1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Владо Георгиев

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Tajnaotrovna, 2 февруари 2012.

 1. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  3.029
  Допаѓања:
  33.069
  Пол:
  Женски
  Пребарав по темите на овој форум и не пронајдов ниедна за него. Владо Георгиев е мојот омилен пејач, ја следам неговата кариера уште од самиот негов почеток и едвај чекам да излезе неговиот нов албум. Помина доста долго време од неговиот последен албум и верувам дека сите кои што ја сакаат неговата музика се нетрпеливи да чујат нешто ново од него. Особено го ценам и почитувам бидејќи самиот прави музика и пишува текстови за своите песни. Во оваа тема можете да пишувате и објавувате се што е поврзано со него и неговата кариера.

  Накратко за Владо Георгиев:

  Владо Георгиев ( роден на 6ти јуни 1976 година во Дубровник, Хрватска ) е српски пејач и продуцент. Пораснал во Херцег Нови, а живее во Белград од средината на деведесетите. Тој е сопственик на музичкото студио Барба кое се наоѓа во Белград. Во септември 2011 година станува дел од тричленото жири во шоуто Први глас Србије.

  Поздрав до сите негови обожавателки, се надевам не има во голем број на форумов. :hug:
  http://www.youtube.com/watch?v=Vrw1qk7ltmI
   
  На "Zoki" и BornToBeWild им се допаѓа ова.
 2. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  734
  Допаѓања:
  1.212
  Пол:
  Женски
  На Tajnaotrovna и TheCandy880 им се допаѓа ова.
 3. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  3.029
  Допаѓања:
  33.069
  Пол:
  Женски
  Има навистина преубави песни, не можам да издвојам една која ми е најомилена. :?:
  Секоја песна си е посебна приказна и буди емоции.
  http://www.youtube.com/watch?v=nMexxZkpNgE

  Го обожавам спотов, како и оној за песната Без тебе кој е снимен во Венеција.
  http://www.youtube.com/watch?v=2nuKMyi80c8
   
 4. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.555
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  3.029
  Допаѓања:
  33.069
  Пол:
  Женски
  Една постара песна напишана за нивни другар, член на групата монтенигерс кој го загубил својот живот во сообраќајна несреќа, затоа и песната се вика Ne brze od zivota :up:
  Ne,brze od zivota,ne ako mislis bilo gdje
  Moras sporije...

  http://www.youtube.com/watch?v=RThUm6SaJaY
   
 6. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Не сум му некој фан, ама знам да слушнам некоја негова песна.
  Би ги издвоила Анџеле, Живим да те наџем и Хеј ти.
   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  3.029
  Допаѓања:
  33.069
  Пол:
  Женски
 8. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.728
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Поздрав до креаторот на темава за еден од најсексите гласови што некогаш воопшто сум ги слушнала :inlove:
  Го сакав како малечка ради името. Го сакам се‘ уште, не само ради името :D
  И доста дрндарам, еве ми ја омилената од него:
  http://www.youtube.com/watch?v=Oy2IDrVroy8
   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  3.029
  Допаѓања:
  33.069
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам да дојде и да направи концерт во Ск, ќе бидам во првите редови. :lol:
  А дотогаш ми преостанува да уживам во најдобриот концерт во неговата кариера,
  на отворено море во Херцег Нови :inlove:
  http://www.youtube.com/watch?v=kuVXei2tLoQ
   
 11. PeachGirl

  PeachGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  820
  Допаѓања:
  2.073
  Пол:
  Женски
  Значи БРАВО за темата. :hai: Го обожавам човеков и неговата музика. Не е нешто посебно, но има некоја харизма. Песните се одлични. Бев на концерт кога беше во Македонија заедно со Оливер Драгоевиќ и едвај чекав да излезе на сцена. Сега на пролет ако го издаде албумот го чекаме во Скопје. Ако имате врски за во бекстејџ, викајте...сакам да го запознаам 8)
   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  3.029
  Допаѓања:
  33.069
  Пол:
  Женски
  Ако имате врски за во бекстејџ, викајте...сакам да го запознаам 8)

  PeachGirl и моја желба е да го запознаам лично, но тешко дека ќе ми се укаже можност. :( Освен да тркнеме до Белград, да дознаеме каде се движи најчесто, па да го начекаме. :rofl:
   
 13. PeachGirl

  PeachGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  820
  Допаѓања:
  2.073
  Пол:
  Женски
  Има еден Македонец, онака од ФБ го знам...ептен е нешто близок со Владо Г. Се слика со него кај ќе стигне па дури и по приватни забави. А тие пак Србинките кај што оди-тие по него. Како успеваат-не знам.
  Ама ако доаѓа во Ск....ќе направам напори за до бекстејџ. Па не е Владо недостапен за фановите. Баш е кул и опуштен тип. Ајде белки ќе ни се исполни желбата :clap:
   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Podarok

  Podarok Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  76
  Јас го обожавам и него и сите негови песни до една.Нема утка дечкото.Штета што нема настапи тука. :(
   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  3.029
  Допаѓања:
  33.069
  Пол:
  Женски
  Требаше претходната година во мај да дојде во Ск, но поради изборите се помести концертот.
  Да се надеваме дека многу наскоро ќе дојде во Мк.
   
 16. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  3.029
  Допаѓања:
  33.069
  Пол:
  Женски
 17. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  3.029
  Допаѓања:
  33.069
  Пол:
  Женски
 18. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
 19. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.555
 20. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  3.029
  Допаѓања:
  33.069
  Пол:
  Женски