1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Витамини во бременост

Дискусија во 'Канта' започната од l-a-d-y-di, 12 декември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. l-a-d-y-di

  l-a-d-y-di Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Ја отворив оваа тема бидејќи мислам дека нема ваква, Ако ја има бришка :)

  Сакав да споделиме со идните мамички кои витамински додаток ви ги има препишано вашиот матичен гинеколог, што содржат, колку коштаат дали ви се гади од нив и сл.

  Јас ги пијам фемибион 2 , во нив има апчина и капсули точно за 30 дена
  Апчината се витамински и се пијат после доручек, а капсулата има омега 3 масни к-ни витамин Е;Д;А и се пијат после вечера.
  Не ми се лоши од нив :!: ( за по душа не ни повраќав ) а се 940 ден
   
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  19.847
  Допаѓања:
  172.308
  Пол:
  Женски
  bremenost/vitamini-vo-bremenost-t3546/

  Има, а последен кој пишал во веќе постоечката тема си ти. Не лути се, ама проверувај подобро, важи? ;)
   
 3. l-a-d-y-di

  l-a-d-y-di Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Никако не се лутам и јас видов :tmi: само незнам кој како може да брише теми

  + извињавам се
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.