1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Виткана коса долга или кратка ??

Дискусија во 'Коса' започната од a-queen, 2 декември 2013.

 1. a-queen

  a-queen Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Имам долга виткана коса, и сега имам мерак за прв пат да ја сечам кратка до рамења....Ама сепак се мислам кога ке јас сечам да ми стигна до ушите бидејки е виткана :?: :D ... Совет? (ако има ваква тема слободно канта) позз.. :)
   
 2. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.236
  Допаѓања:
  16.962
  Пол:
  Женски
  Ваква тема нема ама идејата за канта не ти е лоша. :lol:
  Поззззз
   
 3. TheUnbreakable

  TheUnbreakable Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  17
  Виткана коса подобро е да биде подолга, бидејќи има поголем волумен. Ќе треба да користиш производи за обликување на локните.
   
 4. mgirll

  mgirll Нов член

  Се зачлени на:
  13 декември 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Мислам дека не треба да ја кратиш на мене лично витканата долга коса ми е поубава :)
   
 5. didicool

  didicool Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2013
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  85
  Јас мислам дека пократка, виткана коса е многу потешка за одржување... секогаш ќе имаш некое залутано влакно, ке ти се шири во волумен и ќе ти биде непослушна (барем мене ми беше), а долгата виткана коса си добива тежина и полесна е за одржување. Плус ако е кратка ќе треба да користиш разни производи за да се справиш со неа, да успееш да ја смириш, барем кај мене така беше и ја направив дополнително сува. ;)
   
  На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. di-di3

  di-di3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2013
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  5
  мојата коса беше долга и можев полесно да се справам со неа, а сега кога ја скратив неможам да ја одржавам многу ми буши и незнам како да ја правам па морам да ја носам собрана во пунџа ( мој совет не ја крати ) :emo:
   
 7. a-queen

  a-queen Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Фалаа ви на советите и мене ме плаши дека ке биде бушава и зато нека си остане долга :))
   
 8. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.651
  Допаѓања:
  15.509
  Пол:
  Женски
  Зависи од обликот на лицето,карактерот на личноста и фризерот. :)
   
 9. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.755
  Пол:
  Женски
  подобро е долга :)
   
 10. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.465
  да. кратка мн озбилна ке те прај
   
 11. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  920
  Пол:
  Женски
  Витканата коса е секогаш многу поубава долга отколку кратка! :* :inlove:
   
 12. Seashell31

  Seashell31 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2013
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  728
  Пол:
  Женски
  Подолга е подобро и поубаво.Кратко не ми се свиѓа.
   
 13. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  2.746
  Девојки значи имам виткана,густа и долга коса, и сега сакам малку да ја скратам степенасто,неколку прамени да ми бидат пократки за да ми дојди средено бидејќи ми е рамна и долу на краевите ми изгледа мн густа неможам никако да се справам, а во коренот не е мн виткана а и кадриците поубаво ќе ми се оформат бидејќи ми е рамна и цела коса тежи надолу и во коренот ми доаѓа поправа а долу како буф виткана.Што мислите вие дали ќе ми изгледа поубаво малку ако ја скратам?
   
 14. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.515
  Пол:
  Женски
  Ако ти е само заради густината, тогаш можеш само да ја изретчиш на фризер. Ќе им кажеш само на врвовите да ја ретчат :)
   
  На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.644
  Допаѓања:
  14.644
  Пол:
  Женски
  Дооллгааа и црнаа :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На Dream-Girl и koritsaki им се допаѓа ова.
 16. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  954
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски
  Поубаво би било долга, но сепак зависи и од формата на твоето лице :)
   
  На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.194
  Допаѓања:
  77.732
  Пол:
  Женски
  Мене витканата коса ми е секогаш поубава кога е пократка.
  Не прекратка, но некаде до рамениците или малку над нив ми е полн погодок и отсекогаш потајно сум посакувала таква боб фризура.
  Зависи и од обликот на лицето, но мене многу посимпатично ми делува кога е пократка.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На YoungandBeautiful и LadyInTheDark им се допаѓа ова.
 18. blingbling

  blingbling Активен член

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  ако ја скратиш премногу затоа што има многу голем волумен косата локните ќе се кренат нагоре и ќе ти изгледа главата како топќе без некоја одредена форма и ќе треба да посветиш многу внимание за да ти изгледа како што сакаш и ќе се нервираш а од друга страна ќе те прави повозрасна. Ама ова е ако ти беде баш кратка. Ако ти биде како оваа
  [​IMG]
  тоа е златна средина и е преубаво исто така е убаво и кога е долга косата!
   
  На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
 19. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  2.746
  Еве според овие слики можете полесно да одредите како сакам.Значи косата моментално ми е ваква како на првите две слики а и иста таква форма имам на лицето и сега сакам да ја изретчам малку степенасто да не ми биди мн како буф долу на крајот.Како што гледате не ми е мн во коренот ептен виктана туку долу ми е повеќе,е сега ме интересира како би ми била доколку би ја скратила малку степенасто дали ќе ми дојди рамномерно виткана како на третата слика?
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 20. Roxana

  Roxana Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2013
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  71