Виталиј ТВ (VitalyzdTv)

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од kristince51, 14 мај 2014.

 1. kristince51

  kristince51 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  1.019
  Виталиј Здроветски
  роден 8 март 1992 , подобро познат по неговата YouTube корисничко име VitalyzdTV , е руски американски комичар. Тој е познат по неговите јавни шега видеа, кои тој подигнати на неговиот профил на YouTube. Од 4 април 2014 година , неговата видеа имаат повеќе од 564 милиони пати и неговиот канал има над 5 милиони претплатници
  Здроветски е роден во Мурманск , Русија на 8 март, 1992 година, но се преселил во Одеса , Украина кратко време по , каде што беше пораснал.

  Здроветски се обиде да стане професионален скејтбордер на рана возраст и го произведе своето прво видео кој самиот и неговите пријатели вршење скејтбординг трикови со цел да се привлечат спонзори. Сепак, поради повреди здобил додека скејтбординг тој беше принуден да се откаже стане професионален скејтер .
  Во 2011 година тој учествуваше во порно клип за возрасни компанија забава Бенг Брос Видеото е дел од Bang автобус серија, во која тој и неговиот пријател глуми заедно со порнографски актерка Дијамант Кити. Кога интервјуирани од страна на Универзитетот Прес на Флорида Атлантик универзитетот ,тој коментира " ми требаа пари . Само еднаш се живее , јас се обидувам да се направи се што е можно " за неговиот учествуваат во видеото.

  Мајами Зомби напад шега [уреди]
  Со овој пренк доби својата прва значаен успех со видео " Мајами Зомби напад шега !" Според Брајант инж " Инспириран од мај минатата година е хорор канибал напад на бездомник во Мајами, Виталиј облечени како зомби и отпатува за некои од најсиромашните населби во Мајами да се плашиш случаен минувачи. " До јануари 2014 година " Мајами Зомби напад шега !" биле видени повеќе од 26.700.000 пати. Видеото е , исто така, поставени на Комеди Централ телевизиско шоу Tosh.0 Продолжение видео шега е произведен снимањето него во Колумбус, Охајо си поигруваше со жителите низ улиците со хокеј маска на , користеше моторна пила. Видео стигна до пет милиони пати во текот на неделата на YouTube. https://www.youtube.com/watch?v=4awVqRr1eCo
  Руски Хитмен шега
  На 16 јули, 2012 година, Виталиј и снимател Џонатан Vanegas снимен "руски Hitman шега ". Како дел од шега , Виталиј се приближуваше со Бока Raton човекот и го информирал тие имаа 60 секунди да побегне од куфер ја има пикнато на теренот. По Виталиј откри целата работа да биде шега и дека постои скриена камера во близина, човекот почна напаѓаат него и неговиот партнер и ја повикал полицијата. Виталиј беше уапсен од страна на полицијата оддел Бока Raton, [7] под обвинение за заканувајќи се да детонира бомба. [ 2 ] Според Сонце- Сентинел " Полицијата во понеделникот уапсен Виталиј за поттикнување лажни закана за бомба , иако на prankster рече дека апсењето нема да имаат влијание врз иднината на видео клипови. "Јас сум само тажно лицето се вознемири ", изјави тој на сонце- Сентинел . "Ние сме pranksters , ние не го возвратат ударот. Тоа не е професионална ." во тоа време на шега YouTube канал имаше само околу 100.000 претплатници, но поради делумно овој инцидент и други изложеност , неговиот канал се зголеми на повеќе од четири милиони претплатници во рок од само една година. По инцидентот жртва на измама е наведено дека додека тој почувствува шега отиде предалеку , тој не верува дека pranksters треба да бидат строго казнети. https://www.youtube.com/watch?v=PCNCiMtVbGQ
  Екстремни бездомник преуредување
  На 20 јули 2013 година Виталиј објави видео " екстремни бездомник преуредување ", во која тој се спријателува со бездомници лице по име Мартин и му дава нова облека и хотелска соба . Видео вест резултираше со понуда за работа дека Мартин прифатени. [10] Тој исто така беше вратила со неговата сопруга. Проектот , исто така, вклучени обид да се соберат пари за да имаат заби Мартин фиксни, за кои Виталиј беше во можност да се подигне околу 10.000 долари на интернет. Кампањата за собирање на средства беше откажана пред тоа била завршена , сепак Zdorovetskiy добиено неколку понуди од хирурзите да го стори стоматолошки работа за слободни. хирургија и видео приказна беше прикажана на телевизија вести фрла вклучувајќи Добар ден LA Фокс утро шоу.
  Злато копач шега
  Други видеа што го создал вклучуваат "Златен копач шега " , во кој една жена, која ги отфрла неговиот напредок се додека таа верува дека тој вози Lamborghini спортски автомобил. [13] Видеото генерирана повеќе од 18 милиони пати во првата недела од објавувањето,] правење VitalyzdTV третиот најгледан YouTube канал во светот во текот на таа недела со над 45 милиони пати. [15] Gawker напиша на видео дека , "На неговата површина , најновите шега од YouTube jokers Виталиј Zdorovetskiy , Роман Атвуд , и Денис Roady , не е толку контроверзен како и нивните претходни акробации. Но , под таа површина , "Златен копач шега " , најверојатно, ќе одат надолу, како една од најпознатите поделба " социјални експерименти " што некогаш сте спроведени. "
  https://www.youtube.com/watch?v=0iyeUcFKRv4 Ова ми е најдобар пренк кога ке ја зезне за ова видео тој беше на гостин на каналот на Снооуп Дог
  Објава филм
  На 10 април 2014 година Виталиј , заедно со другите pranksters римски Атвуд и Денис Roady , најави дека ќе настапи во претстојниот филм " Родени на Pranksters ". Овој филм по повод одбележувањето режисерско деби Атвуд е. Филмот ќе биде продуциран од Колективниот Дигитални Studio и во моментов не има закажано датум на издавање


  Инаку за сите реакции од лугето што се на клиповите тој потоа треба да добие согласност од нив значи не е без нивно сознание , битно е првата реакција на лугето а кога веке ке им каже кој е и што добива согласност од нив писмено за прикачување на клип има многу клипчиња па незнам дали го имате гледано ако не ви го препорашувам за да се малце насмеете :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :* :* :*
   
 2. kristince51

  kristince51 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  1.019
  Исто така има прикачено многу клипчиња како да добиеш девојка со неколку зборови, како не треба да се однесуваш ако сакаш да добиеш девојки

  [urlhttps://www.youtube.com/watch?v=hgxTXwJpNDo][/url]

  исто така има втор дел од руски хитман ама не ни одеше добро и накрајот си го добија тоа што се зезат со жени
  https://www.youtube.com/watch?v=5nCq40T3o3U&list=UU1KPy3cAAj0i0RIFC_SzjMg
  Инаку имам и шеги со машки каде ги провоцира демек малце вежбаат во теретана односно дека немаат добро тело погледнете
  https://www.youtube.com/watch?v=wZGenX_Vwk0&list=UU1KPy3cAAj0i0RIFC_SzjMg

  Има многу еве и ова што привлече многу гледаност
  https://www.youtube.com/watch?v=OoGXUPLjXc8
  Vitaly-Does he like Nutella?
   
 3. kristince51

  kristince51 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  1.019
 4. kristince51

  kristince51 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  1.019
  За Zdorovetskiy , слава и успех беше проследено со озлогласеност и правни проблеми. Неговиот Мајами Зомби напад шега ! видео, кој доби 19 милиони пати и беше опремен за Tosh.0 Комеди Централ , беше споени со две различни апсења.
  На 23 март 2012 година, на prankster беше уапсен за наметнување спроведување на законот службеник по производство на неговата видео за нарушување на мирот 4 . Виталиј беше облечен флуоресцентни портокал шорцеви , бела кошула и Дедо шапка, но никогаш не беше -на-помалку гафови за лажни присвојување.
  Виталиј повторно беше уапсен на 26 јуни за измама бомбардирањето обвиненијата што произлегуваат од пропусти кои се случиле за време на снимањето рускиот Hitman шега Gone Wrong ! Виталиј се уште се ангажирани во правна битка со државата Флорида .
  "[ Државата Флорида ] вели одат на суд, но ако одам на суд и ќе ја изгуби би можел да се соочува со шест години. "
  Таа се уште не е јасно дали или не Zdorovetskiy навистина сака да биде филмска ѕвезда , или само сака признавање , слава и пофалби за неговите неконвенционални колекција на таленти. Она што е јасно иако е тоа што Zdorovetskiy најновиот шега видео произведени во FAU е сигурно да се добие реакција  [​IMG]
  [​IMG]
   
 5. kristince51

  kristince51 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  1.019
 6. kristince51

  kristince51 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  1.019
 7. Sandokan123

  Sandokan123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  6