Виткач за трепки

Дискусија во 'Лице' започната од Meli97, 17 јули 2016.

 1. Meli97

  Meli97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2016
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  111
  Споделете искуства со добри виткачи на трепки :D
   
 2. AliciaSilver

  AliciaSilver Активен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2017
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  207
  Пол:
  Женски
  Користите ли виткач за трепки и дали убави ви се прават?
  Јас до сега не сум имала,а сакам да пробам искрено и маскара не ставам многу често имам големи трепки.
   
 3. Luminary

  Luminary Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.765
  Допаѓања:
  28.408
  Пол:
  Женски
  Јас користам бидејќи имам прави трепки. Доколку ти се виткани немаш потреба. :)
   
  На AliciaSilver му/ѝ се допаѓа ова.
 4. cavalli

  cavalli Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  614
  Допаѓања:
  1.414
  Пол:
  Женски
  Користев порано, веке не. Откога останав без трепки на едното око, не користам :D
   
 5. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  5.231
  Пол:
  Женски
  Од виткачот остана без трепки? :o
   
 6. cavalli

  cavalli Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  614
  Допаѓања:
  1.414
  Пол:
  Женски
  Да, да. Ги исеков. :D
   
 7. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.639
  Пол:
  Женски
  Не користам, многу ми е непрактично, а и ги оштетува трепките.
   
  На Srekicka3, Недопирлива5, KuklickaMoja и 3 други им се допаѓа ова.
 8. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.892
  Допаѓања:
  4.272
  Пол:
  Женски
  Каде можам да купам гумички за виткач? (Не онлајн) Имам два дома, не сакам да купувам трет само за гумичката.
  HTB1HiNRQFzqK1RjSZFoq6zfcXXaQ.jpg
   
 9. beautys20

  beautys20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  5.487
  Пол:
  Женски
  Јас имам од golden rose но воопшто не сум задоволна, еднаш користев еден обичен од парфимерија ефтин а ефектот беше многу добар па дури и не ставав маскара како lash lifting беше.