот од соја и семки и сушниот зачин. Браво за новата амбалажа и штандот во Сити мол.
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Neodlucna

    Neodlucna Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    1.051
    Добри се ако ти тренба брзо залче, не си дома итн. но се далеку од природни и без конзерванси и шеќери. пример баровите им се саде засладувачи.
     
    На blueberry93 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. MsMayaM

    MsMayaM Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2014
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    128
    Чисти шеќери ви се тие баровите а и крекерите исто. За муслите па колку не се здрави тоа воопшто не дискутирам.. :) А ако ги користите за "диета" сте свршиле работа :tmi:
     
    На Neodlucna, A-j-a и Ketchup им се допаѓа ова.